Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4108 4108

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Rendolet
02.09.2014 3 z 5

První díl mě zaujal, ale další díly jsem už s obtížemi dočetla. Takové nemastné, neslané.

HankaJ
31.08.2014

tento díl byl asi nejlepší

janulka1310
23.08.2014 4 z 5

Třetí díl mě celkem bavil. Dobrá oddechovka, nicméně stojím si za tím, že by všechny tři díly mohly být v jedné knize a tím by děj nabral více obrátek, nebylo by to tak rozvleklé a vnitřní bohyně by si aspoň trochu dáchla:)

Hanča100
22.08.2014 3 z 5

Někde jsem četla recenzi, která prozrazovala víc a pak jsem se toho, co se mělo stát bála a nechtěla jsem se k tomu místu ani přiblížit. Když jsem zjistila, že je to zbytečné, tak jsem si knížku docela užila. Je to oddechovka, nečekejte žádné megaliterární dílo.

KikiEli
17.08.2014 2 z 5

Ano, je ten jejich svět přespříliš dokonalý a ano, štvala mě neskutečně omezená slovní zásoba, ale přesto se mi to líbilo.. :) nejvíc části od epilogu dál.. :)
Určitě to není nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četla a plně chápu, že někoho prostě nechytí, ale já jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

janina pako
17.08.2014 5 z 5

Moc se mi líbila, nádherné čtení na léto.

DK197
12.08.2014 3 z 5

Kniha, na kterou mám velice rozporuplný názor. Začátek? Fajn líbánky. I když jsem sama chtěla hlavní hrdinku několikrát nakopnout za její vnitřní bohyni. To, že na Christianovi je sexy každý vlas a milimetr jeho těla už dávno víme... Proto to působilo už spíš rušivě a zbytečně. Ovšem je fajn, že i po svatbě je milá Ana stále tak zamilovaná, leckdo by ji mohl závidět.

Při dalších stránkách jsem však začala trpět notnou nudou a předvídatelností knihy. A klišovitostí. Ta polevila až u posledních... řekněme 170 stránek? Naštěstí, páč jinak bych knihu hodnotila ještě hůř. Chybí napětí. Už od konce druhého dílu tušíte/víte, kdo je onen šílený padouch Každá vypjatá chvilka, která knize dává šanci na zvrat je vlastně vzápětí vyžehlena a nejhorší je, že vy to tušíte předem, že vše dopadne skvěle. Všechny páru zůstanou spolu, žádné překvapení...

Ale i pozitiva, jak jsem znínila, díkybohu jsou. Problém "dítě", opilý Christian a pár scén s Hydem, včetně té věci, do níž je vtažena Mia. A netvrdila bych, že je z hl. hrdiny podpantoflák. Spíš se začal chovat normálněji, což je pochopitelné, neboť se zamiloval. Pořád má své chvíle, kdy je na odstřell... :) Nepovažuji tuto knihu za zbytečné pokračování typu "co se dělo, když zazvonil zvonec". A to i přes tu kritiku výše. Předvídatelné, zpočátku nudné, ale nakonec to šlo. A život po "zvonění zvonce" nekončí. Jsem ráda, že to autorka dokázala. Život vždycky přinese nové starosti i radosti.

Když váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dávám nižší hodnocení. Neboť ty střípky povedeného dílka ke kenci mě prostě znovu nepřinutí přetrpět ten zbytek.

Evča98
09.08.2014 2 z 5

Tato kniha mě z celé trilogie bavila nejméně. Začala mě bavit až kolem 18. kapitoly, kde ale byly už fajn scény. Líbil se mi také prolog na konci :)

Ale celkově mě trilogie moc bavila a bylo to čtivé. Ve výsledku se mi příběh Christiana Greye a Anastacie Steelové líbil :)

Megs
05.08.2014 2 z 5

Kniha těží z úspěchu prvního a druhého dílu a je psána také podle stejného čtenáře. Ale "opakovaný vtip přestává být vtipem" a platí to i v případě této knihy. Nudné, předvídatelné a někdy i vyloženě trapné. Bohužel :(

78lulu
04.08.2014 3 z 5

konec docela v pohodě, ale doma tyto knihy mít nemusím, měla jsem půjčené, zajímalo mě jak to dopadne,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,super klofnout milionáře a ještě taaaaakkkkkkk mladého :-D

Ivulka90
03.08.2014 2 z 5

Konečně jsem se dostala na konec posledního dílu. A musím říct - díky bohu.

Trilogii jsem dočetla s jistou dávkou sebezapření, protože zásadně neodkládám knihy, které jsem číst začala.

Takže si dovolím malé shrnutí - Naivní mladá panna se shodou náhod dostane k zešílení (údajně) nádhernému milionáři, který se sám vypracoval a není mu ani třicet let, má však psychické problémy, které se odráží v jeho sexuálním životě - nesmíme také zapomenout na jeho bývalou dominu, po které chtěl už jen samé sub. Hlavní hrdinka bez jakékoli sexuální zkušenosti hodlá vyzkoušet BDSM, které ji neuchvátí a uteče, ale potom se vrací a zjišťuje, že to není zas tak špatný - pozor připravte se na konec o sladkosti tureckého medu - a nakonec se vezmou a mají spolu děti, žijí v nádherném domě, ona bez zkušeností vede nakladatelství, které pro ni manžel koupil, a společně vyhazují z oken miliony a miliony amerických dolarů.

Kniha již nebyla tak čtivá, jako předchozí díly. Autorka se asi snažila narychlo zaměřit na původ psychických problémů hlavního hrdiny a také hodit do děje nějaké to napětí - pokus o únos, únos... Ale podle mne se jí to moc nepovedlo. Ne nejlépe dopadlo i průběžné zařazování retrospektivního vyprávění, které vás při čtení může splést, ale ono to vlastně ani moc nevadí.

Chápu, že se najdou čtenářky, které budou hltat každé slovo, a je to naprosto normální a v pořádku - jsou to ideální knihy pro odpočinek, kdy nemusíte přemýšlet, ale běda, jak o tom přemýšlet začnete.

Literární scéna potřebuje podobné autorky, aby se čtenářky mohly zasnít (no, některé asi ano). Ale já vím, že se k podobnému žánru vracet nebudu.

Lenyaa
01.08.2014 3 z 5

Poslední díl této trilogie jsem dočetla jen proto, abych věděla jak to vlastně dopadne.... První dva díly mě bavily, ale tenhle mě doopravdy nudil - bylo to neustále to samé dokola. Je pravda že tam bylo pár zajímavých situací, ale podle mě by bylo lepší kdyby vše skončilo už v druhém díle - 3 díl mi připadá zbytečné omílání toho, co jsem četla ve dvou předcházejících......

daniela7015
30.07.2014 2 z 5

Dočetla jsem to, ale na té knížce mi hrozně vadila ta cukrkandlovitost... skoro mi ta přeslazenost kapala z knížky do rukou, korunováno koncem, ten mě už uplně otrávil. Zajímavá byla tak pětina knihy, zbytek patos, patlání v ničem, naivní psaní o stereotypním sexu a utrácení milionů dolarů...

monula101
28.07.2014 4 z 5

dobre cteni ale lepsi je jednicka

Shark-a
27.07.2014 4 z 5

První dva díly byly fajn, ale celé téhle trilogii dost ubral konec posledního dílu. Tečka? Dvě tečky? To jako vážně?

janina pako
27.07.2014 5 z 5

Začala jsem číst i tento díl a také se mi líbí, je to oddechové čtení

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Po přečtení prvního i druhého dílu je logicky jasné, že jsem byla velice zvědavá i na díl závěrečný. Každý kdo tuto trilogii četl ví, že se nejedná o žádné veledílo, ale spíše v nás rozechvívá naše nereálné sny. A tak se to musí i číst. První dva díly mě neskutečně vtáhly do děje, u tohoto musím přiznat, že už to nebylo úplně ono. Vše už bylo ohrané, vyřešené a netušila jsem, co se bude odehrávat dále. A proto to na mě působilo přibližně do půlky knihy tak trochu nezáživně. Až v té druhé se tam začaly objevovat situace, které jsme ještě nezažily. I tak ale určitě patřím k fanouškům této trilogie a už nezbývá nic jiného, než se těšit na filmové zpracování.

Pivísek
21.07.2014 1 z 5

Nejhorší kniha série. Při konci jsem si škubala vlasy a litovala promarněného času. Děs.

adrianna0305
15.07.2014 odpad!

Za přečtení téhle knihy by měli udělovat bobříka odvahy, protože to rozežírá vnitřnosti zaživa :-(( Jediné k čemu je tenhle "bestseller" vhodný, je na podpal do kamen :-)

HŠ
11.07.2014

Tento díl jsem po několika stránkách vzdala.