Nultá hodina

Nultá hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493925/bmid_nulta-hodina-y6B-493925.jpeg 4 511 90

Policista Battle série

< 5. díl

„Nultá hodina“ je okamžikem zločinu, k němuž vše směřuje. U lady Tressilianové se na sklonku léta sešla zvláštní společnost: slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Napětí v přímořském sídle vyvrcholí vraždou hostitelky. Na superintendanta Battlea, jenž se shodou okolností nachází v blízkém městečku, čeká těžký případ. Vypadá to, že důvod zabít ji neměl nikdo. Celý příběh však začal dávno před vraždou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Towards Zero , 1944

bárbra13
14.11.2020 4 z 5

Moje mamka absolutně miluje knihy od A. Christie, takže si čas od času nějakou z její knihovny vypůjčím. Miluji příběh s Poirotem, a proto jsem byla trochu zklamaná, že se v tomto příběhu neobjevuje. Zápletka je ale velmi zajímavá!

katy87
25.10.2020 4 z 5

Je možné, že jsem knihu četla už dávno v dětství (přestože jsem ji mezitím zapomněla), ale to pravděpodobně způsobilo, že jsem rozuzlením nebyla úplně šokovaná. Nicméně zápletka pěkná, jdu se ještě v návaznosti hned podívat na film :-).

aAp
17.09.2020 5 z 5

Poutavé, čtivé, skvělé... Ne nadarmo je Agatha Christie považována za jednu z nejlepších autorek všech dob.

1amu
16.09.2020 5 z 5

Kdo očekává geniálního Belgičana s pečlivě upraveným knírkem, ten má smůlu. Inspektor Battle, který případ vyšetřuje o něm hodí pouze řeč.
Lady Agatha opět napsala výborný příběh.
Jak to umí jen ona, vloží do úst právního seniora na jednom večírku, kterého se zúčastnili téměř samí advokáti, tuto moudrost :
„Většinou všechny detektivky začínají vraždou – ale podle mého je vražda konec. Příběh začíná dlouho před tím všemi těmi příčinami a událostmi, které svedou jisté lidi na jisté místo v jistou hodinu jistého dne. Všechno se sbíhá k danému bodu – k nulté hodině!“
A o tom je tento příběh.
Byla napsána v roce 1944 a pořád si stojí v žebříčku knih A.CH. hodně vysoko.
Zajímalo mě, jak daleko se tento příběh, třeba v podobě dramatizace na tomto světě dostal. Dne 15.5.1980 viděli fandové Lady Agathy v Japonsku TV inscenaci : Kirifurisansou satsujin jiken.
Nutno dodat, že upravená divadelní hra se běžně dávala v evropských divadlech.
(ČR uvedena v seznamu není, ale líbí se mi maďarský překlad hry: Nulla óra, nulla perc, uvedeno již v r. 1978).

malpet
24.07.2020 5 z 5

Asi tak od půlky knihy jsem si byl jistý vrahem, blížící se finále mi mou teorii potvrzovalo, ale jen proto, aby jí v závěru úplně roztrhalo a zahodilo :-) Agáta prostě umí.

Marciem
12.07.2020 5 z 5

Nepotřebuje komentář, její kvalita je prověřená časem. Super čtení.

Shardlake
05.07.2020 5 z 5

Pro mne poprvé kniha s postavou inspektora Battlea. Zajímavý příběh a poutavě popsán způsob jak dojít k odhalení pravého viníka.

m_martina
22.06.2020 5 z 5

Další výborná autorčina detektivka, i když trochu netypická absencí Hercula Poirota a slečny Marplové. Ale případ je skvělý a kniha se krásně četla.

AnselmaAlois
12.05.2020 5 z 5

Další parádní detektivka z pera Agathy Christie. Hltala jsem stránku za stránkou a nedávalo mi spát,kdo že je ten vrah. Zápletka se mi tu zdála mimořádně zdařilá a ani mi nevadilo, že tu nevystupuje žádný z velkých detektivů, protože policista Battle se ukázal být stejně schopným.

michaela.97
03.04.2020 4 z 5

Moje první setkání s Agathou (když nepočítám filmová zpracování) a jsem nadšená! Sice jsem si hned na začátku knížky tipla, kdo bude asi hlavní podezřelý, ale nečekala jsem souvislosti, natož tu "zamotanost" ke konci příběhu, kde si autorka se čtenářem dost dobře hrála, takže vlastně můžete mít tipy, ale do poslední chvíle nevíte, na čem jste. To mám ráda a v moderních detektivkách tohle dost často (bohužel) chybí.

petgona
20.02.2020 5 z 5

Toto je podla mna jedna z najlepsich Agathinych knih. Vobec som necakala ako sa to nakoniec vyvrbilo.

bidesh
25.01.2020 5 z 5

Další z knížek, od které se člověk nemůže jen tak odtrhnout, protože chce vědět, jak to bylo a kdo to tedy udělal. V průběhu čtení jsem podezírala snad všechny včetně soucitu...

MonikaKutá
16.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvělé! Ačkoliv čekání na vraždu bylo poměrně zdlouhavé, stálo to za to. Teorii o vrahovi jsem měla již od začátku, ale bohužel mi nevyšla, ostatně jako u většiny autorčiných detektivek. Velmi napínavé a konec velmi překvapivý a plný zvratů. Doporučuji 5/5

sgjoli
16.01.2020 2 z 5

Jsem poněkud zklamaná. Nedokázala jsem se vůbec začíst. Na začátku knihy se děsně skákalo mezi časovými obdobími, postavy mne moc nebavily a vlastně jsem dočetla jen proto, abych zjistila, kdo je teda pachatel. Nemůžu si pomoct, ale mně ten konec přišel dost překombinovaný. Nevím, celkově mi to přišlo jako slabší kniha, už jsem od Agathy četla rozhodně lepší.

Jana512
12.01.2020 5 z 5

Člověk člověku dodal naději v jeho nelehké situaci, že je tu potřebný, a tak mohl v nulté hodině vyšetřováni být užitečný, a stal se smyslem života pro druhé. Je to pro mne první dílo Agáty Christie a mělo to spád!

Irsaf
09.01.2020 4 z 5

Moje první kniha od Agathy a fakt me bavila...
Člověk si myslí, že ví kdo je vrah a nakonec je to úplně někdo jiný...

Ava365
12.12.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších od Agáty Christie.

SydBarrett
10.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie a troufám si říci, že určitě ne poslední! Skvěle napsané postavy a poutavý děj, sice na začátku trochu pomalejší, od vraždy se to již ale četlo samo!

sarka0505
18.03.2019

Christieovky zkrátka miluji. Pokud se odehrávají na anglickém venkově, jehož poklidný život rozčeří vražda, tím lépe. Tady máme uzavřenou společnost v domě na útesech, Christie stupňuje napětí mezi hosty, děj posouvá dopředu z pohledu několika osob. Ač případ neřeší moji oblíbení Hercule Poirot či slečna Marplová, inspektor Battle si získal mou pozornost a úctu už v úvodu knihy. Příjemná detektivka pro zimní večery nebo letní dovolenou.

Rup
30.05.2018 5 z 5

A.CH. ve své nejlepší formě. Skvěle vypracované charaktery, brilantní námět, dokonalá gradace. Přeslazený závěr si sice mohla odpustit, ale jednak se jedná o pár závěrečných vět (lze vynechat) a za druhé si to doba žádala. Neznám originál, leč osobně mně trochu vadil překlad - jako by byl pořízen ze scénáře rozhlasové dramatizace a otrocky překládaná zájmena (především ukazovací). Oprostím-li se od těchto, dnes želbohu již běžných, nešvarů, dávám jednoznačně všechny hvězdy a doporučuju.