Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503961/bmid_osudne-svedectvi-MAx-503961.jpg 4 1537 357

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Kníračka12
24.09.2023 5 z 5

Tleskám a klaním se. Skvělá detektivka od mého oblíbeného autora.

Mateo67
23.09.2023 5 z 5

Vypadá to, že delší pauza prospěla nejen mně, ale i autorovi:-). Konečně s čistým srdcem dávám pět hvězd. Oceňuji, že opravdu nechutných scén bylo pomálu, Erika se konečně začala chovat normálně a moc jí přeju počínající pozitivní změnu v soukromém životě. Snad vydrží aspoň do dalšího dílu:-).
Rychlé, napínavé, odpočinkové.

petrarka72
23.09.2023 2 z 5

Průměrná detektivka s předvídatelným vrahem.

Brembelik745
21.09.2023 5 z 5

Velmi povedená kniha. Příběhy s Erikou jsou mnohem lepší než s Kate. Vraha jsem uhodla docela snadno ale adeptů bylo mnoho :-) Za mě zasloužených plných 5*

Leník95
18.09.2023 4 z 5

Tohle byla moje druhá kniha od Bryndzy. Je to rychlé čtení, které vás vtáhne do děje a neměla jsem problém se ze začátku začíst. Bohužel jsem odhalila vraha dříve než v úplném závěru knihy, takže konečný stav "wauw efektu" nedorazil. Dočetla jsem knihu jen z nutnosti. Ale jinak příjemné, oddechové čtení.

olca1983
17.09.2023 5 z 5

Jsem ráda, že se Erika vrátila! A jsem ráda, že i její osobní život se snad otáčí k lepšímu. Kniha se mi líbila moc a nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. :-)

Safrika
14.09.2023 5 z 5

Skvele, fakt dobre napsane. Bavilo me to od zacatku do konce, takze rychlovka, uzila jsem si to. Tesim se na 8cku :).

Laura99
04.09.2023

Skvělá, skvělá, skvělá.... Dostala jsem ji od dcery a hned jsem se vrhla do čtení. Jediné co mi vadilo, jak mi to ubývá. Četla jsem pořád, stránky ubývaly a mě bylo líto, že naše společnost brzy skončí. Děkuji, že píšete pane Bryndzo.

ZuK1
01.09.2023 4 z 5

Čtivá oddychovka s trošku rychlým a uspěchaným závěrem, v němž Erika už klasicky a nepochopitelně riskuje při konfrontaci s vrahem.
Pozor, částečný SPOILER
Občas mi připadalo, že některé situace v knížce jsou opravdu dost nepravděpodobné. Například že by policie vůbec nepátrala a neodhalila nic z minulosti a "zvláštností" okolo Charlese (neexistující bankovní účet, mobil, pas, řidičský průkaz, lékařské záznamy ... ), zvlášť při Eričině zarputilosti a když ho už od prvního zatčení pořád považovala za podezřelého? A to, kde Charles předtím pracoval se musela dozvědět až od uchazeček o studium herectví, které to věděly od Vicky a ta to vypátrala? I když chápu, že takhle se to Robertu Bryndzovi kvůli gradaci příběhu lépe hodilo a zapadalo do kontextu. Ale to spíš jen na okraj, člověk bere tento typ knížek jako relax, takže nad některými nelogičnostmi přivře oči a nemůže moc přemýšlet :-).

Janaves
25.08.2023 4 z 5

Další díl série s Erikou Fosterovou byl skvělý. Dávám 4*. Ostatní se mi zdály prostě o něco lepší.

Coucouha
24.08.2023 5 z 5

Bryndza mě prostě vždy baví. Píše skvěle a Eriku Fostrovou mám prostě ráda.
Přečteno za 3 dny, nemohla jsem se odtrhnout, vraha jsem dlouhou dobu vůbec netušila, takže za mě jednoduše 5 hvězd!

Peggy2711
20.08.2023 3 z 5

Dočteno před týdnem a teď jsem musela asi 5 minut přemýšlet, kdo že byl ten vrah. Konec uspěchaný, vyhrocený. Celkově nechápu tak velké hodnocení, napětí skoro žádné, vyšetřování taky místy dost chaotické. Líbí se mi, že vím zase kousek víc o Erice a jejím soukromí, ale jinak brzy zapomenu. Přišlo mi to takové prázdné.

Mandlevest
16.08.2023 4 z 5

Autor si dal s pokračováním docela načas, a to až tak, že jsem si myslela, že hlavní hrdinkou je ta dosti nesympatická policistka, kterou fakt nemusím (vím, 99,9 procent čtenářů ji miluje:-)) a tak jsem ani já s přečtením nespěchala. Nakonec jsem zjistila, že Erika není Kim od Angely M. :-), a že mi vadí daleko méně. A je třeba spravedlivě napsat, ač nejsem velký fanda těchto rychločtecích detektivek, že Robert Bryndza je opravdu psát umí. Je to jednoduché, napínavé a velmi čtivé, a ta sympatická slovenská stopa ( v tomto díle i česká, díky oblíbené konzervě mého dětství:-)) je opravdu příjemná. A tak jednou za čas, proč ne :-).

Satyrka
13.08.2023 5 z 5

Opět přečteno ve slovenštině.
Tentokrát máme jiný styl obálky a já musím říct, že se mi moc líbí, stejně jako předchozí.
Tentokrát nemám moc co napsat. Další skvělý díl s Erikou, která je stále superženou, ale tentokrát by snad mohla mít štěstí i jinde než jen v oblasti vyšetřování.
U tohohle dílu jsem vůbec neměla tušení, kdo je vrahem.
Výňatky z textu, takže spoiler:
A v tomhle díle se mi Erika i dost líbila, zvlášť na str. 99, (""Kupuješ si postel?" opýtala sa. Erika zastala na mieste a rozhliadla sa okolo seba. "S takými dedukčnými schopnosťami by sme ťa mohli využiť v našom tíme," odvetila. Chcela, aby to vyznelo ako žart, počula však svoj hlas a znel zlomysel'ne.") a potom na str. 110. ("Nie, nie, nie!" skríkol, vstal a ukázal na Eriku prstom. "Neobviňujte z toho moju ženu. Toto je pre posraté úrady typické..." Erika naňho mlčky hl'adela a rozmýšl'ala, v čom presne je to typické. Mala Tess ďalšieho súrodenca, ktorého mylne označili za obeť vraždy?")
Z celé série je za mě Noční lov stále nejlepší, ale ostatní díly mu samozřejmě šlapou na paty.
Sérii můžu jen a jen doporučit!!

Adriena838772
12.08.2023 5 z 5

Píše čím dál tím líp moc dobrá knížka. A moc se mi to líbilo

Leny66
07.08.2023 5 z 5

Opět nádherně napsaná. Příběhy Eriky mě baví. Určitě doporučuji celou sérii. (I sérii o Kate)

klarence
06.08.2023 4 z 5

opět mne kniha bavila, pobavila mě paštika a celkově mi kniha zpestřila dovolenou

uzivatel6305
06.08.2023 4 z 5

Tak tento díl se mi už zase líbil moc. Je tam spousta zvratů, napětí i překvapení. Erika jakoby se konečně našla a ta sbírka postav zase stála za to. Je vidět, že pan Bryndza se v lidech vyzná. Pobavila mě Májka, tu bych tam opravdu nečekala. Pan Stránský je geniální při čtení této série, miluju ten jeho přednes a širokou škálu hlasů, kterými dokáže vyjádřit naprosto jakýkoliv charakter, inteligenci, náladu i situaci - opět tleskám. A knihu doporučuji.

Lenka541
05.08.2023 5 z 5

Další naprosto skvělá knížka od Roberta Bryndzy. Nechávala jsem si ji jako bonbonek na dovolenou a nezklamala mě. Vřele doporučuji.

JaneSour
05.08.2023 5 z 5

Tato serie knih je naprosto uzasna a zatim posledni dil teto rady je stejne skvely, propracovany, ctivy, napinavy, proste bozi.
Vysetrovatelka Erice Fosterova se mi dostala pod kuzi. Rada bych si s ni prozila dalsi napinavou knihu.