Karty na stole

Karty na stole https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250670/mid_karty-na-stole-s0i-250670.jpg 4 607 91

Hercule Poirot série

Plukovník Race série

2. díl

Policista Battle série

3. díl

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Karty na stole jsou příběhem o hráčích bridže a o jejich temné minulosti; příběhem, jenž začíná smrtí, která přináší úlevu. Zavražděný záhadný pan Shaitana totiž na každého „něco“ věděl a všichni se jeho vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet obklopen řadou svědků uprostřed karetní hry, v blízkosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota? Detektivka z roku 1936 přináší mistrovsky zkonstruovanou zápletku, na jejímž vyřešení se podílí hned čtveřice odhalovačů zločinu včetně spisovatelky Ariadne Oliverové, literárního alter ega Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cards on the table , 1936

Awča
17.06.2021 5 z 5

Zfilmovanou verzi jsem viděla mnohokrát. A vždy zapomenu, kdo byl vrah. Prostě jen s potěšením sleduji příběh.
Do knihy jsem se začetla hned. Vlastně mi o pachatele ani nejde. Užívám si jednotlivé řádky, myšlenky a události. Různorodé postavy. A skvělé dedukce, zvláště ty nad zápisy karetních her.
Poirot je úžasný, já jsem spíše taková paní Oliverová.
Skvělý kousek.

desert.fox
16.06.2021

Knižní předloha se mi v určitém smyslu líbí víc než film s Davidem Suchetem - i když všechny ty filmy jsou nádherně výpravné. V knize lépe ocením konstrukci zápletky, film má vizuální kouzlo.

Saimoon
29.05.2021 2 z 5

Kniha se mi na začátku moc líbila. Skvěle provedená vražda Poirotovi přímo pod nosem. Děj jsem naprosto hltala. Jako vždy její popis Poirotova vyšetřování mě úplně vtáhl do děje. Co naopak u autorky nemam ráda je, že nikdy nemohu odhalit vraha. Ale myslím, že nejsem jediná. =D A po odhalení vraha musím uznat, že u mne hodnocení knihy kleslo. Ale i tak dávám hezké 3 hvězdičky.

Netopyr07
11.05.2021 5 z 5

Jako vždycky jedním slovem - skvělá!

alibaba72
27.04.2021 4 z 5

Klasická Aghata Christie, není co dodat, skvělé čtení.

Elenče
15.04.2021 5 z 5

Po Velké čtyřce, kterou jsem dočetla jen se sebezapíráním, konečně Poirot, jak ho mám ráda. Zřejmě jako většina čtenářů A. Christie dnes čelím tomu, že jsem příběhy mnohdy viděla dříve zfilmované než četla. Tudíž už nejde až tolik o to, uhodnout, kdo je pachatel, ale užít si atmosféru a jazyk knihy, čehož se mi v případě vyšetřování vraždy Mefistotela Shaytany dostalo vrchovatě. V tomto případě se navíc autoři scénáře dopustili oproti knize mnoha posunů, a to poměrně zásadních pro konání jednotlivých postav. Především inspektor Battle, by mohl autory scénáře snad i zažalovat, jak vyznění jeho postavy změnili.

Kexina
09.04.2021 2 z 5

Asi to nebyla nejšťastnější volba, půjčit si knihu, u které znám filmové zpracování. Docela mi vadily ty drobné rozdíly mezi knihou a filmem, jinak by to byla klidná oddechovka na jeden večer.

stejsdan
06.04.2021 5 z 5

Úžasná detektivka, paní autorka mě nechala v napětí až do poslední stránky. Bridžové partie jsou pro mě španělská vesnice, ale to vůbec nevadilo. Taky mě bavila paní Oliverová a její finský detektiv Sven Hjerson. Agatha Christie je prostě sázka na jistotu:)

Vojslava
22.03.2021 5 z 5

Prvně jsem si myslela, že mi bude chybět povědomost o pravidlech bridže. Chyběla, trochu, ale nakonec jen k tomu, že jsem nemohla ocenit jemnost některých použitých hlášek. :-) Nicméně příběh kratičký, ale nikoliv jednoduchý - a psychologie bylo víc než dost a to se mi hodně líbilo. Jako další zářez do pažby Agátiných detektivek to byla velmi kvalitní položka!

Devorah
14.03.2021 5 z 5

Tato kniha se rozhodně řadí k těm nejlepším, které kdy Agatha Christie napsala. A opět se zde objevuje malý komický mužíček s vejčitou hlavou a navoskovanými kníry, slavný Hercule Poirot.
Vykreslení jednotlivých postav je zde opět perfektní, příběh je skvěle rozehrán od první stránky a čtenář je do děje ihned ponořen.
Ačkoliv se nám zdá, že vrah je všem znám, čím více pokračuje pátrání, tím také zjišťujeme, že žádná z postav není bez viny a že vrahem může být každý. To pravé rozuzlení si nechává Christie opravdu až na konec, předtím nás ovšem ještě několikrát potrápí a zahraje si s námi hru na kočku a myš, aby vraha odhalila opravdu až na poslední stránce. Jak by řekl Poirot, magnifique!

Vendula0808
21.02.2021 4 z 5

Fajn cteni, zatim vse co jsem od A.Ch.cetla se mi moc libilo :)

hs777
25.01.2021 5 z 5

Agatha Christie a Hercule Poirot je spojení, kterému nikdy neodolám, a to jak ve filmové, tak knižní podobě. Díky čtenářské výzvě (téma č. 19 - na obálce srdce) jsem si užila další vynikající kousek královny detektivek.

Astane
24.01.2021 5 z 5

Opět vynikající detektivka. I tentokrát jsem do posledních stránek netušila, kdo může být vrahem. Ke konci jsem myslela, že už je to jasné a ono ejhle... další zvrat. Ona to prostě umí! Doporučuji.

david5746
21.01.2021 5 z 5

Klasická detektivka, omezená skupinka lidí, každý mohl vraždu spáchat a ještě k tomu měl motiv. Ale Poirot se nedá a všechno bravurně louskne. Kdo Poirota rád, tak neprohloupí.

----
„Otázka je,“ poznamenal, „může se Hercule Poirot mýlit?“

„Nikdo z nás není neomylný,“ opáčila chladně paní Lorrimerová.

„Já ano,“ odpověděl Poirot. „Mám vždy pravdu. Bez výjimky. Až mě to samotného udivuje.“

babystar
12.01.2021 5 z 5

Příběh o tom, že neexistuje dokonalá vražda a je životu nebezpečné zahrávat si s lidmi se špatným svědomím. Příběhy s Poirotem nemám ráda (filmy ano) a tento jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Ač v něm nebyla ani kapka krve, byl napínavý od začátku do konce. A ten konec mne totálně překvapil, i když jsem viděla seriál (většinou si totiž nepamatuji, kdo je vrah). Pro znalce bridže by to měla být lahůdka ještě větší, protože, na rozdíl ode mne, by rozuměli Poirotově dedukcím. Paní Christie byla mistr!!

iam.sokol
12.01.2021 5 z 5

Opravdu perfektní kniha, v níž Agatha Christie dokonale skloubila hned vícero svých detektivních hrdinů, kteří rozplétají vraždu bez důkazů. Až do samotného konce člověk netuší, kdo je ve skutečnosti vrah. A když už tušíte, kdo by to mohl být, nastane další a další zvrat. Agatha tohle prostě umí dokonale.

PájaK37
09.01.2021 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka. Vražda téměř před svědky a stejně se až do poslední stránky neví, kdo je vrah.

husayn
07.01.2021 5 z 5

Opět výtečná, kniha až do poslední chvíle člověk opravdu netuší kdo je vrah a tak by to mělo být. Kniha určitě není pro ty co za vším hledají korektnost.

Kontryhelka
30.12.2020 5 z 5

Výborné, zajímavé a samozřejmě mistrné odhalení vraha.

PeterBahn
27.12.2020 5 z 5

Perfektní čtení, podezření přeskakovalo z jednoho přítomného na druhého tak, jak to paní Christie dovede!