Karty na stole

Karty na stole https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250670/mid_karty-na-stole-s0i-250670.jpg 4 607 91

Hercule Poirot série

Plukovník Race série

2. díl

Policista Battle série

3. díl

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Karty na stole jsou příběhem o hráčích bridže a o jejich temné minulosti; příběhem, jenž začíná smrtí, která přináší úlevu. Zavražděný záhadný pan Shaitana totiž na každého „něco“ věděl a všichni se jeho vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet obklopen řadou svědků uprostřed karetní hry, v blízkosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota? Detektivka z roku 1936 přináší mistrovsky zkonstruovanou zápletku, na jejímž vyřešení se podílí hned čtveřice odhalovačů zločinu včetně spisovatelky Ariadne Oliverové, literárního alter ega Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cards on the table , 1936

farbi
19.12.2015 5 z 5

Totálna lahôdka. Veľmi sa mi páčil ten nápad provokačnej večere štyria proti štyrom. To muselo štyrom vrahom skutočne poštekliť fantáziu. Poirot je tak skvelý, že odjakživa ľutujem, že to nebola skutočná postava, len literárna. Ale, vďaka Bohu, že dal pani Christie takýto obrovský talent (aj chuť TOĽKO písať), pretože takto sa môžeme s Poirotom stretávať požehnane na stránkach jej kníh. Agatha Christie je pre mňa autor číslo jedna!

David_Vesely
22.11.2015 4 z 5

Kniha se mi moc dobře četla a vřele jí doporučuji!

woodward
22.11.2015 5 z 5

Tuhle vraždu si Poirot vymodlil. Nevím už, v které knize to je, ale zmiňuje se o tom, že netouží vyšetřovat spektakulární zločiny, daleko raději prý by vyšetřoval zločin docela jednoduchý, subtilní, intimní; hráči sedí u partie karet, a když hra skončí, jeden z nich je mrtev. Tak mu to paní Agatha vložila do úst a v téhle knížce mu jeho přání (skoro) splnila. Pan Shaitana u těch karet neseděl, ale i tak to velkému detektivovi jistě udělalo radost. Byla to hodná paní autorka... ;)

Turmee
07.10.2015 4 z 5

Vydařená a trochu jiná Agatha. Poirot jako vždy úžasný. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem, netrpělivě přelétala z jednoho podezřelého k druhému, až jsem se na konci nechala omráčit překvapivou pravdou. Netypická zápletka a výborný styl.

Modrina
19.05.2014 4 z 5

Tahle mě bavila méně než jiné autorčiny knížky, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem.

fruitbueno
30.01.2014 5 z 5

Co jiného si mohl slizácký hostitel přát, než aby ho někdo zabil? Hercule Poirot (i se svými pomocníky z řad policie) zase famozní!

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Bohužel jsem napřed viděla film a právě proto se mi knížka nelíbila na všech pět hvězdiček - ale to nic nemění na tom, že se mi líbila a že se mi Agatha Christie příjemně četla. :)

Nuttelka
21.03.2013 5 z 5

Super knížka, četla se úplně parádně a samozřejmě rozluštění opět velmi překvapivé :-) Jdu si pustit film :-)

kattyV
21.02.2013 3 z 5

Tato kniha Agathy Christie mne moc nebavila a těch několik neustále se měnících řešení mi už připadalo moc. A pokud se pamatuji, ve filmu to bylo ještě úplně jinak a to už mne vážně namíchlo.Nechápu, proč režiséři detektivek pociťují potřebu měnit osobu vraha.

MesLivres
10.09.2012 5 z 5

Také se mi kniha zdála docela neobvyklá, ale v pozitivním slova smyslu. Přečetla jsem jí s chutí také díky mému oblíbenci Poirotovi.

LenaBil
30.03.2011 5 z 5

Poměrně neobvyklá detektivka, ale opravdu výborná.