Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5854 747

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

reccal
30.04.2014 5 z 5

První díl sice dočtený ještě nemám, ale spolu se seriálem dějové linie znám. Musím říct, že mě velmi, ale velmi potěšilo, jak věrně kopíruje seriál svou knižní předlohu. Nesnáším, když je je kniha skvělá, a filmové zpracování úplně jiné, většinou zpotvořené, viz Eragon. Čestnou výjimku má jen World War Z:)
Ale zpět ke knize - jak zde bylo mnohokrát uvedeno, velmi čtivá, zábavná, výpravná - a také fantazijní, živá a neuchopitelná. Těšila jsem se, že když dostanu tři první díly, budu mít do Vánoc co číst. Jaká hloupá iluze:).

RimmerCZ
28.04.2014 5 z 5

Tak po přečtení prvního dílu zatím velká spokojenost. Vůči ději, který znám ze seriálové adaptace mám určité výhrady, například přílišná posedlost zvraty a vražděním postav mi přijde už poněkud samoúčelná. Nicméně první díl tímhle rozhodně netrpí, stejně jako tím netrpěla první seriálová řada, takže si své námitky schovám na další díly.

I v seriálu mám rád první řadu, hlavně Sever a Zimohrad, Jonovu linii a Robert Baratheon je mou oblíbenou postavou, i když více se mi líbil v seriálu, než v knize. Za první díl 100%, ač se to kvůli prologu tváří jako fantasy, není tomu tak, ale to nevadí, beru jak to je.

Patw
28.04.2014 5 z 5

Vše co mohlo k této knize být řečeno a napsáno, řečeno i napsáno bylo. Okamžité pohlcení dějem, stylem psaní, perfektně popsané pocity. Čtenář okamžitě zapomene na seriál a začne se topit (v dobrém slova smyslu) ve stránkách této výpravné knihy. GRRM si vzal ambiciózní nápad a vytvořil dokonalou knihu.

IvcaK98
26.04.2014 5 z 5

„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ Někdo by možná mohl říct, že na prvním místě v žebříčku nejlepších knih by měla stát nějaká klasika a dobře, jsou díla, která si to zaslouží víc, ale zkuste si to přečíst. Nepamatuju si, že by ve mně nějaké knížka vyvolala takové emoce. Ono to není jenom další řadové fantasy, kde někdo mávne hůlkou a dobro zvítězí nad zlem (promiň Harry, ale je to tak). Je v tom mnohem víc. Mohla bych tu vyjmenovat hromadu kladů a záporů Hry o trůny (jo, přiznávám, má i své zápory, třebaže klady je několikanásobně převáží), ale to prostě nestačí. Jestli se vám nechce pouštět do skoro devítisetstránkové knížky, pusťte si alespoň seriál, který je také výborný. A ještě jedna věc. Můžete mi někdo vysvětlit ten smysl, dávat komentář pod první díl série, kde všem prozradíte, co se stane v těch dalších? Ať vás vezmou Jiní!!!

grena
24.04.2014 3 z 5

Me se líbil hlavně první díl, postupně s dalšími díly moje nadšení dost klesalo.
Je to roztříštěné, jako mít doma 10 knih a číst je po kouscích naprosto náhodně. Ty příběhy jednotlivých postav spolu už ani moc nesouvisí, každá si jede po svém a je to už zamotané zbytečně příliš mnoho.
Arya, moje na začátku naprosto nejoblíběnejší pstava trčí už neuvěřitelně dlouho kdesi v Tramtárii a prd dělá, jen se přesvědčuje, že je nikdo.
Tyrion nesmylně putuje po celém světě.
Některé postavy jsou úplně zbytečné, jako ten princ, co staršně dlouho putuje za Daenerys, aby se nakonec nechal zabít drakem. Kdyby ho autor vynechal, pro celý příběh to vlastně vůbec nic neznamená. Na smysl Davose mořského jsem taky ještě nepřišla, přiznám se, že jsem v pokušení ho přeskakovat..
Je to škoda, protože začátek byl fakt úžasný.

xtraks
21.04.2014 5 z 5

Skvělá :)

Ankhas
19.04.2014 5 z 5

"Noc se přikrádá a moje stráž začíná. Neskončí až do mé smrti. Nepojmu za manželku žádnou ženu, nebudu vlastnit žádnou půdu, nezplodím žádné děti. Nebudu nosit korunu a nezískám slávu. Budu žít a zemřu na svém stanovišti. Jsem meč v temnotě. Jsem strážce na zdech. Jsem oheň, který hoří ve tmě, světlo, které přináší úsvit, roh, který probouzí spící, štít, který chrání říše lidí. Svěřuji svůj život a čest Noční hlídce, pro tuto noc a pro všechny noci, které přijdou."
A stejně tak jako Jon svěřil život Noční hlídce, já ho svěřil této knize a všem, které přijdou. Dokonalá kniha, kde není jediné prázdné místo a každý si najde svoji (ne)oblíbenou postavu. Ačkoliv čtu sérii až po shlédnutí seriálu, stejně ji prožívám, jako bych nevěděl co se stane a bojím se otočit stránku s obavami co se komu stane. Natolik je G. R. R. Martin vynikající spisovatel a za to klobouk dolů. Vynikající postavy, které nejsou ani černé ani bíle. Výborná zápletka a skvělý svět, kde se kniha odehrává.

Jordyz
16.04.2014 5 z 5

čtivé, spousta děje, žádné zdlouhavé popisy...

Evelin
13.04.2014 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, proto jsem se do ní pustila. Pěkný příběh, hodně postav.. Některé kapitolky nudnější a u některých kapitol stránky jen lítaly :)

HTO
03.04.2014 5 z 5

Jedna zpráva z tisku: Jistý belgický učitel matematiky, který už měl dost toho, jak žáci při jeho hodinách hlučí, se zeptal, kolik z nich se dívá na Hru o trůny. Většina řekla, že se dívá. Na to učitel opáčil, že četl všechny díly knižně a pokud budou studenti zase hlučet, začne jim prozrazovat, kdo umře. Od té doby má ve třídě ticho.

NikaV
17.03.2014 5 z 5

Dočtu kapitolu, tupě koukám do zdi a snažím se vzpamatovat. "To je přece 'fantasy', nic z toho se nikdy doopravdy nestalo", musím si nejednou opakovat před usnutím. Žaludek na vodě po prožitých hrůzách, přesto se těším na Střet králů. Jen jedno bych si pro příště chtěla dokázat odepřít - oblíbit si některou z postav.

Kelynka
07.03.2014 5 z 5

Jední slovem ÚŽASNÁ...má vše,co má dobrá knížka mít...DOPORUČUJI a vrhám se na pokračování :-)

svha
05.03.2014 5 z 5

o 100% lepší, než seriál, až mě mrzí, že jsem ho viděla dříve než četla knihu, je to rozsáhlý epos, jsem zvědavá, zda dojdu konce

hanap
04.03.2014 5 z 5

Nejlepší kniha , kterou za poslední dobu četla . Hned si zajistím další díly .

lukazsss
03.03.2014 5 z 5

Úchvatné :) Nádherné líčení postav, které se úžasně vyvíjí a velmi chytře napsané, stránky ubíhají jako blázen.

markétka2002
28.02.2014 5 z 5

Tak tohle se ti povedlo Martine to musíte uznat lidi PS:Neni lepší než Agatha Christie.

Kočičáci
27.02.2014 5 z 5

Naprosto souhlasím se vším co se tu píše, přidávám své dojmy: seriál jsem nesledovala, takže jsem nevěděla do čeho jdu, jinak také to pro mě byla premiéra s fantasy - četla jsem jedním dechem - domácnost i práce šly do útlumu :-) Věta "zima přichází" je úžasná,tajemná,mrazivá... Jako úsměvné spojení jsem si oblíbila "Hodor" řekl Hodor :-) ....právě dnes se pouštím do Střetu králů, a další "útlum přichází"... :-)

kočičí anus
16.02.2014 5 z 5

Naprosté zjevení. První díl pro mě bohužel zůstane z celé ságy nejlepší, protože mě hodil do něčeho, na co jsem nebyl připravený. Skvělá atmosféra, psychologie postav a nejlepší věc - dialogy. Další díly jsou skvělé, ale už jsem byl na celý ten Martinův svět zvyklý, takže jsem z toho nebyl tak paf.

Natique
12.02.2014 5 z 5

Svět v knize je tak propracovaný, že člověk má po přečtení pocit, že je skutečný, že v něm žije. Stačí, aby se člověk podíval z okna a uviděl to šero, vítr smýkající s holými korunami stromů, a podvědomně ho přepadne neblahý pocit, že "zima se blíží"...

Co víc by kdo mohl od knihy chtít, než tohle...

LilyLake
09.02.2014 5 z 5

Popravdě nevím ani co bych měla k tomuto dílu napsat. Slovy se to popsat nedá. Je to nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Obsáhlý děj a počet stran mi vůbec nevadí. Kniha si mě udržuje neustále u děje, nedá se přestat číst. Je fakt úžasná. Závidím autorovi jeho představivost a osobnost. Jelikož se ve většině případů autorův charakter odrazí v jeho díle pan Martin musí být velice úžasný člověk. Ta kniha je fakt skvělá. Jak tu píše většina lidí, také jsem ji začala číst až po shlédnutí tří sérií seriálu a je opravdu úžasná. Těším se na další díly, které budou stejně skvělé. Smekám před autorem.