Karty na stole

Karty na stole https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250670/mid_karty-na-stole-s0i-250670.jpg 4 607 91

Hercule Poirot série

Plukovník Race série

2. díl

Policista Battle série

3. díl

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Karty na stole jsou příběhem o hráčích bridže a o jejich temné minulosti; příběhem, jenž začíná smrtí, která přináší úlevu. Zavražděný záhadný pan Shaitana totiž na každého „něco“ věděl a všichni se jeho vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet obklopen řadou svědků uprostřed karetní hry, v blízkosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota? Detektivka z roku 1936 přináší mistrovsky zkonstruovanou zápletku, na jejímž vyřešení se podílí hned čtveřice odhalovačů zločinu včetně spisovatelky Ariadne Oliverové, literárního alter ega Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cards on the table , 1936

AnselmaAlois
07.12.2020 5 z 5

Poirotův neomylný úsudek vám vyrazí dech.
Není možné uhádnout vraha, zvlášť konec je plný překvapení a když už si myslíte že vrah je odhalen, Poirot vás přesvědčí o opaku.
Výtečný počin mé oblíbené autorky a další důkaz, že nad šedé buňky mozkové prostě není.

LahoferRose
08.11.2020 5 z 5

Velmi podařený díl. Až do konce není možné, aby kdokoliv z čtenářů věděl kdo byl vrah.

1amu
05.09.2020 4 z 5

V pořadí 27.kniha autorky, napsaná po 17-ti létech pilné práce. Můžeme tedy konstatovat, že k sepsání tohoto příběhu přistoupila zkušená, vědoma si oblíbenosti mezi svými příznivci. Samozřejmě nejen ve Spojeném království a v kultivovaných zemích Evropy ale i tam kde je zaručená maximální prodejnost, tedy v USA.
Autorka si připravila na čtenáře nejen chytáky, překvápka, ale i pasti.
Nezasvěcený čtenář přistupuje k četbě s tím, že o vrahovi bude mít brzy jasno, vždyť je tam na detektivku omezený počet osob, bude to nejspíše brnkačka !
Ti zkušenější a znalí, ale ví své a s potěšením převracejí list po listu . Mají zde pozvaného Poirota, ale zjevuje se se premiérově žena, Ariadne Oliver . Říká se, že v této postavě Lady Agatha s potěšením představila cosi jako svou karikaturu . I ona píše knihy o zločinu, její detektiv je Fin (i když nemá finské jméno) a paní Ariadne ani Agatha předtím nikdy ve Finsku nebyly.
Další dva hosté jsou též bezpochyby počestní – vrchní policejní inspektor Battle a plukovník Race. Jako lahůdka se představí trojice, ze které má každý důvod si s hostitelem vyřídit své trable. Každá ze čtveřic zasedne k jednomu stolu a rozehrají partii bridže. Hostitel sedí opodál u krbu. Hra začíná ...
Samozřejmě velká šéfka přes detektivky drží kormidlo pevně v ruce s tím, že jako obvykle elegantní Hercule Poirot vypátrá vraha, kterým je ? (Samozřejmě ten nejméně očekávaný).

Aligator805
31.08.2020 5 z 5

Velmi podařená detektivka. Skvělý závěr a ještě lepší Hercule Poirot.

elenai
23.07.2020 5 z 5

Co jsem zatím přečetla od milé paní Christie, nevzpomínám si, že bych byla tak napjatá. Ta nevědomost mě nutila hltat stránku za stránkou, protože zápletka byla zatracené napínavá! Samozřejmě jsem byla ve svém odhadu vedle jak ta jedle, ale už jsem se s tím smířila. Zajímavé na této knize je, že chybí hlavní vypravěč a děj čtenář sleduje očima velkého množství osob, a to mu hlavu zamotá ještě víc. Smekám svůj imaginární klobouk!

nikikostadinova
20.07.2020 4 z 5

Agathy vysoký standart

Margherita_N
03.07.2020 5 z 5

Hodně vražd a hodně vrahů, opět taky hodně zabrušování do minulosti, až se mi to dohromady s těmi všemi jmény malinko motalo. Nicméně Hercule Poirot je tady brilantní, tak akorát přes míru pyšnej sám na sebe a ani na chvíli se nemýlí. Jsem zvědavá na seriálové zpracování ďábelského zjevu pana Shaitany, sama už jsem si v mysli vytvořila jeho obraz podle výstižnýho popisu. Image měl dokonalou, s přemýšlením to už bylo horší, když se nechal navzdory svému chvástání a předvádění "sbírky vrahů" rychle a jednoduše připravit o život... Mimochodem, pokud se chcete dozvědět něco o hraní bridže, tohle je správná kniha.

ViktorieMars
27.05.2020 3 z 5

Ty jo, celkem napínavé čtení. Sice uprostřed byla taková asi 50ti stránková nudnější pasáž, ale závěr brilantní. Christie je fakt dobrá a to pozor! mě detektivky normálně nebaví.

Hotovson
22.04.2020 4 z 5

AC nikdy nezklame. Opět povedená detektivka. Ten konec mi teda pořádně zamotal hlavu.

MilanCFC
24.03.2020 4 z 5

A zase ta šibalka Agatha! Když už je vám něco nabídnuto a myslíte si A, jste teprve na začátku Agathina kolotoče. A to vám dá i menší výběr, jen čtyři podezřelé. A stejně se netrefíte. Tedy alespoň já :D Poněkud jinak pojatý detektivní příběh, kterému ovšem jaksi chybí ono větší napětí a spád, jak tu již dobře padlo. Linka se spisovatelkou Oliverovou ovšem neměla chybu, obzvlášť když ji autorka tvořila coby své alter ego. Tato postava tomu dodala výbornou šťávu a svými názory i promluvami dost pobavila.

Lolila
18.03.2020 5 z 5

Ďalší príjemne zamotaný prípad s Herculom Poirotom. Oddychové, milé, vtipné....., koniec opäť prekvapil.

Ivan F
03.03.2020 4 z 5

Tentoraz ma Agatha previezla, hoci všetky indície boli v knihe uvedené, podarilo sa jej to. Pre ňu tak typická schéma uzavretého priestoru, jeden/jedna z prítomných osôb musí byť vrah/vrahyňa. Príbeh je preto trochu intímny, trochu záhadný, trochu napätý, trochu neotrelý. Pre čitateľa detektívok ide opäť o vydarené dielo, ktoré má rokmi preverený punc kvality. Jediné, v čom som sa v príbehu strácal, sú pravidlá bridgeu. A ešte niečo: Poirotove príbehy sú pre mňa vždy nové, nakoľko toľko velebený seriál s Davidom Suchetom som nevidel. Ten si možno pozriem, až keď si prečítam všetky Herculove prípady.

Le Chat
11.02.2020 5 z 5

Výborná detektivka, rozhodně doporučuji. :-) Znala jsem filmovou adaptaci, která také není špatná, ale kniha je lepší.

Tiama
14.10.2019 5 z 5

V knížce se Hercule Poirot sejde s postavami jiných sérií Agathy Christie - plukovníkem Racem a inspektorem Battlem a vyjde z toho velice příjemné čtení.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Opravdu skvělá detektivka, napětí od začátku do konce. Myslela jsem, že to bude tak, pak to bylo onak a nakonec to bylo ještě úplně jinak. Skvělé

ivoiro
06.08.2019 5 z 5

Autorka nám v knize opět předvedla, jak si Hercule Poirot hraje s pachateli hru na kočku a myš. Krásné a příjemné čtení nepustí čtenáře ze svých spárů.

mahdal
04.04.2019 3 z 5

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Obecně mám rád detektivky s H. Poirotem, ale tato byla zvláště spletitá. Kdo je vrah, mi připadlo na mysl mnohem dříve, neboť Christie dává zajímavé indicie (nebudu prozrazovat, ale kniha se takto nejmenuje náhodou). Začínám u této autorky objevovat schéma zápletek, na kterých vystavěna své romány. Některé jsou si hodně podobné; naštěstí ale Christie vždy případ obzvláštní zajímavými okolnostmi. Trochu mně vadilo spojení vyšetřování s inspektorem Battlem; vraždu sice vyřešil náš známý Poirot, ale spojení těchto dvou detektivů mi nebylo úplně při chuti. I přes negativa je kniha zajímavá a doporučuji ji.

2631
03.01.2019 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha. Pořádně jsem se zamotala ikdyž vraha jsem odhadla správně :)

Knižní střípky
28.12.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

intelektuálka
11.11.2018 4 z 5

Pokud jsou karty vyloženy, nezbývá než pustit se do hry...

Jenže zde nejde pouze o hru - jde i o vraždu a podezřelých je více...

Na dalších stránkách potom můžeme sledovat brilantní logické uvažování Agathy / v postavě oblíbeného Hercula Poirota/..

A přes odbočky a zkoumání minulosti nás dovede k vrahovi...

Detektivky Agathy se dají číst stále - doporučím.