Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

malazluta
24.01.2014 odpad!

Přestala jsem číst u 4 kapitoly...

MonisPop
24.01.2014

Moc se mi nelíbí, že v posledním díle se najednou začíná mluvit tolik sprostě... Čekala jsem více od celé trilogie.

Marsha
24.01.2014 3 z 5

Druhý díl byl kupodivu lepší než ten první.

Virusek
24.01.2014 5 z 5

Všechny tři díly se mi moc líbily, jasně první díl byl nejlepší, ale kdyby měly být všechny tři o tom samém, tak by to nebylo ono. Každý díl má něco do sebe :-)

anoti
21.01.2014 1 z 5

Pohádka, pohádka, pohádka.Celá trilogie je prostě sepsanou snůškou nesmyslů pro rychlí výdělek peněz.Kdyby to všechno bylo sepsané do jedné knihy s maximálním počtem stran "400", tak bych byla relativně i spokojená, ale takto nikoli.Například knížky od paní Monyové jsou co do obsahu mnohem stručnější, ale za to se v tom člověk, alespoň najde nebo se zasměje či poučí, z této knihy a vůbec z celé trilogie mám jen prázdnější pocit peněženky.

medvídě
20.01.2014 5 z 5

Stálo to za to a jsem velmi ráda, že jsem dočetla sérii až do konce :)

kvapsv
17.01.2014 5 z 5

Ach.. Dobře, tato kniha se řadí do brakové literatury, lidé kteří ji přečetli (mnohdy ani nedočetli) se řadí do dvou skupin: miluji X nesnáším tuhle knihu, na tento způsob bylo napsáno snad stovky knih, ale i tak je tahle trilogie moje jednička!

Jak E. L. James řekla, knihy se musí posuzovat jako celek. Pokud bych měla knihy hodnotit každou zvlášť - asi bych se přiklonila k některým názorům, že knihy nejsou zas tak dobré. Ovšem pokud trilogii soudím jako celek..je to něco úžasného. Všechny přednosti těchto knih ve mě zastínili jejich chyby (a to jich rozhodně pár mají).

Třetí díl mě opravdu mile překvapil. Byla to krásná tečka. :)

Všem kdo trilogii nepřečetli celou: Prosím překonejte se a dočtěte ji, protože spoustu z vás na ni možná změní názor. :)

Trošku se obávám filmového zpracování, protože nejsem moc spokojená s volbou představitelů hlavních hrdinů. Ale tak uvidíme co nám filmová verze přinese. Už teď se ale obávám, že budu muset jako většinou konstatovat, že: "Kniha byla lepší než film."

zimka.r
15.01.2014 4 z 5

Pohádka, která končí tak, že si člověk už ani nevzpomene, že to začínalo úúúúplně jinak :) Ale jo, mě se to jako seriál na pokračování líbilo :)

Peggýsek
14.01.2014 1 z 5

Dost známých si tuto knihu vychvalovalo, mě osobně nezaujala. Doporučuji pro ženy co rádi sní. Kniha se celkem čte rychle tak se dá v klidu přečíst brzy. Celá kniha se mi zdá jak špatný film...

andream
14.01.2014 odpad!

Je tolik zajímavých knížek, které chci přečíst že touto knihou určitě nebudu ztrácet čas a po 100 stránkách odkládám, na to si fakt mého času vážím, abych ho věnovala takové slátanině. Ač se mi první díl líbil, toto je naprosté zoufalství.

mechulka
11.01.2014 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale čekala jsem od ní víc.

radus
06.01.2014 3 z 5

První díl se mi líbil, byla jsem plna očekávání, co přinese ten druhý. Ten byl ještě taky dobrý, milovníce romantiky si přišly na své, ale u třetího jsem se nudila a četla jsem ho docela dlouho. Připojuji se k názoru, že třetí díl byl už zbytečný a vnitřní bohyně mi taky pěkně lezla na nervy. Přijde mi, že když už někde mohl být jakž takž nějaký děj, tak že ho autorka mohla trošku rozvést (třeba únos Christianovy sestry nebo Ana mohla Christiana trochu napínat s těhotenstvím) a naopak některé pasáže zkrátit nebo úplně vynechat.
PS: Nevím jestli je bičování v těhotenství vhodným koníčkem :-D

vaili
06.01.2014 2 z 5

Přečetla jsem už jen proto, abych znala konec..druhá část knihy (nějaký děj) o něco zajímavější než první ... Když jsem asi po desáté četla, že někdo někoho líbá do koutku úst měla jsem chuť proskočit oknem :)) Budu se opakovat jak u předchozích dílů .. téma, nápad skvělý zpracovaní no ne úplný děs, ale špatné..kdyby někdo seškrtal 650 stránek na půlku bylo by to o mnoho lepší nechápu jak může taková kniha projít korekturou(nebo jak se říká té poslední úpravě před tiskem). Takže pokud se Vám líbí téma doporučuji vezměte si sérii Crossfire a budete mít to samé v mnohem kvalitnějším provedení...

magsan
05.01.2014 3 z 5

Docela dobrý, nic k přemýšlení.

AndreaP.
04.01.2014 3 z 5

Přečetla jsem celou trilogii a musím říct, že první díl mě nadchnul (bylo to poprvé, co jsem četla takový druh literatury) a nemohla jsem se dočkat druhého. Druhý taky celkem v pohodě, ač to jsou bichle mající přes 600 stran každá, čtení ubíhalo a tak se nedalo jinak, než koupit i díl třetí, to jest tento výše uvedený. No a pro mě jakýsi pocit zklamání, rozčarování. Jakoby to bylo napsáno tak nějak narychlo, opakovalo se pořád jedno a to samé a hlavní hrdinka mi upřímně už pak lezla na nervy.

Styblice
04.01.2014 2 z 5

Nejhorší díl z celé série. Ani se mi to nechtělo dočítat, ale zvědavost zvítězila. Znovu bych tuto trilogii určitě nečetla, už tak to byla ztráta času.

makověnka
03.01.2014 2 z 5

Třetí díl a pro mě nejhorší ......

Eevina
03.01.2014 odpad!

Vrchol slátaniny, který jsem neměla ani sílu dočíst, po prvním díle téhle úspěšné kraviny jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí, ale překvapil mě druhý díl, který jsem jen ze zvědavosti přečetla (jak tahle kravina bude pokračovat), který byl celkem ucházející s nějakou rádoby dramatickou zápletkou, ovšem třetí díl je už vrchol všeho, napsáno jak jinak pro peníze bez jakýkoliv snahy o smysluplné dílo. Takže co k tomuhle dílu mohu říct? Hrůza a nevěřila jsem vlastním očím, co ze sebe tahle autorka dokázala vyplodit. A asi nikdy nepochopím, jak se tahle série může takovým způsobem prodávat a co na tom ženský vidí. A z celého srdce doufám, že autorka už nikdy nic nenapíše!

DianaR
03.01.2014 1 z 5

Nejhorší díl z celé série, měla jsem co dělat, abych to dočetla. Snad jen při označení "Tečka" jsem se pousmála. Hrůza, naprosto zkažené dílo, které podle první části nevypadalo špatně.

LadyBirdx
02.01.2014 odpad!

První díl byl docela dobrý, druhý byl už jenom o tom jednom - hlavně opakování stále stejných vět, a ten třetí sem nad všechny své síly prostě nedočetla...

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x