Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

jindrusa
28.01.2015 5 z 5

Ani druhá kniha nezklamala, jdu na třetí :-)

Hory
25.01.2015 5 z 5

Po přečtení druhého dílu jsem se jen utvrdil v tom, že film/seriál nikdy nemůže nabídnout to, co knížka. Opět se budu opakovat, když napíšu že seriál je výborný, ale knížka je minimálně stejně tak dobrá, ba dokonce i lepší. Líbí se mi ty drobné rozdíly oproti seriálu a zejména větší vykreslení postav (hle, opět se opakuji). Shrnuto podtrženo=přečteno, ohodnoceno 5*, zařazeno do doporučených knih a přesedlání na další díl.
A aby jsem jen pořád nechválil tak snad jediné co mě trošku ubíjelo byl seznam příslušníků rodu Freyů na konci knížky...v tom jsem se fakt ztrácel :D

tornadolue
25.01.2015 3 z 5

Na rozdiel od Hry o tróny som sa musela do čítania miestami dokopať. Zaujímali ma osudy Arye, Jona a Brana, kapitoly o nich som doslova hltala, Ale intrigy, ktoré sprevádzali boje medzi kráľmi, ma po čase začali unavovať. Našťastie asi v poslednej štvrtine knihy prišiel preplesk, ktorý som vôbec nečakala, inak by som naozaj zaspala. Potom som už knihu nepustila z ruky, no a ohromujúci záver, ktorý poskytoval priam audio-vizuálny zážitok, celkový dojem napravil.

Richie1
18.01.2015 5 z 5

Druhý díl série se mi líbil o něco více než první díl, a to možná proto, že jsem ho četl dříve než jsem se podíval na seriál, a tak jsem mohl být správně napjatý, jak se vše vyvine.
V tomto díle snad bylo ještě více intrik než ve Hře o trůny, bylo zde také více postav (až to bylo místy nepřehledné - zjistil jsem až po dočtení, že je na konci seznam postav :-). Líbila se mi myšlenka, že s příchodem draků na svět opět ožívá magie - tu jsem v prvním díle trochu postrádal.
Z postav se mi asi nejvíce líbil Tyrion, pak Arrya, Daenerys. Příběh zůstal dosti otevřený, což pobízí ke čtení dalšího pokračování.
Celkově hodnotím o něco lépe než Hra o trůny - 95%.

Sarbonne
04.01.2015

Zhltala jsem dalsi dil serie a po docteni posledni vety jsem zoufale otacela strankami dal a hledala pokracovani. Nemohla jsem uverit,ze uz je to zase konec. To ovsem neznamena,ze bych par veci nemela tendenci preskakovat jako treba vycet jmen na bitvach,zajatcu nebo povysenych za zasluhy. Musim souhlasit,ze nejlepsi kapitoly ma Tyrion,coz je hlavni rozdil mezi knihou a serialem,protoze v serialu nebyl prostor na jeho skvele myslenkove pochody.

Misan1993
16.12.2014 4 z 5

Doporučuju! Velice kvalitně napsané dílo, které člověka vtáhne do děje a v mém případě nesrovnatelný zážitek oproti seriálu, který samozřejmě k zahození také není.

Jinak nějaká perlička ze světa Hry o trůny:

David Benioff a D. B. Weiss vypráví příběh o tom, jak získali George R. R. Martina pro to, aby jim svěřil své dílo, když tolik jejich předchůdců odmítl, tak, že se jich prý poté, co mu vyložili svou vizi, která se mu líbila, zeptal, kdo je matkou Jona Sněha. Předpokládali, že si je testuje, zda knihu opravdu četli, a protože ji četli opravdu pozorně, neřekli mu, že to není známé, ale řekli, kdo si myslí, že by mohl být jeho matkou. George jim neodpověděl, ačkoliv podle jeho výrazu jsou přesvědčeni, že hádali správně, avšak přesvědčilo ho to a svůj souhlas jim po této odpovědi dal.

slepyce
14.11.2014 4 z 5

kniha je to vyborna a se svym svetem patri k TOP literature. jako ctenar muzu rict ze tento dil nepatri k tem, ke kterym bych se vracela. prilis mnoho boju a prilis malo cehokoliv ostatniho. kapitoly z pohledu mych neoblibenych postav jsem doslova protrpela ale stalo to za to.

badinka4
25.10.2014 5 z 5

Já to prostě žeru!!!!!!!,jdu na třetí díl. :-)

Dandulka
20.10.2014 5 z 5

Zase začínám celou sérii od druhého dílu, ale i tak to bylo super! To jsem celá já, moc se těším na ten první!

matesatan
19.10.2014 5 z 5

dost dobrý moc se mi to libilo

hanap
14.10.2014

Po prvním díle- Hra o trůny jsem přečetla i Střet králů , ani tento díl nic nestrácí na kvalitě , příběh mě stále zajimá a s chutí čtu dál , mám koupeny všechny díly . Filmové zpracování jsem záměrně neviděla , to si dám až po čtení .

ondra1995
10.10.2014 5 z 5

Po skončení 4. televizní série jsem se pustil do čtení. Po přečtení Hry o trůny se mi úplně do Střetu králů nechtělo. Bál jsem se, že kvalita půjde dolů. Byly to ovšem plané obavy.
Střet králů pro mě byl ještě mnohem záživnější, šokující, brutálnější, čtivější, napínavější, vulgárnější a dynamičtější než Hra o trůny.
Jako čtenář jsem velmi uvítal, že se děj odchyluje od seriálu, ne nijak rapidně, ale přeci jen. Vyzdvihl bych Tyrionovy kapitoly a zvláště pak jeho vnitřní monology nebo dialogy se Cersei Lannister.
A nakonec trochu kritiky. V díle narazíte na obrovský počet jmen, která mnohdy ani nejsou nijak (prozatím) podstatná. A právě rozsáhlé výčty rodů a jmen (např. při bitvách) mi docela vadily.
Parádní čtení!

darthvader77
24.09.2014 5 z 5

V Západozemí vypuká Válka pěti králů, jejíž počátek už jsme mohli sledovat na konci prvního dílu a každý se snaží dosáhnout svých cílů. Druhý díl je nabitý především opět výbornými dialogy, hlavně tedy Tyrion a jeho interakce se Cersei v hlavním městě("Ale no taká ségra, vždyť on přece netvrdí, že ti za to Jaime platil). Nebudu tady popisovat, co všechno se mi líbilo, protože to by byl opravdu dlouhý komentář, nicméně druhý díl mi přinesl postavu, které fandím doteď a to Stannise Baratheona cynického, spravedlivého a odvážného krále, jehož interakce s Davosem mě bavili též. Tahle monumentální sága prosté nemá chyb a já vážně nevím, co dřív chválit a opakuji znovu Martin je vynikající spisovatel. Závěrečná bitva o hlavní město dokonalá.

valda
23.09.2014 5 z 5

Zemře král Robert Baratheon, následně i jeho pobočník Eddard Stark. Na trůn dosedne Joffrey Baratheon, mladý sadistický spratek. Syn intrikářské královny Cersei, která jej měla se svým bratrem Jaimem Lannisterem. Každý má nyní nějaký důvod dosednout na trůn.
Mladý Robb Stark vytáhne se svým vojskem pomstít vraždu svého otce. Právoplatný dědic podivínský nemluvný Stannis Baratheon k dobití trůnu využívá zvláštní černou magii. Jeho bratr mladý lord Renly vytáhne k dobytí trůnu s obrovskou armádou. Samozřejmě nechybí Tyrion, který se snaží přežít v Králově přístavišti mezi vypočítavým dvorem složeným z dobře informovaného eunucha Varyse, tajemného Malíčka a Tyrionovy sestry Cersei. Daleko na východě cestuje se svými draky Daenerys Targaryen, poslední přeživší z rodu, který nechal král Robert povraždit, aby sám mohl dosednout na trůn. Na severu se ale pomalu šíří další nebezpečí v podobě divokého prince Železných ostrovů, Theona Greyjoye.
Mimo tyto události putují členové Noční hlídky s Jonem Sněhem, Eddardovým bastardem, na sever od Zdi, aby prozkoumali, co chystá vládce Divokých Mance Nájezdník, a co s tím mají společného Jiní.
V prvním díle jsem psal, že Martin jede na půl plynu. Teď už musím říct, že se opravdu rozjel skoro na maximální rychlost, a druhý díl mě tak bavil o dost víc. Děj dalšího tisíce stránek se sice odehrává v kratším časovém období, ale různých dějových linek je opravdu hodně, a musím říct, že mě teď baví snad všechny postavy, protože i ty co se v prvním díle jevily trochu ploše, procházejí vývojem. Jinak v tomhle díle jestli jsem to pochopil dobře, to schytají jenom dvě významnější postavy, z nichž obě nebyly moc zajímavé, takže zatím vzhledem k tomu, co se o Martinovi říká, celkem pohoda. Tak uvidíme v dalším díle. :-)

Pawlisman
19.09.2014 5 z 5

Příběh nám graduje, postavy se vybarvují a nikdo není tak zcela černobílý. Odhalují se další tajemství a objevují se nová zákoutí a propletence.

NikaV
03.09.2014 5 z 5

Absolutně to nechápu. Jak nám ve škole mohli zamlčet tuhle kapitolu dějin lidstva?

A jo, sorry, já nějak zapomněla, že je to jen kniha. :-))

Čtu pomalu, ve víře, že pan Martin bude psát rychleji. :-)

slezakmartajh
11.08.2014 5 z 5

Nemám co dodat a stále jsem překvapená jak se všechno mění.Za mě super čtení.

ema57
30.07.2014 4 z 5

I přes to že jsem první viděla seriál se mi kniha líbila. Sice jsem ji spíš přelouskala, ale před spaním naprosto perfektní-hlavně když někdo umře :D. Jelikož do další seriálové série mi zbývá ještě dost času abych přečetla knížky jejichž seriálové zpracování jsem viděla, a dostala se ke knížkám které jsem ještě v televizi neviděla, dám si chvilku pauzu.

Prateri
27.07.2014 4 z 5

Zdolán další díl - a těch mrtvých při těch střetech! Já si dám pauzu, než začnu číst pokračování.

demlice
18.07.2014 5 z 5

Vždycky mi někoho zabije... Ale to dělá tu knihu báječnou... Zní to jako masochismus, ale lepší než hromada happy endů :-)