Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503961/bmid_osudne-svedectvi-MAx-503961.jpg 4 1517 354

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Anavi8912
předevčírem 5 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá od začátku až do konce. Moje první setkání s Robertem Bryndzou a určitě se k jeho knihám vrátím. Za mě si určitě zaslouží plný počet hvězdiček.

Avila
16.04.2024 4 z 5

A po delší době opět návrat k sérii s Erikou.
Napínavé a velmi dobře napsané tak jako vždycky.... A ten konec... až jsem měla trochu obavy že už to bude poslední díl s Erikou....

zpevSusannah
09.04.2024 3 z 5

Příjemné oddechové čtení.
Kniha krásně utíkala díky čtivosti a krátkým kapitolám, takže se člověk ani nestihl nudit :-).
Tentokrát mi tu ale chybělo nějaké to vzrůšo, napětí, aspoň malinká husí kůže...
Dávám tedy jen 3 hvězdičky. Strhující příběh se prostě nedostavil, i když knižní obálka tvrdí něco jiného. Promiňte, pane Bryndzo!

SumýšIrena
27.03.2024 5 z 5

Poprvé jsem odhalila vraha dřív, než na něj ukázal autor... Z celé série se mi tato kniha líbala nejvíc. Erika měla prostor pro práci a nadřízení ji nechali na pokoji.

popeluška
23.03.2024 4 z 5

Právě dočteno a opět super čtení ale na plný počet * to u mě tentokrát není...

Janadvorackova
16.03.2024 3 z 5

Příběhy s Erikou si vždy ráda přečtu, respektive poslechnu. Líbí se mi prolínání řešení trestných činů a osobní problémy zúčastněných.
Také oceňuji, že i když vraha tipuji, jsem často dlouho nejistá, takže vlastně za mě dobrý.

Janča1532
13.03.2024 5 z 5

Velmi pěkná kniha.Dobře se četla. Byla napínavá až do konce. Vrah byl překvapení. Ke konci sem se o Eriku bála,ale vše skončilo dobře.

Kolistka
12.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Bylo pro mě překvapením, kdo je vrah.

Sofós
03.03.2024 5 z 5

Skvělé jako vždy. Pachatele jsem neodhalila, rozuzlení bylo pro mně velkým překvapením.

Caroleenje
21.02.2024 5 z 5

Naprosto super! Už od začátku jsem měla problém se odlepit. U tohoto dílu snad z celé série nejvíc. Jediná věc, co mi mi ale ve všech knihách zrovna úplně nesedí, je, že se Eriku pokaždé padouch snaží zabít. To mi trochu ubírá na realismu. Chápu, že je to na přidání trochu extra vzrušení, ale občas mi to přijde přitažené za vlasy. Nicméně "Bryndzovky" já rozhodně můžu! Už se těším na další!

Lucie89
17.02.2024 5 z 5

Tahle knížka se mi z cele série líbila asi nejvíce! Hned od začátku napínavý dej se spoustou nečekaných zvratů. Moc doufám, ze ještě nějaký díl s Erikou prijde

moudivlacek
11.02.2024 5 z 5

Velmi povedený díl. Ze začátku to bylo velmi akční, pak to trochu polevilo, ale nakonec to mělo spád.
I když jsem podezírala jinou osobu jako vraha, knihu jsem si užila.
Dívka natáčí podcasty o skutečných zločinech, ale najednou je mrtvá...
Že by se dostala na stopu? Že by se vrahovi hodně přiblížila, je tu dost lidí, které můžete podezřívat.
Do toho všeho se zrovna Erika přestěhovala a bohužel má zpočátku velké trápení. Ale i to může způsobit i příjemné a nečekané překvapení.
Moc se mi to líbilo.

Mruskulka
11.02.2024 4 z 5

První kniha tohoto autora. Byla čtivá, měla tempo, ale konec se mi zdál nějak rychlý, odfláknutý. Mám ale chuť přečíst si další příběhy Eriky. Autora neznám, ale líbilo se mi, že do příběhu dával naše/slovenské věci. Cukr v jedlém papíru (ufonky) jsem jedla, když jsem šla na návštěvu k babičce :) bylo hezké si vybavit tuto vzpomínku

Nelly
09.02.2024 3 z 5

Kvůli Čtenářské výzvě jsem se opět vrátila k Erice (četla jsem jen první dva díly) - pořád je to celkem čtivé, ale poměrně průměrné. Poslední kapitola by mohla být brána i jako uzavření série, ale zřejmě tomu tak nebude... Možná se v budoucnu k této sérii ještě obrátím.

zanekzoltecu
26.01.2024 4 z 5

Zatim poslední bichla v sérii. Radovanec, že si zase po čase Erika hodila hrbem. A navíc s boříkem, keré ju brósil před hafo jařinama jako jůhan. No nekupte to! Špica.

martin9929
18.01.2024

Kniha nezklamala. Opět pěkné čtení se zajímavým vyvrcholením děje.

Lethania
11.01.2024 4 z 5

Po opravdu dlouhé době jsem se vrátila k panu Bryndzovi a rozhodně jsem nelitovala! Skutečně výborné rozuzlení, které mě na konci i trochu vylekalo, jak jsem se o Eriku bála. Chci nutně další díl!

VeFab
09.01.2024 5 z 5

Skvělé jako vždycky!

Jaruš7
07.01.2024 5 z 5

Audiokniha skvělá.
Zápleka je plná překvapení, takže nelze věřit jen slabě důvěřovat, ale stejně se nakonec překvapení koná.
Celkem dobrý, jen by si snad autor mohl přehodnotit vztah k hlavní hrdince a nenechal ji až tak znetvořit vizáž. Na chlapi má jiný metr. To pak je obraz o něm docela čitelný.
Poutavé, pro fandy k doporučení.

Hana62
04.01.2024 4 z 5

Dobrý, ale Kate mám radši. Erika je povahově přijatelná, oproti prvním dílům. To mi lezla šíleně na nervy. Tento díl přišel dost pozdě, některé postavy z týmu mě vůbec z paměti "nevyskočili". Ale celkově palec nahoru.