Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1968 456

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

sgjoli
18.05.2019 5 z 5

Autor se opět předvedl v tom nejlepším možném světle. Perfektně vystavěný příběh plný napětí, akce a nečekaných zvratů. Zároveň nabízí řadu filozoficky laděných pasáží, které se v knize vyskytují úměrně vzhledem k dějové lince, ale nijak tuto linku nezdržují. Vedle akce tu tak máme řadu zajímavých podnětů k zamyšlení. Já si knihu nesmírně užila a moc se těším na pokračování, už aby to bylo vydané!

maca5449
18.05.2019 5 z 5

Neal je fakt kruťas. Vždycky, když to vypadá, že už se jeho hrdinové z toho marastu vyhrabou, hodí po nich další kupu hnoje a poraď si. Ale hnůj můžete očividně kydat i kosou...

Opět skvělá kniha, od které se nelze odtrhnout. Osobnost Nimba jsem si neskutečně oblíbila.

Pitbullka
18.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Politika,napětí, akce. A ten konec? Nutně potřebuju další díl. Nimbus se mi líbil snad víc než Smrtka, tohle je opravdu velmi povedená série.

l0st-g1rl
18.05.2019 5 z 5

Zpočátku jsem se toho trochu bála, abych nebyla z toho pokračování zklamaná.
Ale jakmile jsem začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Stejně jako u prvního dílu. Příběh byl napínavý a ten konec! Bože, co jen budu dĕlat než vydají další díl... Těším se s čím Shusterman přijde tentokrát.

pungoš
17.05.2019 5 z 5

Zhltl jsem to za tři dny, úplně super, můžu jen doporučit, už se těším na další díl.

sebemi
14.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování Smrtky, troufám si říct, že ještě lepší!

Apanka
13.05.2019 5 z 5

Nimbus se mi líbil vic než Smrtka. Přišlo mi to víc propracovaný a nenudila jsem se u žádné pasáže, tuhle knížku jsem prostě přečtla v pohodě, pomalu sem si jí vychutnávala a stalo to za to. Občas čtu moc rychle a už jsem zapomněla na to, jaké to je, si knihu pomalu vychutnávat. Škoda, že teď budu dlouho čekat na další díl, ale Neala sem si fakt hodně oblíbila a to sem si myslela, že sci fi nemám ráda. Smrtka Constantine se mi zvlaštním způsobem fakt líbil. Konec byl hustej!

Annkag
13.05.2019 4 z 5

Nimbus svojou velkoleposťou predčil v mojich očiach originalitu Smrtky.
Monológy Nimbusu a jeho rozpravy dávaly príbehu hlboký filozofický faktor.Nezvedenec,ktorý sa snaží chrániť Smrtky na ktoré je chystaný atentát.
Smrtka Lucifer,ktorý má vlastné ciele...a do toho všetkého prekvapivý záver.
Všetko čo má dobrá kniha mať najdete na stránka Nimbus....

Egeris
12.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Otevřený konec mě trochu zamrzel, o to víc se ale těším na další díl...

Lenny.Wolf
12.05.2019 5 z 5

Neal Shusterman opět nezklamal. Stejně skvělé ne-li lepší jak Smrtka. Takhle má vypadat prostřední díl z trilogie. A teď honem potřebuju třetí díl!!

Faiglová
12.05.2019 5 z 5

Tohle se čte samo. Kniha pohltí a nepustí.

MilenneWaver
11.05.2019 4 z 5

Pokud se vám líbila Smrtka, s jejím pokračováním nebudete mít žádný problém. I když je druhý díl v jistém ohledu trochu odlišnější od toho prvního, který byl více akčnější, právě v Nimbu se odhalí mnoho tajemství z prvního dílu, přijde hned několik nečekaných zvratů a autor vás donutí si zamilovat hlavní hrdiny ještě víc. Zkráceně řečeno, nemusíte váhat. Nimbus stojí za to.

petrarka72
11.05.2019 5 z 5

Přečteno během čtyřiadvaceti hodin. Originální, napínavé, bizarní, s dechberoucím závěrem. A to jsem si myslela, že na tento typ literatury jsem příliš... ehm... dospělá.

certik003
07.05.2019 5 z 5

Na pokračování Smrtky jsem se strašně těšila a zároveň jsem se bála. Ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Děj se sice rozjížděl pomalu, objevila se další postava, která dokonale zapadla do dokonale propracovaného děje. Pak už jenom přicházelo jedno překvapení za druhým a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Taky se mi moc líbily popisované myšlenky Nimba. Konec byl naprosto úžasný a já jenom doufám, že se brzo dočkáme dalšího pokračování.

Kami97
06.05.2019 5 z 5

Po tom, co jsem loni dočetla Smrtku jsem se na tento díl neskutečně těšila. A čekání se vyplatilo. Tento díl byl opět naprostá bomba ! Plný překvapení a nečekaných zvratů a hlavně oblíbených postav. Ani jsem netušila jak mi příběh Rowana a Citry chyběl ! Číst myšlenkové pochody Nimba bylo taky skvělé. A ten konec ?!? Nutně potřebuju další díl Neale :)

Babouš
06.05.2019 5 z 5

U knižních sérií má člověk občas tendenci srovnávat jednotlivé díly a já se samozřejmě pokoušel srovnat Smrtku s Nimbem, obě knihy jsou ale stejně skvělé a navíc neoddělitelné - evidentně to totiž autor od začátku plánoval jako sérii, takže Nimbus na Smrtku plynule navazuje. A proto musím hodnotit stejně jako Smrtku - plným počtem hvězdiček. Těšte se na sympatické hrdiny, boj o moc, intriky, překvapení a skvěle promyšlený svět. Kniha mě naprosto pohltila, žil jsem tím příběhem. Zpětně už nejsem schopen rozlišit, co se ještě stalo ve Smrtce a co už v Nimbu, tak jsou obě knihy provázané. Ale ten cliffhanger na konci mě teda dostal - už aby tady byl třetí díl!