Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359899/bmid_stret-kralu-qvp-359899.jpg 5 3856 286

Král i jeho místokrál jsou mrtví. Západozemí čelí největší krizi od rebelie proti šílenému králi. Roberta Baratheona rozpáral kanec, Eddard Stark se stal obětí intrik, které se snažil sám rozplést. Království je bez silného panovníka a svou šanci větří velcí i malí hráči. Robb Stark je korunován králem Severu, na jihu o trůn usilují bratři krále Roberta. Druhý díl dnes již legendárního cyklu Píseň ledu a ohně se odehrává v ještě zběsilejším tempu než Hra o trůny. George R. R. Martin bez uzardění ničí ve své knize celé armády, o jednotlivcích nemluvě. Nečekané zvraty, krutá politika, závist i pomsta jsou kořením, kterým autor rozhodně nešetřil. Střet králů může propuknout naplno. Vychází v novém překladu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Clash of Kings , 1998

Beer_bro
06.02.2018 5 z 5

Líbí se mi i druhý díl. Je škoda, že teď už nebudu mít tolik času na čtení, abych si udržel stávající tempo :( (tenhle díl jsem zvládl za necelý týden).

3nitka
02.02.2018 5 z 5

Masaker. :-)

kytarka
02.02.2018 5 z 5

Prostě skvělé čtení, tady není co dodat. Každou kapitolu jsem doslova hltala.

KAREL6725
30.01.2018 5 z 5

Zima se blíží , kolosální čtení. Plný počet hvězd.

B-artX
21.01.2018 5 z 5

Ze Střetu králů nejsem tolik nadšený, jako jsem byl ze Hry o trůny. Nemá to už takové koule, jako měl předchozí díl. Ale stále to je prostě něco dokonalého, jsem velmi spokojen a všech 900 stránek jsem si užil neuvěřitelně. George je něco jako knižní Tarantino, prostě mistr.
Ještě že jsem před knihou viděl seriál, jinak bych se v postavách ztrácel.

ejwa1937
09.01.2018 5 z 5

Parádní, jako vždy :)

Vesmich
24.12.2017 4 z 5

Tak se do série postupně nořím. Po přečtení prvních dvou dílů v jedné šňůře, si dám trochu pauzu, přeci jenom je to nálož písmen! Zatímco v prvním díle bylo sem tam i nějaké radostné světlo, zde ho bylo pomálu. Válka a zmar a zmar a válka, popsané tak naturalisticky, že takto nějak to zcela jistě bude. A lhostejno, jestli možná kdysi kdesi nebo nyní kdekoliv. Zhroucení řádu a hodnot a všude oheň a násilí a hnus a jedno v čím jménu. Líčení bitvy o Králův přístav je hodně působivé, včetně proměn Tyrionovy bojové nálady. Pokračování si dám určitě, jen si dopřeji pauzu.

Adhara
18.12.2017 4 z 5

Len o málinko horšia ako prvý diel, ale stále veľmi dobrá. Milujem prekvapujúce knihy, knihy vychádzajúce zo zaužívaných schém a vyjazdených koľají. Pieseň ľadu a ohňa dokonca vychádza z tých koľají natoľko, až vo mne ako v čitateľovi obnovila prianie, aby sa aspoň v niečom k tým koľajam autor späť priblížil a sem-tam doprial postavám aj trochu šťastia. Čo je u mňa ojedinelé – čítala som mnoho kníh, kde som mala pocit, že ich rozmaznaní ufňukaní hlavní hrdinovia si žiadny happyend nezaslúžia.

mpb1913
12.12.2017 5 z 5

Střet králů pokračuje přesně ve šlépějích předchozího dílu. Jako bych nezačal číst novou knihu, ale jen otočil na další stránku. Maximální spokojenost. Moje číslo jedna je Ohař, tak snad hned na další stránce nepřijde o palici. Bohové buďte dobří.

mitsucz
03.12.2017 5 z 5

Nemá cenu se rozepisovat i druhý díl patří k tomu nejlepšímu co si můžeme v žánru fantasy přečíst. Jasných pět hvězd!

Malýmedvěd
25.11.2017 4 z 5

Velmi poutavé a výborné čtení, člověka to nenechá na chvíli odložit knihu. Přečteno jedním dechem. Děj a postavy jsou velmi dobře vystavěné a opravdu se z toho stává malá droga. Na druhou stranu je to i dost natahované a násilí a brutality jsou popisované zbytečně detailně až sadisticky.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Dle mého o setinku horší než první díl, přesto však neskutečně čtivé a zábavné. Ze všech postav pro mne v této knize jednoznačně vedl Tyrion, přičemž v Bouři mečů jsem si oblíbil až na výjimky téměř všechny. Postavy jsou totiž nečernobílé, a dokonale propracované, jednají na základě vlastních, mnohdy ne nepochopitelných pohnutek. U Martina se mi líbí to, že místy se nezatěžuje popisy událostí (např. bitev), a dává tak prostor čtenářově fantazii...

Miro.slav
19.10.2017 5 z 5

Druhý diel pokračuje v našliapnutom tempe. Postupne, ako odchádzajú niektoré postavy, ďalšie pribúdajú. Stretávame sa aj s novými rodmi. Stále solídne, čítanie ubieha ako nič. Odporúčam.

Vandiba
03.10.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se opět nemohla začíst, ale pak jsem hltala další a další stranu a přála si, ať to neskončí. Pravdou je, že některé pasáže byly popisovány dopodrobna a knize možná škodí, ale u jiných byl větší popis lepší pro představivost. Za mě rozhodně super počtení a těším se na další díl. :)

Precim
29.09.2017 4 z 5

Super pokračování prvního dílu. Bylo zde mnoho dějových zvratů, které překvapily příjemně i nepříjemně. Byla zde spousta akčních a epických zápletek, a taky konečně jedna pořádná bitva. Bohužel mě nemám z knihy jen pozitivní emoce. Zhruba v polovině knihy jsem si začal uvědomovat, že děj se neposunuje tak rychle, jak bych chtěl, a že některé pasáže jsou velice zdlouhavé. Jako všichni čtenáři Písně ledu a ohně mám své oblíbené a neoblíbené postavy, proto, pokud se děj točil kolem některé z těch horších, přícházela dokonce i nuda.

keselylenka
13.09.2017 3 z 5

Příběh je zajímavý, ale za mě moc rozvleklý. Přeskakovala jsem některé osoby a pasáže.

natkaf
10.08.2017 5 z 5

Skvělé pokračování, pro mě osobně lepší než první díl. Na styl psaní autora už jsem si nejspíš zvykla, proto mi kniha velmi rychle utekla. Kniha máopět poutavý a překvapivý děj, nečekané zvraty a konec, po kterém pokračování prostě potřebujete. Postavy se dále rozvýjejí a já se pouze utvrdila v tom, které mám ráda a které naopak nesnáším. Stejně tak jsem si zařadila i nové hrdiny. Seriál neznám a proto mě vše dokonale šokovalo. Nemůže se dočkat dalších dílů a mnohokrát doporučuji.

dennie3
06.08.2017 3 z 5

Kniha mě bavila o dost méně než ta první, trvalo mi dva roky, než jsem ji konečně dočetla. Přesto si ale nezaslouží méně než tři hvězdičky - další propracované dílo.

Anoell
06.07.2017 3 z 5

Pohledy některých postav jsou nudnější než pohledy jiných, autor možná všechno až trochu moc popisuje, což po chvíli začne unavovat... ale jinak dávám rozhodně palec nahoru.

papajapa
21.05.2017 4 z 5

Neskutecny pocet stranek. Nadseni po prvnim dilu trochu opadlo a musim rict, ze nektere casti me az nudily. Naopak jsem se tesila na vypraveni Jona, Aryi a Daenerys.