Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

verpop
20.06.2018 5 z 5

Mám dočteno.... A co teď? Proč to bylo tak krátké?
Celá tato serie mi přišla jako hezká pohádka, k první knize jsem se dostala vlastně úplnou náhodou, líbil se mi obal a tak jsem si jí koupila a i když už nějakou dobu nepatřím do kategorie young adult, tak mě to chytilo za srdce a věřím, že kdybych tuto sérii četla v sedmnácti, rozerve mě to na kousky. Autorka má skvělý styl psaní, který vtáhne do děje a nenudí, popisy postav byly velice reálné (téměř jsem cítila, jak voní Will :-)) a já si je oblíbila všechny. A nečekala jsem, že uroním nějakou slzu, brečela jsem pro Jema, pak pro Willa, nakonec pro Tessu a jsem toho přïběhu plná. Byly to moje první knihy o lovcích stínů a nevím, jestli poslední. Bojím se, že by mi jiná série zkazila dojem z této a navíc by se mi stýskalo po hrdinech z těchto knih, vlastně mi chybí už teď.
Jo, přišlo mi ujetý, že se tam všichni šťastně zamilovali, ale tak to v pohádkách má být.

coppacabana
30.05.2018 5 z 5

Panebože. U Anděla. (A u Merlinových vousů, protože v sobě nemůžu zapřít svou potterheadskou náturu.) Četla jsem a četla jsem, a jak jsem četla, sama od sebe jsem si lámala srdce. A je to ta nejkrásnější věc, co mi to srdce kdy mohla zlomit. Všechny otázky byly zodpovězeny a odpovědi vás zničily. Vyloženě si připadám masochisticky, když čtu takové knížky, knížky, které mě nutí cítit tolik věcí, až příliš moc věcí. Celou dobu jsem při četbě kulila oči a posledních sto stran jsem si ty oči vyplakala. (Druhý den ráno byly nateklé. Proč jsem jen emocionální ženská?) A jsem tak ráda za epilog. (A zároveň ho nenávidím.) Budu znít sobecky, ale jsem tak ráda, že Tessa milovala jen dva lidi a že to byli právě Will a Jem. Cassandra Clare je umělkyně. Dokáže své čtenáře udělat cokoliv prostřednictvím svých slov. A já se strašně těším, až dočtu kupu nepřečtených knížek ve své knihovničce a začnu Nástroje smrti. Doporučuji. Ale je to na vlastní nebezpečí.

MíšaS.
02.05.2018 5 z 5

Pro všechny, kteří haní epilog : Vzhledem k tomu, že knihy o lovcích stínů jsou provázané jedna série s druhou, tak ten epilog má smysl, pokud si následně přečtete Nástroje smrti. Takové epilogy má Cassie u všech zakončených sérií a vždy jsou předobrazem toho, co se bude dít v nové sérii.

bara2004
29.04.2018 5 z 5

Dlouhou dobu jsem dočtení série odkládala, protože jsem se neuvěřitelně bála konce. Nakonec jsem se k ní dostala a zhltla za dva dny. Nelitovala jsem přečtení. Líbilo se mi, že autorka pěkně všechno na konec zametla a uklidila, aby jsme se v tom jako čtenáři dobře orientovali. První poloviny byla skvělá a nemůžu k ní nic říct, druhá už mi tak nesedla. Hlavně po té co se Will rozjel hledat Tesu.
Jediné co se mi opravdu nelíbilo, byl epilog a klidně bych ho zcela vynechala, hlavně opětovné setkání Jema s Tesou.

Peťule115
22.04.2018 5 z 5

top ... tahle autorka se stala moji oblíbenkyní ... doporučuji

Adriana21
20.04.2018 5 z 5

Prostě nejlepší díl z téhle série. Na konci jsem si i pobrečela. Škoda, že tato série tímto dílem skončila svět lovců stínů mám moc ráda, ještě že mi zbývá přečíst série Temné lsti.

Makaja
07.03.2018 4 z 5

Sama nevím proč, ale trojka se mi líbila nejvíc, nejlíp se mi četla a to přesto, že tam bylo na můj vkus moc osobních problémů s láskou, nejen Tessinou. Vzhledem k tomu, že jsem četla vloni NS a hodně si spojovala (což mě dokonce u předchozích dílů rušilo), připravila jsem se o moment překvapení u Jema, ale jinak se mi to prostě líbilo. A i to, že je to jen trilogie, u NS mi docela vadilo, že to bylo roztaháno do šesti knih. Epilog bych si odpustila, byl podle mého zbytečný pro všechny, kdo Clare čtou, ale jako chápu, že to asi chtěla sdělit i těm, kteří nástroje nečetli a nebudou číst...... tak aby byl happy end dokonalý. Hvězda dolů za to, že je to na jedno brdo a že se autorka evidentně nehodlá vzdát světa stínů-pro někoho naštěstí, pro mě spíš škoda, nedá se pak ubránit opakování se.

sd1992
04.03.2018 5 z 5

Naprosto nádherný! Samozřejmě nejlepší díl z trilogie... Všechny postavy jsem si neskutečně oblíbila a tento díl mě fakt bavil natolik, že těch 5* je prostě málo! Autorka nádherně "vybruslila" z milostného trojúhelníku, který se solidně rozjel ve druhém dílu. A myslím, že to zakončila tak, že NIKDO nemůže být zklamaný... Konec byl naprosto krásný... ale Epilog? Ty jo, ten mě položil na lopatky!!! Nenapadlo by mě, že budu brečet zrovna u Pekelných strojů... :D NEJLEPŠÍ :-*

mStationka
28.02.2018 3 z 5

Mechanická princezna...no nemohu dát více jak 3* a nejspíš se budu opakovat,ale přijdou mi knihy opravdu podobné z dřív.tvorby CC. Knihu jsem pomalu nedokázala přelouskat a byly dny,kdy jsem se opravdu nutila přečíst aspoň pár stran. Také byly dny,kdy jsem si musela dát prostě oddych a to delší. Nicměně kniha dočtená a s ní dovršená trilogie PS. Jediné co mohu pozdvihnout je závěr, který mě i bavil. Konec jiný než bych čekala - tedy myslím těch pár posledních stran

ajla5
22.02.2018 5 z 5

MíšaS. Jsem Husákovo dítě a Nástroje smrti jsou nej!

MíšaS.
21.02.2018 5 z 5

TO LUCIE.8 - já bych to tipovala na cynika, jsem ještě o deset let starší a miluji celé série o Lovcích stínů :D :D :D :D

lucie.8
19.02.2018 3 z 5

Poslední díl Pekelných strojů byl proti druhému "dějovější" a akčnější, což se mi líbilo. Už v Mechanickém princovi mi přišlo romantiky dost, ale v Mechanické princezně už toho bylo příliš. Nebudu spoilovat, ale ten epilog mi docela zkazil dojem z celé série (pochopíte po přečtení - asi jsem na tento žánr prostě moc stará nebo moc cynik :) ).

misak94
07.02.2018 5 z 5

Epická kniha kde autorka dokazuje své kvality. Kniha měla jako u předchozích dílů poněkud slabší začátek, avšak nijak to na kvalitě a dovršení příběhu neuškodilo. Byla to velice emotivní zkušenost, kde jsem se několikrát neubránila slzám nebo překvapeným výbuchům :) Ačkoli jsem po přečtení Nástrojů smrti přibližně věděla co mám očekávat, nijak to neumenšilo můj zážitek z knihy, kde vše epilog jen završil.

cukrovka
27.01.2018 5 z 5

Naprosto skvělý epilog. I když převažovala romantika nad akcí, bylo to příjemné čtení.

kalinkacz
13.12.2017 5 z 5

Skvostné finále, které se jen tak nevidí... YA je žánr, je ten, o kterém každý říká, že je předvídatelný a prvoplánový... U C. Clare tomu tak rozhodně není... Hltala jsem každou stranu a prožívala okamžitě všechno, co se v knize dělo... Po dočtení jsem si jen říkala what a kde mám další příběhy, ach jo už je konec... Sahám po dalších autorčiných knihách!

DenisaBook
01.12.2017 5 z 5

Zase úžasná serie. Nepříjde mi rozumné srovnávat tuto serii s Nástroji smrti, protože je to zase jiný příběh. A jsem vděčná, že sem do toho světa lovců stínů mohla zase nachvilku spadnout.

MishelleBlack
26.11.2017 5 z 5

Knížka byla opět skvělá, akorát mi celkem vadilo množství milostní zvratů co se Tessyných vztahů týče. Nejsem fanoušek romantiky a určitě mi všechny nepřipadaly nutné.

Danysek
26.11.2017 5 z 5

Super serie vrele doporucuji

Babsie
20.11.2017 4 z 5

Na nástroje smrti to pořád nemá, ale tenhle díl jsem si užila nejvíc. Nereálné romantické zápletky mě sice dost otravovaly ale přetrpěla jsem je a užila si ten zbytek (a ten za to stál)- humor, akce, krásné prostředí a sympatické postavy. Uspokojivý závěr série.

Geramon
18.11.2017 5 z 5

Tedy co na to říci. Padl jsem do velké pasti. Koukám se hmm pekelné stroje, Viktoriánská doba
no tak jasně Steampunk, který mám rád.
Vůbec jsem si nevšiml jaká skupina uživatelů zde tyto knihy od Cassandry Clare komentuje.
A jsou to děvčata, dámy, slečny, paní :o))) každý ať si vybere dle své věkové skupiny.
Ani nikde není psáno že to jsou dívčí romány.
A to je tedy sakra dobře, že to tam není, neboť jsou tyto knihy tedy opravdu, ale opravdu skvělé a byla by škoda si je nepřečíst jenom proto, že by k nim někdo dal nálepku ,,dívčí,,.
Padl jsem do pasti proto, protože jsem si přečetl první knihu a to pak již není cesty zpět.
Prostě se musíte dozvědět kdo vlastně Tessa je, odkud je, koho si nakonec vybere (osobně jsem doufal ve Willa) a hlavně co má za lubem a jak dopadne ten parchant Mortmain.
Ale jsem chlap a pravděpodobně normální neboť jsem vcelku trpěl kolik scén a vět milostných tam je :o)))
Ale je to napsané tak napínavě, že to prostě ani nejde přeskočit. Zkoušel jsem to nejde to FAKT :o))
V polovině knihy jsem byl již docela nervózní neboť poslední kniha je asi fakt nejvíce zamilovaná.
Nejen Tessa je zamilovaná, ale i sestra Willa, služebná, Gideon i jeho bratr atd atd. takže se divím, že nenašli i nějakou milou i kocourovi Kostelníkovi.
Ale jak je napsaný konec knihy a jak dopadne padouch (nebudu spoilovat) tak odpouštím vše co jsem musel přetrpět. Přesně takto by měl dopadnout, každý takový parchant. A ne jako v debilních seriálech kde v jedné sérii hnusného padoucha zavřou, aby ve třetí sérii pomáhal hrdinům ještě proti horším padouchům grrrr.
Takže celkově jsem chtěl dát 6 hvězdiček, ale strhávám jednu za hodně milostné scény, takže celkem dávám 5 což je zde stejně maximum. Což je asi stejně jedno, protože když by zde byla možnost dávat 6 tak bych stejně strhával ze sedmi atd atd :o))) Velice doporučuji.