Nultá hodina

Nultá hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493925/bmid_nulta-hodina-y6B-493925.jpeg 4 511 90

Policista Battle série

< 5. díl

„Nultá hodina“ je okamžikem zločinu, k němuž vše směřuje. U lady Tressilianové se na sklonku léta sešla zvláštní společnost: slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Napětí v přímořském sídle vyvrcholí vraždou hostitelky. Na superintendanta Battlea, jenž se shodou okolností nachází v blízkém městečku, čeká těžký případ. Vypadá to, že důvod zabít ji neměl nikdo. Celý příběh však začal dávno před vraždou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Towards Zero , 1944

Littleben
03.11.2021 4 z 5

Na to, že zde nevystupuje stará Marplová, ani můj nejmilejší Poirot, se knížka kvalitativně dosti vydařila a můžu i říct, že ji řadím mezi ty nejlepší a nejsilnější kousky Agátiny.

Martin2009
01.10.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek Agathy Christie. Filmové zpracování s Geraldinou Ewanovou je také velmi povedené.

Feliska764
22.08.2021 4 z 5

Rozjezd pomalejší, ale ja mam rada ty popisy zivota tehdejsi smetanky, leto na Riviere, dovolena u pratel v Anglii, takze mi to ani nevadilo. Motiv zajímavý, rozuzlení nečekané

emve
18.08.2021 4 z 5

Vraha jsem neodhalila. :) Nakonec zajímavější příběh, než se zpočátku zdálo. Mám ráda starší knihy, jelikož s takovými slovní obraty a výrazy už se teď nesetkáte. Je to pak takový milý zážitek ze čtení.

Gabriela_K
27.07.2021 5 z 5

Rozjezd byl pomalejší, ale v půlce knihy se stalo to nejzásadnější. A v té chvíli jsem se do knihy opravdu ponořila. Konec byl za mě překvapením a vraha jsem neodhalila. A motiv byl pro mě též šokující.

vodovodnice
12.06.2021 4 z 5

Detektivka A.CH. je pro mne hodně netypická. Protože se do děje dostáváte pozvolna a až teprve v půli knížky to najednou vezme grády a začne napětí naplno.
První půlka knížky se tváří jako povídka o výletu pár lidí na venkov ke staré paní, člověk si v hlavě vytváří kdo bude asi odkráglovanej :-) , no nečekala jsem to.
Stejně jako jsem pak hltala jako zběsilá zbytek knížky, jestli jsem vraha tipovala správně, samozřejmě, že jsem se nechala nachytat. A už vůbec jsem neodhadla proč nebo jak.
Moc jsem si tuto detektivku užila.

ladyxx
04.06.2021 5 z 5

Na samém počátku jedna postava komentuje detektivky, že "všechny začínají v nepravou chvíli. Začínají vraždou. Vražda je ale konec. Příběh začíná dlouho předtím - někdy dokonce o celá léta dřív - všemi těmi příčinami a událostmi, které svedou jisté lidi na jisté místo v jistou hodinu jistého dne". Tím se autorka důsledně řídí, a ukazuje události, které se staly v měsících předcházejících vraždě. Události vyvrcholí v září v panském domě u moře, kam se sjede vybraná společnost skrývající svoji vzájemnou nelibost za úsměvy a zdvořilé jednání. Identita pachatele mě překvapila, a velmi mě potěšila zmínka o Herculu Poirotovi. Podle mě kniha patří mezi nejlepší autorčina díla.

ThinThar
15.05.2021 4 z 5

Hodně dobrý kousek od první dámy detektivky. V tomto díle víc než kde jinde autorka pracuje s psychologií.Znalci vědí a ostatním mohu než vřele doporučit.

Alma-Nacida
30.04.2021 5 z 5

Myslím, že kategorie "klasika" by se měla rozšířit i o klasiku detektivní, hororovou, krimi, atd. :) Agatha je zkrátka dobrá, mám ráda atmosféru jejích knih a myslím, že u ní jsem nikdy neměla ten pocit, že by se jí něco nepovedlo. I když jistě jsou i u ní nějaké perly a pak standardní kousky, tak ten průměr je pořád vysoce nadprůměrný. ;-)

tibby
09.03.2021

Moje druhá Agatha Christie - už naprosto chápu lidi, kteří jí tak hltají. Hrozně mě baví, že člověk opravdu téměř do poslední stránky neví, kdo je vrah. Někdo níž píše, že mu to přišlo jako staromódní divadelní hra - a to mě taky, ale možná to je to, co mě na tom tak baví. Celkově mě baví tahle doba, poměry ve vyšších vrstvách, je to zároveň taková komedie :)

adelkas
11.02.2021 4 z 5

Agatha mně zase překvapila, zase je vrahem ten koho jsem vyloučila.

soukroma
21.01.2021 5 z 5

Stále moje nejoblíbenější "Christieovka" (poslední komentář jsem zde našla z roku 2014, takže je čas jej "revitalizovat"). Je zajímavé, že v rodině máme z plejády Agathiných detektivních románů nejoblíbenější dvě, druhou je Zkouška neviny, přitom v nich nevystupuje ani pan Poirot ani slečna Marplová (což dle mého nešťastně nebylo dodrženo ve filmové podobě).

micha-ella
21.01.2021 3 z 5

Asi tady budu mít nejnižší hodnocení. To proto, že detektivky už nemusím, tuto jsem přečetla jen z nedostatku jiného čtiva. Od začátku až do konce mi to přišlo jako staromódní divadelní hra. Ovšem jinak před paní Agátou klobouk dolů, jen se podívejte, kolik napsala knížek a dlouhou řadu z nich jsem kdysi přečetla s velkou chutí. Bohužel, každý styl se omrzí, moje chyba.

Pavlina50
20.01.2021 4 z 5

„Mám rád dobré detektivky,“ řekl. „Jenomže všechny začínají v nepravou chvíli! Začínají vraždou. Vražda je ale konec. Příběh začíná dlouho předtím – někdy dokonce o celá léta dřív – všemi těmi příčinami a událostmi, které svedou jisté lidi na jisté místo v jistou hodinu jistého dne. „Všechno se sbíhá k danému bodu. A pak, když přijde čas – všechno to vyvrcholí. V nulté hodině. Tak je to, všechno se to sbíhá k nulté hodině…“

Toto platí v této klasické detektivce téměř doslova. K vraždě dochází teprve až ve druhé polovině knihy, v celé první polovině se seznamujeme s velkým množství (později podezřelých) postav a s jejich vzájemnými vztahy. Zajímavá zápletka, ještě zajímavější zvraty ve vyšetřování a nakonec závěrečné rozuzlení, kde jsem pachatele jako vždy neodhadla. Příjemné čtení.

„Láska se promění v nenávist mnohem snadněji, než si myslíte...“

Kontryhelka
12.01.2021 5 z 5

Agatha Christie a její záhady. Geniální detektivka, která má vše, co od paní Christie očekáváme.

katka134
30.12.2020 4 z 5

Skvělá detektivka.
Jak řekl inspektor Battle: Byl to ten nejpodivnější případ, s jakým jsem se kdy setkal.

Vesmich
23.12.2020 5 z 5

Inspektor Battle vyskočil ihned jako hvězda na mém nebi popularity Agátiných detektivů a jeho vstup do školy, kam chodí malá Battleová si tady vytesám a budu si to číst vstávaje, lehaje! Vlastně vstávajíc, lehajíc..no prostě furt. U moře žádný lážo plážo teda. Bába, jak to na ní přijde, si zve k večernímu potlachu tu toho, tu onoho, furt někdo někoho miluje a tím se sužuje a kdo nemiluje, ten morduje. Možná taky miluje a proto morduje...Nádherné počteníčko.

konicekbily
18.12.2020 5 z 5

I bez HP a slečny Marplové je to skvělá detektivka. Zápletka je dokonalá, způsob provedení zločinu a závěrečné vysvětlení také nemá chybu. Možná si autorka mohla odpustit ten happyend v úplném závěru, ale to na kvalitě knihy nic neubírá. Zapojení jednotlivých postav v příběhu k "nulté hodině" je obdivuhodné!

Allena24
15.12.2020 5 z 5

Kdysi jsem viděla filmové zpracování se slečnou Marplovou, která v knize (k mému překvapení) nefiguruje. Nedovolím si hodnotit, která varianta je lepší. Mě se velmi líbila pointa příběhu.

Welinie
20.11.2020 2 z 5

A já tady u této vyloženě nudila. A už jsem se těšila, až se vše rozuzlí a bude konec. Tohle nebude moje oblíbená od Agathy. Snad příště narazím na nějakou, ne tak nudnou. Celou polovinu knihy jsem se nutila, opravdu moc, abych četla dál a trochu se v příběhu posunula. Dvě hvězdy, bohužel.