Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4096 4096

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

hradilovi.mk
28.02.2014 5 z 5

Neřekla bych, že je to slabá červená knihovna....
Kniha je jako předešlé 2 díly super. Pěkné počtení. Mohu doporučit :-) Určitě si knihy ještě přečtu

rtesarova88
25.02.2014 5 z 5

Stejně dobrý jako předešlé 2 díly. Na odreagování suprový :-)

Alisce
24.02.2014 4 z 5

Poslední díl se mi líbil asi nejvíce. U druhého jsem nevěděla, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. U tohoto dílu jsem si jistá, že čtyři. V ČR knížka moc úspěch neměla, ale pro mě je to zatím nejvíce čtivá kniha. Sice se opakuji, ale nevím proč čtete všechny tři díly, když se už u prvního strašně nudíte a přemlouváte se k dalšímu čtení. To mi přijde trochu divný. Hodně lidí si nechce přiznat, že kniha se jim líbila, ale pokud sedíte u knihy a nemůžete se od ní odtrhnout nebude to asi tím, že vás kniha nebaví. ;) Na konci série mi bylo dokonce líto, že to všechno už končí. Jojo, Christian prostě umí zapůsobit.

Samira
21.02.2014 5 z 5

Vím, že knížka má své značné rezervy a mohla by být vyzráleji napsaná. Ale i přes její nedostatky na celou sérii prostě nedám dopustit a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Jako obvykle jsou skvělé maily mezi hlavní dvojicí. Ale co musím opravdu vyzdvihnout jsou závěrečné dvě kapitoly psané z pohledu Christiana, které jsou prostě dokonalé. Bylo napsáno spoustu knih, kde je taky užit pohled z mužova pohledu, ale tyhle dvě kapitoly zatím nic nepřekonalo. Věčná škoda, že těch kapitol z jeho pohledu není víc. Tak třeba ještě není všem dnům konec.

Jennkie
20.02.2014 2 z 5

Ani jsem knihu nedočetla. Je to typicky nadbytečné pokračování. Vídáme to v pohádkách, které končí svatbou a žili šťastně až do smrti a dál se to už nerozebírá. Tady je to stejně. zajímavé to bylo jen do svatby, než měla Ana Christiana jistého a dokud měl své kostlivce. Po svatbě už není tu co dobývat, co objevovat, je to prostě nuda a z Christiana se stal podpantoflák. Je sice hezké, že došel klidu a našel štěstí po boku jediné a relativně normální ženy, ale slušný příběh se z toho udělat nedá. Hned jak jsem to rozečetla, už jsem se kroutila. Úplná červená knihovna a dost slabá...

Sádina
19.02.2014 2 z 5

Nuda! Musela jsem se dokopat k tomu abych třetí díl trilogie vůbec dočetla :/

laco239
19.02.2014

Nejslabší z trilogie ....

macekkk
18.02.2014 5 z 5

Celková trilogie super. Tenhle třetí díl nic moc, už jsem to tak nehltala.. už jen řešen romantický společný život. Nicméně vždy se k ní ráda vrátím. Bomba trilogie :-)

beetlinka
18.02.2014 1 z 5

Oproti prvnim dvoum dilum slaby odvar. nominace na romantarnu :-D prilisne natahovani deje....

sarekaslukova
12.02.2014 3 z 5

Nemám ráda nedočtený příběhy, právě proto jsem si řekla, že i ten poslední díl si přečtu. Celá tato série byla pro mne jako mor. Začetla jsem se a nešlo přestat. Sice tento díl patří mezi ty knížky, kdy jsem se na celý děj naštvala a vztekle jsem knížku odložila. Často se mi zdálo, že autorka nevěděla jak to více roztáhnout a proto tam dala více akce, jako jsou nehody apod. Ale i tak to hodnotím kladně, přestože se k tomuto dílu asi už nevrátím.

mijala
12.02.2014 4 z 5

Po slabší dvojce jsem si řekla, že to teda už dočtu. Ale slyšela jsem, že je trojka nejlepší, tak jsem se pustila do čtení. Oproti dvojce se mi trojka líbí víc. Konečně tady byl pořádný děj a něco se tam opravdu dělo, ne jako v dvojce, kde pokaždé, když se něco dělo, skočili do postele. Jediné, co mi vadí, je, že jsme se nepodívali více do budoucnosti, protože to by mě zajímalo.

monnika88
11.02.2014

ze všech třech dílů je tento díl nejlepší.

koki.veru
04.02.2014 3 z 5

Třetí díl mě velmi zklamal...První díl byl suprovej, druhý díl o něco méně a třetí díl jednoznačně nejhorší :(

hajdy001
02.02.2014

Bohužel mě tento díl zklamal ani jsem ho nedočetla první dva díly paráda tento však nic moc ...

renca54
30.01.2014

Skvěla :-)

BarčaK
30.01.2014 4 z 5

Tento díl mě ze všech dílů zaujal nejméně. Ze začátku knihy jsem se trochu ztrácela, ale to se postupně zlepšilo a já jsem se hezky začetla. Nicméně můj názor na to, že celá trilogie byla super se nemění. Jen tenhle díl byl o něco "slabší", jak to většinou u trilogií bývá.

Indiánka
29.01.2014 5 z 5

Dobrá oddychovka, tady je to z pohledu Christiana http://christiangrey50shades.blogspot.cz/ Moc dobře anglicky neumím, ale nezdá se mi, že by to byla až tak zajímavé, ten jeho pohled.

Miru
29.01.2014 2 z 5

Ufff, je to za mnou, haleluja! Tak tohle byl beze srandy očistec. Melodramatickej, patetickej očistec. Ty věty jak kdyby pocházely z pera puberťácký školačky. Autorčin styl psaní mě neuvěřitelně rozčiloval. Když k tomu přičtu ještě Stázinu neustále si kousající svůj spodní ret, koukající z pod svých řas a žmoulající si svoje ruce a tohle všechno pozoruje Greyovic kluk s hlavou skloněnou jak jinak než na stranu....vzhledem k tomu, že tohle všechno už bylo napsáno v jiné knize, jinou autorkou ale cca o 7 let dříve (ale v únosnější míře), pak mě to v podstatě možná i uráží :-)

mi-nul-o
28.01.2014 1 z 5

"Ach... bosý Christian. Proč jen jsou jeho nohy tak sexy?"

Knížku jsem přečetla za den - vynechávala jsem totiž většinu sexuálních scén. :-D
První díl byl úžasný, druhý mě bavil, ač mi hodně vadilo, že Christian už nebyl TEN Christian Grey, ale pouze ubohý, ubohý Stín. Tento třetí díl byl strašný, neměla jsem na to nervy a dočetla jen ze setrvačnosti, abych věděla, že jsem o nic nepřišla. Nejvíc mi chyběl nějaký děj.. Myslím, že vynechat všechny ty stokrát omleté věty a rádoby vzrušující scény, zbylo by stěží padesát stránek.
Škoda.

Lacerta.j
26.01.2014 2 z 5

Velké zklamání. Kdybych nečetla první a druhý díl, určitě bych tento příběh á la Rosamunda Pilcher nečetla. Prvních sto stran jsem byla přesvědčena o tom, že autorem není ta samá paní, jako u prvních dvou dílů. Příběh mě zaujal právě proto, že byl hlavní hrdina tak tajemný, zásadový a skrýval své temné tajemství. Tohle všechno na konci druhého dílu padlo, a proto byl třetí díl v tomto provedení absolutně zbytečný. Celá kniha nudná, a když už konečně došlo k akci a nějaké zápletce, její vyřešení proběhlo asi na třech stranách :(