Nimbus ekniha

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/big_nimbus-hXr-467693.jpeg 4.61496

Smrtka / Žatva smrti 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Yoli

Thunderhead, 2018

Kniha Nimbus

Mantikocka

Bomba, ještě lepší než Smrtka, ale každá kniha si zaslouží jedničku.
Skvěle zvládnutý obal všech knih, ale tenhle je nejlepší.

Kikulka97

Knížku jsem přečetla jedním dechem. A víte, co bylo nejlepší? Když konec dvojky předčil jedničku. Ono obecně dvojka předčila jedničku xDD

TamčaBard

Bylo skvělé, lepší než první díl. Hned chci číst další!

broskev28

Když si přečtu kritické komentáře - za všechny moje oblíbená Metla (ten závěr se fakt povedl, a moc!) - vím, že mají pravdu: určitě tam byla spousta momentů hodných kritiky.
Ale já si nemůžu pomoct, mně se to líbilo mnohem víc než první díl. Původně jsem ani neplánovala pokračovat, ale zkusila jsem to a začetla jsem se velmi rychle. Nimbovy úvahy za každou kapitolou mi připadají skvělé, postava Greysona jakbysmet a nejvíc mě nadchlo, že romantická linka se vlastně vůbec nekonala, prostě na ni v celé knize tak nějak nezbyl čas.
Moc se mi líbil překlad - třeba Trvalka a Šlofík (na dětské říkance velmi oceňuju pomoc Richarda Podaného), ale třeba taky nezvedenci a Čistoslava. Skvělé byly názvy kapitol (Střední škola s vraždou) a v tomto dílu mě zaujali také tonisti a Velká rezonance: "Chtěl bych hloubat o rezonanci."
Takže na Zvon se určitě chystám a našim YA čtenářům nadšeně doporučím.

"Oba kandidáti měli použít vysoce moderní a technicky vyspělý způsob, jak určit, kdo promluví jako první: hod mincí. Ale vzhledem k tomu, že se již fyzické peníze na světě běžně nevyskytovaly, bylo třeba poslat jednoho učedníka do kanceláře cechu smrtek, aby nějakou minci přinesl."

Johny_H.

Další díl a opět naprostá paráda.

Anet2106

Další strhující díl této série. Děj postupně gradoval až do velkého finále, které mi doslova vyrazilo dech. Vůbec jsem nečekala, jak to vlastně celé dopadne. Jediné, co mi trošku vadí, že jsou pořád nějaké otázky, na které neznám odpověď...doufám, že to bude vysvětleno v dalším díle, který si rozhodně nenechám ujít.

knihomolkaMist

Tohle bylo ještě lepší než Smrtka! Poznáváme nové postavy, sledujeme ty staré. Skvělé. Velice mě to bavilo a od čtení jsem se nemohla odtrhnout :D

Mabie

Tento díl považuji za daleko lepší než ten první - je čtivý, s dobrou zápletkou a využívá potenciál, který příběh má. Svět smrtek je stále stejně originální, naši staří známí jsou ještě pohotovější, záporáci otrlejší a všichni občas překvapí (ať už v dobrém nebo ve zlém). A samozřejmě Nimbus, glosující kdejaké pinožení lidstva, ten prostě nemá vadu.
To, co ze čtyř hvězdiček udělalo pět, byl konec. Vynikající! Nejenže nebyl prvoplánově “happyendový”, ale dokonce i rozesmál. Pořádná “velká rezonance”! :-)
Těším se na třetí díl.