Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395970/bmid_mechanicky-princ-l0e-395970.jpg 5 1215 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

ladaol
30.01.2017 5 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem, ani slzy na sebe nenechaly čekat.

Petra1420
24.01.2017 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal, jako i série Nástrojů smrti. Autorka umí skvěle psát a vytvořila nádherný svět lovců stínů, od jejích knih se nemůžu odtrhnout, umí vtáhnout do děje, vytvořit sympatické postavy a prostředí. Těším se na závěrečný díl:)

šneki
23.01.2017 4 z 5

3,5
V podstatě si vybíjím vztek na české nakladladatelství, kvůli kterémů vím, jak série skončí, a proto pro mě nebaví. Nemůžu se pořádně zamilovat do postav a mám pocit že ději chybí dynamika. Nebo to je možná tím obdobím. Fajn knížka, ale sérii dočítám tak spíše z donucení, protože na mě čekají The Bane Chronicles.

cérka
09.01.2017 5 z 5

Krásná kniha-chlapec na titulní straně :-), skvělý příběh- napětí, láska, kouzla, zlo, čarodějové.... prostě pohádka. Už se těším na pokračování :-)

verulik196
03.01.2017 4 z 5

Stejně jako předchozí díl byl i tento hodně čtivý. Ale přišlo mi, že je v něm málo akce. Stále se vymýšlely plány, ale samotné provedení plánu bylo krátké a předvídatelné. Konec mě ale překvapil. Za mě to je skvělá knížka, ale na původní sérii nemá.

Anne Leyyd
30.12.2016 5 z 5

Stejně jako předchozí díl se i tento opravdu skvěle četl, neměl žádná hluchá místa a co se zápletky týče, tak byl pěkně promyšlený - jen se těším, jak to vše do sebe zapadne v závěrečné Mechanické princezně.

Co mě ale už otravovalo, tak OPĚT ten milostný trojúhelník. Uznávám, že zápletka s Willem (vy kdo jste četli, tak víte s čím) byla opravdu dost dobrá, komplikovaná, srdce a nervy rvoucí - nicméně... Všechny ty 3úhelníky mají prostě společné rysy a tak už zkrátka dopředu víte, jak to zhruba dopadne. Tedy - s kým hlavní hrdinka na konci skončí. Ach jo... I když bych pořád ráda věřila, že mě kniha nakonec překvapí :-)

Ovšem 5 hvězd za propracovanost, skvěle čtivý styl psaní, viktoriánskou Anglii, sympatické postavy, humor a zápletku + perfektní konec! A rozhodně palec hore za Gideona a Sophie :-) I když mezi námi přiznávám, že nemít po ruce ke čtení hned 3. díl, asi bych měla trošku jiný názor :D

AllyKumari
26.12.2016 3 z 5

Stejně jako první díl, i ten druhý mne bavil. Přesto vášně cloumající sedmnáctiletými dětmi, se svou těžkou osudovostí, mi dvakrát či třikrát přišly poněkud komické. Celá kniha se odehrává během pouhých 14 dní - Polovina knihy je o tom, jak se lovci stínů chystají někam vyrazit, ale člověk stejně nemá až na pár výjimek pocit, že by něco zásadního podnikali, druhá polovina naopak zaznamená tolik emocionálních a zásadních změn, že není možné brát je v tak krátkém období vážně (především Sophiin vážný vztah s Gideonem). Myslím, že kniha pokulhává na svých nožičkách, které teprve nedávno odkoply střevíčky dívčích románů, a moc mne to mrzí. Tato série mne zaujala, a tak bych si od ní přála více. Doufám, že poslední díl bude zase minimálně za čtyři hvězdičky.

Davina
27.11.2016 5 z 5

Miluji to!! Miluji tuto knihu, autorku, tu dobu, miluji prostě všechno. Autorka je pro mě bohyně. Píše opravdu poutavě a ani tentokrát nezklamala. Příběh byl poutavý a užívala jsem si ho plnými doušky.
PS: Také bych nevěděla, kterého si vybrat!

PAZATT
19.11.2016 5 z 5

Mechanický princ rozhodně nezklamal! Ale jsem hrozně rozpolcená mezi Jemem a Willem :/ Koukám, že většina je pro Willa, ale já tak miluju Jema! Už mám doma i třetí díl, ale ono je to tak smutný :D

Horselen
14.11.2016 4 z 5

Nemám slov, autorka prostě dokáže psát poutavě. Nemohla jsem se dočkat až knihu dočtu a zároveň jsem se bála, že stránky postupně dojdou. A s těžkým srdcem jsem přečetla i tu poslední. Ačkoli jsem se v tomto díle až tak nezasmála, kniha mě udržela v napětí do poslední chvíle. Nemůžu si pomoct, ale více jsem si zalíbila neohroženého Willa (stejně jako Jace v Nástrojích smrti). Těším se, až si přečtu i třetí díl.

SBH
11.11.2016 2 z 5

Když jsem uvažovala o jediném slově, které by knihu charakterizovalo, vytanul mi výraz "ukoptěný". Londýn je uprášený, mlhavý, nevlídný (informoval někdo autorku o tom, co je klišé?). Všechny postavy jsou tak záhadné, až to začíná být nudné. Opět mi chyběly osvěžující hlášky a špetka smyslu pro humor. Tato série mi připadá jako "z dílny Cassandry Clareové", a nikoli přímo od autorky. Nedočetla jsem a další díly již hodlám ignorovat. Pekelné stroje můžou, pro mě za mě, ovládnout Zeměkouli. Jedna hvězda za krásný obal.

julythreemosen
10.11.2016 4 z 5

Trvalo mi moc dlouho se zacist. Nejak jsem se najednou neumela odpoutat od Nastroju smrti, ktere jsem porad poklada za lepsi. Najednou se to ale zmenilo, dej nabral prijemne tempo a konec jsem nakonec zhltla jako malinu. Tesim se tedy na posledni dil, jsem moc zvedava, jak se vse nakonec rozlouskne.

_Žanet_
06.10.2016 5 z 5

Jo, jo, jo. Pokračování mě bavilo víc než první díl až na to, že mě příšerně vadila nerozhodnost naší hlavní hrdinky. Hlavně na koci a potěšila mě Charlotte s Henrym:) Ale žádný spoilery:D Prostě stručně je to lepší než první díl a už se nemůžu dočkat na další.

Arianne
05.10.2016 4 z 5

Parádní pokračování, děj nikde nestagnuje, spousta romantiky, nová odhalení a jedna akce za druhou. Je mi fuk, jak moc je viktoriánský Londýn autentický, jako kulisa se hodí perfektně a už se moc těším na závěr

zuzana4291
25.09.2016 4 z 5

Začátek tohoto druhého dílu mi přišel strašně popisný a zdlouhavý. Myslela jsem, že ho odložím. Naštěstí se přeci děj rozjel a druhý díl mě nakonec pohltil. Takže udivíme, jaký bude třetí díl:-)

Astriiia
20.09.2016 5 z 5

miluju toto autorku, skvely druhy díl, už se nemužu dočkat třetího !!!! Jak se Tessa rozhodne, ja jsem jako asi vetsina v tymu Herondale :) ikdyž v reálné životě bych ho asi už dávno něčím přetáhla přes hlavu

sarahmoon
03.09.2016 4 z 5

Úžasné ... miluji tu dobu ... ten temný Londýn. Dost mě mrzí ten sourozenecký spor. Jinak palec nahoru ... zase jsem knihu hltala co to šlo. :o) aspoň, že Will má jasno :o) už čtu třetí díl, a plně si ho užívám ... ♥

Laurel
17.08.2016 5 z 5

Potřebuju další díl. :/
Nemohla jsem se vůbec odtrhnout! Jem? Will? Noták, lidiiii. Beztak jsem asi tým Herondale :D

Mishak
01.08.2016 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mně se Cassandřiny knihy strašně líbí! A Mechanický princ byl v mnohém lepší než jeho první díl Mechanický anděl. Ale... Chyběla mi častější změna pohledů (vyprávění jiných osob), většinou vše bylo o Tesse, což mě dost mrzí, když je kolem ní tolik dalších zajímavých postav. Ne moc často jsem s Tessou měla dostatek trpělivosti, většinou jsem jí chtěla spíše praštit - hodně mě štvala... Naopak velmi jsem obdivovala Sophii - opravdu příjemná postava =).

Závěrem: Miluju Willovy hlášky a Jemovu rozvážnost =) A těším se na poslední díl!!!

Nikiny
24.07.2016 5 z 5

Naprosto jsem si tuto ságu zamilovala, zatímco sága Nástrojů smrti byla ze začátku taky skvělá, Pekelné stroje nemají klesající tendenci oproti "Nástrojům". Tessa mi přijde velmi sympatická, chytrá a zvláštní. Naprosto mi sedla jako hlavní hrdinka. Ihned začínám číst další díl a jsem upřímně nešťastná, že je to díl poslední...