Osudné svědectví

Osudné svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503961/bmid_osudne-svedectvi-MAx-503961.jpg 4 1537 357

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

Skvělé jako vždycky!

Jaruš7
07.01.2024 5 z 5

Audiokniha skvělá.
Zápleka je plná překvapení, takže nelze věřit jen slabě důvěřovat, ale stejně se nakonec překvapení koná.
Celkem dobrý, jen by si snad autor mohl přehodnotit vztah k hlavní hrdince a nenechal ji až tak znetvořit vizáž. Na chlapi má jiný metr. To pak je obraz o něm docela čitelný.
Poutavé, pro fandy k doporučení.

Hana62
04.01.2024 4 z 5

Dobrý, ale Kate mám radši. Erika je povahově přijatelná, oproti prvním dílům. To mi lezla šíleně na nervy. Tento díl přišel dost pozdě, některé postavy z týmu mě vůbec z paměti "nevyskočili". Ale celkově palec nahoru.

LP113
29.12.2023 4 z 5

Nějak jsem se ze začátu nemohla začíst, ikdyž to bylo od první strany napínavé, asi to ani nedokážu popsat proč. Nicméně asi po 50.stránce jsem to dala na jeden zátah, takže ve finále můžu říct jen samou chválu. Eriku mám radši než Kate. Takže určitě doporučuji.

JamesCZE
27.12.2023 5 z 5

Asi nejrychleji přečtený díl od Bryndzy. Opět super čtení. Teď už nezbývá, než počkat na další díl a mezi tím rozečíst jeho druhou sérii s Kate Marshallovou...

Boruvka.cerna
21.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Příjemná a oddechová detektivka. Musíte prostě Erice fandit, aby si dala dokupy nové bydlení a je fajn, že i soukromě se začíná blýskat na lepší časy.
Samotná zápletka fajn, nic, co by se nemohlo stát. Jen nechápu, proč si Collin nechal u sebe poznámky a krvavou košili
Jinak se to krásně čte, děj plyne rychle.

Fčelička
13.12.2023 4 z 5

Kniha nezklame, ale ani nenadchne... s Erikou už byly lepší. Přesto je spád a napětí příběhu takové, že vás přinutí číst a číst!

šipek
12.12.2023 4 z 5

Tak jsem měl přečteny všechny předchozí díly této série a již jsem ani nečekal, že bude pokračování. Za mě velice dobrá kniha, čtenář se neztrácí v ději vše je srozumitelné. Tato série je lepší než následující s Kate Marshallovou. Na můj vkus jsou ale všechny knihy moc krátké a hned přečtené. Je zajímavé načasování vydání vždy pře vánočními svátky.

kačenka80
06.12.2023 4 z 5

Bryndza začíná ztrácet na síle. První díly s Erikou byly pecka ale teď začíná vařit z vody.

Zlajda95
03.12.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Psáno čtivě, resp. načteno velmi příjemně, vtáhne do děje. Pachatel/rozuzlení mi moc nesedlo, celkově spíše průměrná detektivka. Čtvrtou hvězdu dávám za humor a trochu té romantiky :-)

EvaHrky
21.11.2023 5 z 5

Moje první kniha autora a jedno velké aaach! Miluju, když se u knihy bojím a jde mi mráz po zádech a tady se mi to splnilo. Jen ten hype konec... (proč?). Ale odpouštím a těším se na další knihu.

Morfyk
12.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.

Nevím čím to je, ale poslední dobou mě Robert moc nebere. Trochu si dovolím říci, že to bude rozdělením téměř stejného do dvou různých dějových linek Eriky a Kate, kde jsou jiné pouze soukromé životy hlavních vyšetřovatelek, ale to co zajímá čtenáře je vražda, její vyšetřování a odhalení vraha a je to v obou případech vždy v celku to stejné. A to nová kniha Tíživé ticho bude mít opět nového "hlavního hrdinu / hrdinku".

Robert by se měl rozmyslet u čeho zůstat a vybrat si pouze jedno a tomu se věnovat na 100%.

Tentokrát mě díl moc nebavil po dějové a vyšetřovací stránce, ale jak psal někdo níže v komentářích to co se mi líbilo, bylo Eričino soukromí, ze kterého opět víme trochu více než dříve a je to moc fajn.

Závěr knihy velice rychle vygradoval a nebylo tam to nějaké WOW, vrah který nakonec byl odhalen, mě napadl již někdy v polovině knihy, že tato postava / postavy zde nebudou jen tak do počtu a určitě s nimi autor něco zamýšlí.

Celkové hodnocení 70%

kikies
10.11.2023 4 z 5

Průměrně dobré, už byly v sérii i lepší. Linka o Eričině soukromí byla super, v tomhle směru se člověk rád něco dozví, ale vyšetřování bylo nějak odfláknuté. Každopádně čtivé a zajímavé jako vždy, jen to autor umí i o trochu líp.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Zápletka docela zábavná, ale vyústění (motivy vraha) jsou nakonec banální klišé. Jako audio kulisa k práci poslouží výborně, ale vždycky si říkám, že je to vlastně škoda, že to RB nechává takhle placatý a nemá ambici to dotáhnout dál.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Sedmička. Erika vs. podcasty. A další vraždy a tuna napětí. Opět nezklamalo, opět se těším na další díl!

PabloFuentes
31.10.2023 3 z 5

Mohu říct jen to, co už tady padlo. Četlo se to krásně, bavilo mě to, ale víc si budu pamatovat linku s tím, jak problematické bylo pro Eriku nastěhovat se do nového domu (protože v tomhle se s ní dokážu sžít), než případ samotný, který byl mnohem zábavnější v první půlce, než v té druhé. Je to tak na 3,5 hvězdičky.

Timkim
30.10.2023 4 z 5

Kvituji návrat Eriky, ale popravdě mě víc bavila linka soukromá než linka vyšetřovací. I když začátek byl dobrý, ale pak to zase rozbředlo jako sníh v březnu. Erika začala být lidská a lépe se to poslouchá, ale ten děj....no nic moc překvapivého. Asi už jsem přesycen severskými příběhy, a tohle pasuji na lepší standard. Každopádně přednes luxusní, děj ucházející a emoce přijatelné. Dnes 85%.

Zuzaa
27.10.2023 3 z 5

Úplně klasický Robert Brynza. Kniha nevyniká v sérii ani na jednu stranu. Je to příjemné, ale za pár dní si už nebudete pamatovat o čem příběh vlastně byl.

katerina3633
23.10.2023 4 z 5

Fajn oddechová detektivka, není tak drsná jako třeba Kepler, a to mně moc vyhovuje. I soukromého života vyšetřovatelky je tam tak akorát a jedná se o naprosto uvěřitelné životní peripetie. Napětí v knize nechybí a rozhodně se moc příjemně čte.

L.Helena
11.10.2023 4 z 5

Dobře se četlo, vyrovnaný poměr mezi vyšetřováním případu a soukromím Eriky. To se ostatně začíná vyvíjet zajímavým směrem, tak doufám, že budou další díly.