Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1979 1979

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

WowKokinko
05.08.2019 5 z 5

Krásně navazuje na první díl a rozvíjí hlavni postavy a jejich příběh :) samotný dej a jeho vývoj mne překvapil :) rozhodně jsem nečekala že se stane to co se stalo... A teď když bude třetí díl???

zuzana4291
03.08.2019 4 z 5

Tak kniha byla většinou průměrná, někdy zbytečně zdlouhavé pasáže o ničem oproti pasážím, které jsem "hltala" jedním dechem, ale konec byl až neuvěřitelný. Takový zvrat jsem nečekala.

Ree
02.08.2019 5 z 5

Poslední dobou mě všechny knížky, na které jsem se těšila, zklamaly. Nimbus ne. Už Smrtka byla super, ale Nimbus pozvedl úroveň série ještě o několik procent výše.
Jen mě děsí, že musím čekat na třetí díl.

Adam444
01.08.2019 5 z 5

Pokračování prvního dílu na které jsem se dlouho těšil, mě nezklamalo. Plynulé navázání, propojení s první knihou....

PetraBery
30.07.2019 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu mě opět utvrdilo v tom, že tento autor je ve svém žánru jedničkou. Další osudy Citry / Smrtky Anastázie a Rowana / Smrtky Lucifera mě do děje vtáhly hned a já zběsile obracela stránky, abych věděla, jak se s novými situacemi poperou a jak se jim povede. Nedočkavě budu vyhlížet další díl.

Bórborka
28.07.2019 4 z 5

V druhém díle se seznámíme s novou hlavní postavou, prozkoumáme hluboké myšlenky samotného Nimba, které mě místami opravdu vytáčeli, a vrátím se k příběhu Citry a Rowana.
Upřímně by mě potěšilo kdyby se tam kapitoly postavy Rowana vyskotovaly v hojnějším měřítku. Děj mě na začátku vtáhl, ale postupem času mé nadšení začalo chladnout - tedy až do doby než jsem se dopracovala zhruba k polovině poslední části, která byla naprosto fantastická.

Purple7
28.07.2019 5 z 5

Dobré, hodně dobré to bylo. Je vidět, že to psal chlap. Méně drastické a naopak více intrik, jojo, sedlo mi to. Oproti Smrtce jsem i trefila dobré čtecí rozpoložení. Ten závěr byl boží a trojky se asi nedočkám.

kytarka
28.07.2019 4 z 5

V tomhle příběhu se podíváme do myšlenek samotného Nimba. Dozvíme se jak bude na tom smrtka Anastázie, jak bude kosit a plnit své kvóty.
Musím říct, že toto je slabší než Smrtka. Vůbec to nevadí, protože i tak je to čtivá kniha a zajímavá. Pokud vás bavila Smrtka, je zajímavé přečíst i následující díl. Mám jen takový pocit, že kdyby nebyl, tak by to vůbec nevadilo.

Ditules
28.07.2019 5 z 5

Tahle série je dokonalá. Pokračování rozehrává spoustu dalších zajímavých dějových linek.

lenkaabooks
25.07.2019 4 z 5

Tak jsem se dočkala po roce druhého dílu a nezklamal. Je mnohem akčnější a ten konec ... Objevuje se zde nová, hodně zajímavá postava Greyson. Citra se prokáže jako smrtka se kterou je radno počítat a Rowan, ten se rozhodně v ději neztratí :-)

Viviana-Mori
24.07.2019 5 z 5

Řekla bych, že oproti prvnímu dílu je děj mnohem drsnější a tíživější, zkrátka už to není takový barevný výlet do jiného světa, přituhlo. Kniha se velmi povedla a ten konec, to byl teda masakr, to jsem zírala s otevřenou pusou a říkala si, co mám jako dělat, když další díl je v nedohlednu.

kneslova
23.07.2019 5 z 5

Vynikající jako všechny knihy autora, zatím jsem se nikdy nezklamala. Lidstvo budoucnosti řízené umělou inteligencí, cech smrtek - báječné čtení . Ŕekla bych, že tentokrát se podařil takový konec, že budem netrpělivě očekávat další díl - už aby tu byl!

vandalindakova
21.07.2019 5 z 5

To, co mi chybělo u Smrtky k dokonalosti, se zde objevilo! Příběh odsýpal jednou akcí za druhou. Neal Shusterman umí vymýšlet skvělá témata. A ten konec byl WOW! Nevím, jak vydržím čekat na další díl, každopádně doporučuji každému přečíst!

Erinyie
21.07.2019 5 z 5

Ještě teď vstřebávám celkový děj této knížky, autor si mě naprosto získal a jeho vidina budoucího světa je dočista děsivá. Příběh vám bude doslovně utíkat pod prsty a budete hltat jednu stránku za druhou, Nimbus vám nabídne náhled do jeho vševědoucí mysli a ne vždy s ním budete souhlasit, teda já sním aspoň ne vždy souhlasila.
Závěr knížky ještě pořád ve mně budí pocit Jako proč? Jako co? Jako vážně?
Jsem opravdu zvědavá jak to vše skončí, je až moc otevřených konců které je potřeba ukončit.

Elsasbooks
18.07.2019 3 z 5

3,5* - Nevím jestli je to pouze můj problém, ale nejsem z téhle série tak unešená jako včichni ostatní. Přijde mi to kvalitně napsané, ale vždycky (i u prvního dílu) mi tam něco chybí. Nvíc mi furt vrtá hlavou, k čemu je v tom světě nesmrtelnost, když lidi kosí smrtky? :D Kdyby tu nesmrtelnost nezavedli, tak by žádné smrtky být nemusely a tím pádem ani tahle kniha... Chybí tomu hlubší vysvětlení, aspoň pro mě, proč tam všechno je tak jak je.

cerna7151
17.07.2019 4 z 5

Dala bych 4,5 hvězdy, kdyby to šlo... :-) Kniha mě bavila, ale první díl se mi líbil o chlup více...

Tucaka
17.07.2019 5 z 5

Ještě zhruba ve 3/4 jsem se stále nemohla rozhodnout, kolika hvězdami knihu ohodnotím. Na začátku ani ve středu příběhu se nedělo nic zajímavého. Ale ten konec? Posledních 50 stránek jsem četla s vyvalenýma očima okusujíc si nehty.

elfinkaa97
16.07.2019 5 z 5

Kniha se pro mě stala naprostou posedlostí. Už jsem to psala u prvního dílu a napíšu to i teď- je to prostě jeden z nejoriginálnějších příběhů, jaké jsem kdy četla. Autor vytvořil budoucnost nad kterou mi stojí rozum. Všechno tu do sebe zapadá, má svůj smysl. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

rycccy
15.07.2019 4 z 5

Obsahuje spoiler...
Pokračování prvního dílu úspěšně za mnou . Obálka opět krásná a musím dát za pravdu Nealu Shustermanovi, že obálka je z většiny případů u mě rozhodujících o koupi knihy - ano samotný obsah je taky velmi rozhodující, ale obálka je to co vidím okamžitě a buď mě přiláká nebo ne, tak to bylo i u prvního dílu Smrtka. Kniha se mi líbila, ale o kapku míň než první díl. Je super, že tam je další postava Graysone - ale postupný vývoj této postavy se mi už tolik nelíbil- nebo spíš jak tahle postava skončila ( Tonisti )... Nimbus je fajn, ale po půlce knihy už mě štval ... jak sám říká on je vše a může vše ... a pardon nějaký zákon o tom že cech smrtek jde mimo něj - ok ... ale co je moc to je moc ... pak mě docela vytočil, když Grayson velmi vehementně žádal
o důkaz, že Nimb ho stále vidí... a co udělal Nimb i přes to, že viděl Graysonovi zavřené oči? Zhasl na 1,3 sekundy světla- to jako fakt? To je znamení jak blázen, které nemohl vidět. Dále se mi zdálo, že v knize už nezbylo mnoho místa na Rowana, přeci jen jsem se těšil na něj a na Citru, že budou bojovat nějak společně, ale ne Citra- Anastázie byla v knize super ale Rowam se nějak vzdálil na druhou kolej... podle toho co píšu to vypadá, že se mi kniha nelíbila, líbila ale některé věci mě opravdu štvali ...proto dávám o hvězdu míň ... ještě bych chtěl dodat lítost nad smrtkou Curieovou...

bookcase
14.07.2019 5 z 5

No paráda, opět skvělé. Svět smrtek mě dostal a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.