Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3858 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

Tumbik
26.07.2016 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, ostatně jako první díl. G. R. R. Martin je spisovatelský mistr té nejvyšší kvality :).

Jeanie
01.07.2016 5 z 5

Tahle série je návyková. Perfektně propracované postavy, sice převládají ty záporné, ale tím spíš je příběh tak napínavý.

Taj-ka
15.06.2016

Brutalni, dechberouci a smerem ke konci gradujici. Pocitam, ze takova bude cela serie

markulka
15.06.2016 5 z 5

Rozhodně kniha na úrovni. Autor má skvělou slovní zásobu a fantazii, kterou by mohl rozdávat a stále by jí měl víc než dost... Líbilo se mi, že se nebojí během příběhu zabít třikrát více kladných postav, než záporných. xD Jsem zvědavá, jaké překvapení na mne bude čekat v dalším díle!

pedi
01.06.2016 5 z 5

Dočetla jsem a nejde nečíst dál.Už jen čekám až bude v knihovně vrácená Bouře mečů.Pane spisovateli díky.

kotasbk
25.05.2016 5 z 5

Jedině co mohu napsat je: "Zhebni, Ramsay!"

kristyna4414
29.04.2016 5 z 5

Zbožňuju způsob jakým dokáže G.R.R.Martin vykreslit charaktery postav.
Nejoblíbenější postavy: Jon, Tyrion, Littlefinger

Joges
25.04.2016 5 z 5

Ti, kteří propadli námětu a oblíbili si některé postavy, ví, že jsou lapeni a nuceni pokračovat v díle G. R. R. Martina za každou cenu. Hlavní dějová linka je opět výborna, zvraty jsou neočekávané, postavy rovněž nezklamou, ale některé odbočky, ty mě teda vážně nenadchly. Některé sny, vize, pocity a úvahy jsou únavné, klidně bych je vynechal a knihu tak zkrátil. Jinak nemám co vytknout. Střet králů se za mně vyšvihl na nějakých 90%.

Kyta
03.04.2016 5 z 5

Stejně dokonalé jako první díl; troufám si říct, že i o chlup lepší. Děj nemá chybu. Jediné, co mi vadilo, byly ty sáhodlouhé popisy všeho možného (obzvlášť loďstva - to pro mě bylo utrpením). Ale na druhou stranu myslím, že to k Martinovi a jeho Hrám o trůny zkrátka patří. Některé kapitoly mi tam přišly zbytečné a některé by chtěly o několik stran zkrátit.

Ve Střetu králů dochází k mnoha osudným zvratům a o nedostatek děje zde není nouze. Je to dost náročné čtení, každou chvíli musíte být v pozoru, jelikož se na každé straně děje něco důležitého, takže pro mě nebylo těžké knihu odložit. Líbí se mi, že nám autor své nadpřirozeno předkládá po kouskách; v prvním díle ho moc nebylo a tady se to už začíná stupňovat (Dům neumírajících, magie...). Kapitoly některých hrdinů mě bavily a jiné ne - ostatně stejně jako v předchozím díle. To je podle toho, které postavy vám sednou a které ne. Zde skoro každá druhá kapitola patřila Tyrionovi (dění v Králově přístavišti ovšem není žádná nuda). Nejlepší kapitoly pro mě měli Jon, Arya a Sansa. Čekala jsem, že Dany a její draci zde dostanou víc prostoru, takže byla jsem zklamaná, když se to neudálo, jelikož Daenerys patří k mým nejoblíbenějším postavám. Rozhodně mi její dějová linie nepřipadá zbytečná, právě naopak! Považuji to spíš (zatím) za takové zpestření.

Celou knihu i příběh v Západozemí jsem si na sto procent užila. Je to dokonalá série! Jsem moc zvědavá na 3. díl - tu slavnou a vychvalovanou Bouři mečů. :)

Rup
30.03.2016 2 z 5

Když jsem knihu otvíral, věděl jsem, že se jedná o pohádku, ale že mě má uspávat, to jsem vskutku netušil. Už sice vím jak je každá, i ta sebebezvýznamnější osoba do poslední tkaničky oděna, ale v úžas mě to nepřivádí. Pakliže by se o první části prvního dílu dalo vzhledem k Tolkienovi, Lewisovi, ba i k Rowlingové, říct: „dohnat a předehnat“, k druhé části téhož dílu: „alespoň dohnat“, pak tady lze jen lakonicky prohlásit: „hlavně neztratit stopu“. Neskutečně jsem se nudil a zde uváděné oslavné komentáře jsou mimo mé chápaní.

Ishmael
29.03.2016 3 z 5

Přestože má Střet králů spoustu silných momentů, první díl mi přišel vyváženější. Některé dějové linky jsem měl bohužel chuť přeskakovat a myslím si, že by jim prospělo výrazné zkrácení (Arya, Jon) nebo úplná absence (Dany).

Milhaus
04.03.2016 5 z 5

Už jsem se ztrácel ve všech těch postavách, ale jinak boží!

ppospisl
16.02.2016 5 z 5

V druhé části této fantastické ságy začína děj po událostech v Králově přístavišti a na Východě gradovat. Hodně se mi líbí zapojení POV kapitol Theona a i Davose - v kterých je skvěle vyobrazena ta přízemnost běžných obyvatel Západozemí a zároveň klíčová role Stannise. K nejlepším kapitolám, tentokrát ještě přesvědčivěji, patří Tyrion a Jon, naopak Daenerys zde dle mého sehrává nejslabší roli z dosavadních knih co jsem četl, až na Dům neumírajících a závěr. Celkově je tato kniha výstavbou pro 3.část ve které dochází k největším zlomům!
Nejoblíbenější postavy: Jon, Bran, Theon, Tyrion

JEJJ
16.02.2016

Kniha je stále hodně čtivá, ale jak přibývá postav (na druhou stranu je pravda, že jich také dost zemřelo) děj je stále zamotanější. U některých postav jsem doufala, že v jejich příběhu dojde k většímu posunu, například u Daenerys. Tam se děj moc nepohnul.

premacech
30.01.2016 4 z 5

Kniha drzi latku pomerne vysoko, i kdyz se dej zacina lehce zamotavat, zneprehlednovat. I tak je velmi ctiva, 90%

Majkrofon
21.01.2016 5 z 5

Súboj kráľov síce mierne zaostáva za prvou časťou a mestami je zbytočne zdlhávy, boli pasáže, ktoré sa mi ťažšie čítali, ale inak tak isto skvelý zážitok, škoda že Daenerys nebolo viacej.

chmelda22
06.01.2016 4 z 5

Za mě tedy mnohem lepší než první díl. Nejlepší kapitoly tentokrát patřily Arye a Sanse, naopak celé dění kolem Cibulového rytíře (především zdlouhavé popisy loďstva) bylo vyložené utrpení. Závěr na Zimohradu byl ovšem velkolepý. Už jen krůček k dokonalosti, věřím, že Bouře mečů to dokáže.

Richardson
15.12.2015 4 z 5

Já nevím, něco fantasy literatury jsem se v dřívějších letech načetl, a tak když jsem dostal doporučení ke čtení Hry o trůny od lidí nejrůznějšího zaměření (vášnivým čtenářem fantasy počínaje a majitelem doktorátu konče), rozhodl jsem se, že to také zkusím. Z prvního dílu jsem měl smíšené pocity, ncméně jsem jej ne a ne odložit a nějak jsem ho přečetl. S druhým díle už to bylo trochu horší, během jeho čtení jsem si odskočil i k jiným knihám... Celkově vzato - ano, určitě je to pěkné a zábavné čtení, nicméně se asi nikdy nezařadí k velkým fanouškům ságy. Na druhou stranu je pravda, že nevylučuji, že sáhnu časem po dalším dílu.

Thekingofdisco
14.12.2015 4 z 5

Ve srovnání s ostatními díly série je pro mě tento díl nejslabší. Oproti většině čtenářů nemám rád Tyriona a Jona. A zrovna v tomto díle mi přišlo, že každá druhá kapitola patřila Tyrionovi. Ikdyž ale Skřeta, jako postavu, nemám rád, dění v Králově přístavišti mě po většinu času bavilo.
Do hry vstupují nové postavy, podíváme se na Železné ostrovy a za Zeď. Na scéně se objevuje jedna z mých favoritek, Melisandra. Konec však nasadí tempo a vy se musíte okamžite vrhnout na to nejlepší, co série nabízí, tedy třetí díl.

mapet85
22.11.2015 5 z 5

Po napínavých udalostiach prvého dielu hrá svoju „Hru o tróny“ 5 kráľov. Ktorému sa podarí zvíťaziť a komu bude patriť koruna ?

Ak bol prvý diel tejto fenomenálnej ságy výborný, tak druhý diel je vynikajúci. Martin má nekonečnú fantáziu, skvelý štýl písania, ktorý nenudí a je absolútne nepredvídateľný. Dobre známe kapitoly písané z pohľadu hlavný postáv sa nám rozšíria o ďalšie nové, ktoré dej ešte viac obohatia. Každá kapitola má svoju úžasnú atmosféru a dokonca aj pri písaní vážnejších dialógov vás autor s úplnou nenútenosťou rozosmeje. A to najmä pri kapitolách s Tyrionom. :-) Martin vytvoril úžasný svet so skvelými postavami, vďaka ktorým sme „rozlezení“ po celých Siedmich kráľovstvách a nielen tých, spoznávame históriu, kultúru, náboženstvá či nové prostredia a všetko je to písané tak realisticky, že máte pocit, že sa toto všetko určite stalo. :-) Kniha je plná akcie, nečakaných zvratov, napätia, bojových scén a intríg, nikdy neviete, komu vlastne veriť.

Opäť musím pochváliť slovenské spracovanie knihy - krásna obálka, ornamenty pri každej kapitole, prehľadná mapka a takisto aj kvalitný preklad. Vidieť, že si vydavateľstvo Tatran dalo skutočne záležať.

Dej skončil otvorene na všetkých frontoch a človek má chuť hneď siahnuť po pokračovaní. :-) Ak som prvému dielu dal 5 hviezdičiek z 5, tak druhému pomyselne udeľujem 6 z 5. :-) Je to klenot v žánri fantasy.

„Trpaslíci sú boží žart...“ (Tyrion Lannister) :-)