Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503961/bmid_osudne-svedectvi-MAx-503961.jpg 4 1537 357

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

gigi77
24.06.2023 4 z 5

Bryndza opět nezklamal a napsal další ze svých rychlíkových thrillerů, nic pro náročného čtenáře, po delší pauze se však docela dá, pozdržím se tedy další kritiky :-)
Navzdory tématu stále věřím a doufám, že co čtu, je víceméně fikce a že skutečný svět není tak zlý (3 tečky) právě jsem nechala svou náctiletou dceru přes noc ve víru velkoměsta (3 tečky)!
Závěrem osobně dávám plus nové postavě Igora a jsem zvědavá, jak jej autor rozvine v dalším díle.

Pletynka
21.06.2023 5 z 5

Za mě opět skvělá kniha od Roberta. Eriku mám od prvního dílu neskutečně v oblibě a už teď se těším na další knižní díl s ní.

Booky84
20.06.2023 5 z 5

Skvělé a čtivé - tuhle detektivku jsem si užila a doufám, že bude další díl. Postava Eriky mi přišla taková klidnější, něco se děje i v jejím soukromí a má kocoura George, což jako milovnice koček vítám a beru jako příjemné oživení. Knihu samozřejmě doporučuji.

Hana86
15.06.2023 3 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Koupeno na základě vysokého hodnocení. Knížka byla čtivá, ale od poloviny knihy jsem odhalila pachatele. Dávám tři hvězdy za čtivost, bohužel už za pár dní nebudu vědět, o čem to bylo. Konec byl moc uspěchaný. Holt asi tento autor nebude můj šálek kávy...

Fixa08
12.06.2023 5 z 5

Já se po dlouhé době fakt začetla a zhltla jí za víkend, skvělá kniha!

derminator
11.06.2023 5 z 5

Výborná detektivka co se čte jedním dechem. Doporučuji a dávám 95%.

kuttnerovka
09.06.2023 5 z 5

Konečně zase Erika. Napětí od začátku až do konce. Nemělo chybu

kokina74
08.06.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla pro četbu detektivky a svého rozhodnutí nelituji. Kniha je čtivá, autor si s vámi zahrává a když už si myslíte, že víte kdo za vším stojí, zjistíte, že je vše jinak. Jen závěr byl rychlý. V porování se zbytkem knihy na mě působil až odbytě.

Lena79
07.06.2023 5 z 5

Jsem ráda, že se po dlouhé době zase na scéně objevila Erika, přirostla mi k srdci.
Celou dobu se motáme kolem podezřelého (byl mi až odporný), pak se rychle dostáváme k jinému možnému pachateli. Přišlo mi to takové skákavé, nebyl to přirozený vývoj ve vyšetřování.

Arella
29.05.2023 5 z 5

Dobré, příjemné, děkuji!

Čmeláček
28.05.2023 5 z 5

Erika se v tomto díle už trochu zklidnila, takže se to s ní docela dalo :). A případ taky dobrý. Pět stars a jako ostatní tady doufám, že bude další kniha s Erikou.

Lindulinek
27.05.2023 5 z 5

Opět skvělá detektivka tohoto autora.

wooloong
22.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Erika nejenom, že už tak často nevyštěkává a opět chytila vraha, ale navíc si opatřila Igora (Slovák) a George (černý kocour s bílýma tlapkama). Oba jsou sympaťáci.

Kyri
20.05.2023 5 z 5

Detektivka se zpočátku pomaleji rozbíhá, ale postupně graduje a získala si mou plnou pozornost. Nemusela bych tak konkrétní scény pocitů při umírání, ale jinak nemám co vytknout. Moc pěkná detektivka.

martisek21
19.05.2023 5 z 5

Eriku jsem si opravdu oblíbila a její další případ mi přišel opět super, těším se na další!

monika0356
17.05.2023 5 z 5

Koukam, ze to bude asi dalsi nekonecna serie, ale asi mi to vubec nevadi :) tym Eriky beru uz skoro jako sve zname :))

denib
12.05.2023 3 z 5

Ajaj, zase jednou jdu proti proudu. Ale tentokrát opravdu nemůžu dát víc jak tři hvězdičky. Bylo to čtivé, místy napínavé a svižné, místy ne, ale nevadilo to. Líbilo se mi, že motivace byla uvěřitelná a postavy celkem také. Strašně mě ale rozčilovalo, že na některá překvapivá odhalení uprostřed děje měli detektivové přijít hned na začátku, protože jsou podle mě součástí rutiny na startu jakéhokoli vyšetřování. Jako předchozí zaměstnání, trestní rejstřík... A konec byl opravdu zvláštní. Skoro to na mě působilo, že si autor uvědomil, že už musí z práce domů, tak to utnul :-)) Ale na druhou stranu je ten konec takhle celkem zajímavý. Jen mě štve, že nevím, jak dopadl případ mrtvých koček... Stejně se ale už těším na další díl :-)

judith141
11.05.2023 5 z 5

Další skvěle napsaný díl, jen ten konec byl na mě až moc rychlý. Každopádně doufám, že bude další díl s Erikou!!

knihomolka78
11.05.2023 5 z 5

Konečně zase Erika. Ta mě zatím nikdy nezklamala. Autorova série kanibala sice není špatná, ale tohle je mnohem lepší série. Tentokrát je v životě Eriky taky hodně změn, za což autora chválím, protože už mi jí bylo fakt líto, takže se snad v příští knize dočkáme i jejího štěstí. Příběh se četl dobře, jen mě trošku zarazilo Eričino unáhlené jednání, které ji málem zabilo. Ale ono je to tak v jejich příbězích vlastně vždycky, že jí jde na konci o život.

michaelaaa5
09.05.2023 4 z 5

Erika Fosterová a její tým je zpět a musí vyřešit vraždu dvou žen bydlících v jednom domě. Krátké a jednoduše psané kapitoly se dobře čtou, příběh je napínavý, ale konec dost rychle utnutý. I v tomto případě půjde Erice o život..