Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4099 4099

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Burnettka
26.06.2014 1 z 5

To málo co mě na této sérii bavilo, tato kniha postrádá. Celá série mne moc nebavila, ale kvůli Christianovi jsem četla, ten ale během poslední knihy ztratil své kouzlo.
PS. Mlácení důtkami během těhotenství? :-O

Stazie
25.06.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Krásný konec a krásný příběh))

bookgover
25.06.2014 1 z 5

Tahle kniha - tenhle díl neměl nikdy vzniknout. Potvrzuje mi názor, že kdyby všechny tři díly spojila do jedné opravdu propracované knihy, tak by to mohlo být na trošku jiné úrovni. Zde už z prvních stránek smrdí marketing a peníze. Snaha roztáhnout příběh, který vlastně ani příběh nemá. Pohádka o Popelce nám skončila v druhém dílu, ale my jsme se prostě museli dočíst, co se děje, když zazvoní zvonec a pohádky je konec. Spoilery: u odstínů svobody jsem měl neskutečný problém a to knihu vůbec dočíst. Je neskutečně hloupá a nuda, která se táhne skrze kapitoly skoro až zabraňuje čtenáři najít v sobě odvahu a knihu dočíst na jeden zátah. Navíc co se týče dějové linky, tak to paní James skutečně přehání. Ta rádoby pseudo-detektivka je hrozně směšná a ještě směšnějí je, že defakto na jakýkoliv problém je hlavním lékem sex. Je jedno, že před pěti minutami je pronásleduje v autě maniak a nebo se oba aktéři hádají ve snaze o dospělou hádku - vždycky otočíte stránku a skončí v posteli. To, co bylo alespoň trošku nové a úsměvné je nyní trapné a tak zdlouhavé, že chcete mít od "vnitřní bohyně" a "skleníkového stína" skutečně pokoj. Tady se fantazie nezastavila ani na kafi - takže tu nenaleznete žádnou skutečně zajímavou erotickou vložku - což je v erotickém románu problém. Jak jsem už psal, tak autorka má problém, že v podstatě neví o čem má psát - kniha tak obsahuje všechna možná klišé, která se ke konci tak stupňují, že jsem měl místy při čtení záchvaty smíchu nad neuvěřitelnou trapností ... počínaje autonehodou otce, těhotenstvím (tečka) či finále, apod. Příběh ztratil své kouzlo. Grey ztratil svou atraktivitu a kniha ho líčí jako vyděšeného kluka - nejen v manželství ale i soukromém životě. Ana si v podstatě udělala z Greye svého sub - ve všech ohledech. Když vydržíte do samotného konce a přetrpíte epilog v podobě dokonalého rodinného života ... tak vás dorazí snaha autorky o pohled do Christianovy duše. Tady zabila celý příběh. Příběh v jeho podání má stejný styl vyprávnění, který nás provázel s Anou ... ty trapné vnitřní hovory ... neni zde vnitřní bohyně ... jen vulgární chlap. Christian tak ztratil kouzlo vnitřní temnoty a já se obávám dne, kdy skutečně autorka vydá knihu z jeho pohledu.

Azala
21.06.2014 5 z 5

tak jako jo, ale ten konec, to bylo už trochu moc :) knihu jsem přečetla za 4dny, takže čtivé to určitě je, jen už to není "ono" :)

gilt
19.06.2014 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Líbily se mi všechny tři díly.

martinka_d
17.06.2014 4 z 5

čtenáři 50 odstínů buď milují, nebo nenávidí a při tom je to skvělá oddechovka,
myslím něco po čem touží každá žena - pozornost muže, který vás bezmezně miluje a může vám dát cokoliv si přejete a to že má zvrhlé sexuální představy, by asi většina z nás asi překousla.
Mně se líbily všechny tři díly, a hlavně asi proto, jak Christiana a Anastasie prožívali lásku..

eLeR
16.06.2014 1 z 5

Tak som teda prečítala aj trojku. Tá bola asi aj najnudnejšia. Jediné, čo ma akože bavilo, bolo pred koncom to ich spoločné stretnutie z pohľadu Ch. Neviem, či preto, že sa zmenil rozprávač, alebo preto, že som už vedela, že je koniec. :-)

Beni
15.06.2014 5 z 5

Krásná trilogie a krásné zakončení :-D

smejkalova.m
15.06.2014 5 z 5

Líbily se mi všechny 3 knížky, ale tahle pro mě byla ze všech nejlepší :-)

jaja10
03.06.2014 5 z 5

Ze začátku se mi tento díl nelíbil tak, jako ty předchozí. Ale čím dál jsem se dostávala, tím jsem nechtěla přestat číst a když jsem nečetla, tak jsem se těšila, až budu mít knihu v ruce a opět se začtu. :-)
Samozřejmě jsem měla pár výhrad co se týká děje,stylizace a taky bych se asi nenechala v těhotenství svazovat a důtkovat,,,,ale proti gustu.....
Každopádně celá série se mi líbila, ani vnitřní bohyně mi nevadila (ta se občas zjevuje i v Sexu ve městě), takže hodnotím sérii kladně.

lea6493
28.05.2014 5 z 5

velice čtivé pro toho, kdo holduje tomuto žánru. Je zde od všeho něco - napětí, erotika, romantika, komedie... :) mě osobně se celá triologie moc líbila.

nai.ivka
20.05.2014 1 z 5

Při nejlepší vůli se mi nepovedlo rozečíst první knihu, ale ... byla jsem zvědavá, nakonec mi trilogii předčítal muž, kterému se líbila a celé to dostalo úplně jiné grády :-) Takže paní bych dala se skřípěním zubů jednu hvězdičku, a chlapovi za přednes aspoň tři :D
Film ... proboha jen to ne.

machrus
17.05.2014 3 z 5

Tak musím říct,že třetí díl asi nejlepší.Sice jsem čekala,že zápletka bude trochu delší a ne že to spisovatelka stihne vyřešit na 10ti stránkách.Tohle ani není čtení, ke kterému bych se natěšeně vracela.Ani nevím jestli se teď donutím začít číst ten první díl.

petule22
13.05.2014 3 z 5

Musím říci, že 3.díl už mě tolik nevzal, milostné scény stále stejné a dít se něco začalo až v druhé polovině knížky.

me.odstiny.knih
10.05.2014 5 z 5

Taky bych chtěla mít takové líbánky. :)
Tuhle knížku jsme četla už podruhé a rozhodně né naposled.
Budu muset si jít koupit.

Đominica
07.05.2014 2 z 5

Oproti jedničce strašnej slaďák. Sice roztomilý jak to všechno dobře dopadlo .. ale přehnaný skok.

Zdenini
05.05.2014 4 z 5

Celá trilogie se mi četla "sama". Vždycky všechno není jen o sexu. i když většinou ano. :) Růže a květiny občas i něco víc. Krásné povznesení ze všedních šedivých dnů

LenkaKa
28.04.2014 4 z 5

Tak jsem to zdolala, ale už mě to tak nepohltilo jako první dva díly. Některé milostné scény už jsem přeskakovala. Každopádně to ale stálo za přečtení.

lena_itf
26.04.2014 1 z 5

Nuda, nuda, nuda a zase jen nuda ... možná posledních 200 stránek stálo za to číst, ale jinak je to jedním slovem brak. Milostné scény jsou ve stejném duchu od prvního dílu až do posledního ... prostě přes kopírák, žádná změna, žádná inovace, žádné překvapení. Jsem moc ráda, že jsem celou trilogii měla jen půjčenou, jinak by to byly zbytečně vyhozené peníze....

Biernatka
24.04.2014 5 z 5

Příběh byl vážně perfektní, plný romantiky, vášně, napětí..Člověk proplouval z jedné kapitoly do druhé. Škoda jen, že už je konec.