Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395970/bmid_mechanicky-princ-l0e-395970.jpg 5 1215 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

Attia
15.07.2016 4 z 5

I když si autorka neodpustila některá klišé, příběh byl částečně předvídatelný, chování postav mi způsobovalo potřebu praštit do nejbližší zdi (Tessa, Tessa, Tessa, ale nejen ona), navzdory těmto nedostatkům se předvedla výtečně. Mechanický princ je ve spoustě ohledech zdařilejší než Anděl, rozhodně je napínavější a dějově nabitější. Atmosféra staré Anglie mě opět zcela pohltila a já mohu jen toužebně očekávat závěrečné finále, které bude doufám epické!

MarťaK.
15.07.2016 5 z 5

Zase další super kniha od Cassandry :).Už aby tu byl další díl.Jo a ještě James je úžasný ale i Will není špatný :D :)

houbička_
12.07.2016 5 z 5

Tato spisovatelka nemůže zklmat snad nikdy. Její knihy mě vždy nadchnou a jako spousta jiných čtenářů souhlasím, že i když je to zhola nemožné, tato série je ještě o chlup lepší, než ta předchozí. Děj je nabitý informacemi a převraty, ovšem již nespočetněkrát se opakující milostný trojúhelník, je pro mě poměrně nudný. Pokud si dobře pamatujete obsah jejích předchozích knih, je vám jasné, jak románek našich milovaných postav dopadne (a to nejen ten Tessin) Každopádně za mě naprosto dokonalá kniha s skvělým obsahem a perfektně vybavenými postavami, počínaje jejich rozdílnými typy humoru a konče jejich tajemnem a kouzlem.

Napůlanděl
11.07.2016 5 z 5

Cassandra Clare nezklamala, jak u předešlé sady tak zde... Děj mě zaujal se vším všudy. Konec mě vyděsil, zklamal, nadchnul a vyvolal ve mě další naději...Proč pořád trápí Willa? Opravdu si přeju, aby to v třetím díle skončilo...no, prostě jinak než tak (nechci dávat spoilery).

ajla5
05.07.2016 4 z 5

Proč pořád trápí Willa?

adelejayy
03.07.2016 5 z 5

Nejlepší dvě knížky(tahle a předchozí), co jsem zatím kdy četla♥ strašně se těším na třetí díl a zároveň jsem smutná, že bude poslední. Spisovatelka je opravdu neuvěřitelná, od knížky jsem se nemohla ani odtrhnout♥♥♥

adela3429
29.06.2016 5 z 5

Moc, moc dobré. Autorčiny Nástroje smrti mám hodně ráda, ale za Pekelnými stroji v mých očích docela zaostávají. Viktoriánská Anglie si mě zkrátka získala.
A navíc jsem se snad poprvé setkala s milostným trojúhelníkem, který mi neleze na nervy. Mám ráda všechny tři protagonisty.

AjinQa
19.06.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha této fenomenální autorky.
Trochu jsem se bála, že Princ nebude tak dobrý jako jednička. Bála jsem se zbytečně. Autorce se opět podařilo zatáhnout mě do doby a přečíst knihu jedním dechem.
Hlavní postavy nezklamaly. Tessu jsem si oblíbila možná i o něco více než Clary. Will a Jem, o nich ani raději nebudu mluvit. Will je u mě stále na první příčce v oblíbenosti. Vedlejší postavy taky super.
Opět doporučuji přečíst si tuto knihu. Nemůžu se dočkat na Mechanickou princeznu, až zaplní prázdné místo na mé poličce vedle předešlých dílů. A říkám vám, lidi, máte se na co těšit.

EliaBooks
03.06.2016 5 z 5

Po pravdě nevím co napsat. Musím se učit, měla bych být aspoň chvíli venku ale tato knížka mi to prostě nedovolila. Děj mě opět zatáhl do ponurého Londýna a sledu všech událostí, už se jen nemůžu dočkat završení série. :)

Babouš
01.06.2016 5 z 5

Literární guilty pleasure. Sympatické postavy, humor, napětí, vynikající atmosféra. Sakra, proč Cassandra Clareová umí psát tak dobře? Já potřebuju dělat věci do školy!

Samira
28.05.2016 5 z 5

Jako vždy skvěle napsané a dočteno bez dechu. Jiná doba a její kouzlo i tajemno s ním spojené sérii nesmírně svědčí, hraje však na rozdíl od série předcházející na melancholičtější strunu. A také poprvé fandím týmu, který zřejmě nebude vítězný.
Celkově však zážitek!

VeronikaH.
30.01.2016 5 z 5

Knihy od Cassandry Clare jsou jako drogy. Jakmile nějakou otevřu už nemůžu přestat.
Hodně jsem se bála, že tato série mě o proti nástrojům smrti zklame, ale je (pokud to je ještě vůbec možné) výrazně lepší. Líbí se mi jak prostředí knihy, tak samotná Tess, která mi na rozdíl od jiných hrdinek sedla. Taky se mi líbí, že miluje Jema i Willa stejně, i když můj favorit je Jem. :) přesto mi však bylo Willa na konci líto. Hodlám se okamžitě vrhnout na další díl, i když se trochu bojím, že konec nebude úplně podle mých představ! :D

kacaaba
08.01.2016 5 z 5

Napínavý děj, pěkně se to četlo, jen pro moji romantickou dušičku to byla rána. Už se těším na pokračování.

Xena011
03.01.2016 5 z 5

Nádherná a propracovaná kniha, od které se nedá odpoutat. Zjistíme plno informací, na které navazují Nástroje smrti, nebo se dozvíme rodovou linii jednotlivých postav. Úžasné a oblíbené postavy: od Tess, Willa, Jema až po Magnuse a další. Je zde plno lásky a napětí a hlavně má oblíbená viktoriánská Anglie, kde se děj odehrává. :)

Veronika.C
04.04.2015 5 z 5

Nádhera, tuhle sérii + NS opravdu miluju. Tento druhý díl byl dokonce ještě lepší než první, nemohla jsem se od něj odpoutat a musela číst pořád dál a dál, než jsem se dostala nakonec a hned se vrhám na třetí. Trojice Tessa, Jem a Will se mi moc líbí a baví mě. Magnus je úžasnej :). Willa mi bylo na konci moc líto ale fandím Jemovi :-)

Sabcens
28.10.2014 5 z 5

Po Mechanickém princi miluji Cassandru Clare ještě víc, než před tím. Druhý díl byl velmi pěkně napsaný a děj byl poutaví. Konečně se dozvídáme něco o Willovi a jeho podivném chování vůči ostatním. Objevují se také nové postavy, které dle mého názoru ještě pořádně zahýbou celým dějem. Nemůžu se dočkat, až se začtu do posledního dílu.

paja5
20.10.2014 5 z 5

Ale... ten konec... chudáček Williemek... :(

Pavlina.13
14.10.2014 5 z 5

Autorka má můj plný obdiv. Je velmi obtížné se od knihy odtrhnout, doslova jsem hltala každičké slovo.

paja5
09.10.2014 5 z 5

Jsem sice asi tak v půlce, al je to dokonalé...
POZOR spoilery!!
Je mi nehorázně líto Willa... chudáček, a z Tess se vyklubala pěkná dračice ;)

agar
03.10.2014 5 z 5

Lepší než první díl ... od začátku napínavé, děj i city postav se začínají pěkně zaplétat :D