Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1975 457

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

klarinka9974
28.08.2019 5 z 5

Po dočtení mám nenasytný pocit, že musím mít co nejdříve další díl, ať už ho autor píše nebo ne. Smrtka byla samozřejmě lepší a bavila mě hned od začátku. Nimbus mě začal bavit až když se něco dělo a že se toho na konci děje. Celou dobu sem doufala v poražení jisté smrtky a úžasného, šťastného konce ale i takový konec mě stačil.

saez
28.08.2019 5 z 5

Když jsem zjistila, že se chystá pokračování Smrtky, bála jsem se, že to zabije dobrý příběh. Bála jsem jsem se zbytečně, bylo to skvělé čtení, Nimbovy úvahy stály za hlubší zamyšlení a samotný děj byl překvapivý. Už se nebojím, už se nesmírně těším na další díl.

MonikaKK
28.08.2019 4 z 5

Opět super kniha, začínám mít tohoto autora fakt ráda. Možná se mi první díl líbil víc, ale to je jen tím, že zde už bylo všechno tak nějak rozběhnuté. Už aby byl další díl!

Aivinka
27.08.2019 5 z 5

Já tuhle sérii vážně miluji! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

martunka
25.08.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo asi ještě víc, než první díl. Hodně se mi líbí Nimbovy úvahy. Jinak všechny dějové zvraty mě bavily. Ale přiznám se, že nejvíc mě bavil konec a vyústění samotného příběhu.

cérka
25.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení, ale velmi těžké hodnocení. Knihu jsem dočetla před malou chvílí a v hlavě mám pořád tolik otazníků (ve 3/4 knihy mi bylo jasné, že bude potřeba další díl, aby bylo vše ujasněno a dořešeno). Naštěstí teď už vím, že k oživení stačí pouze 7% těla a autor opravdu umí překvapit a pobavit, tak jsem klidnější. Moc se těším na pokračování, ale přeci jenom se pořád trochu zlobím, že na něj budu muset zase čekat!

Fenris
24.08.2019 5 z 5

Nimbus nezklamal, naopak celou tuto původní duologii, teď již triologii pozvedl na vyšší úroveň. :D

Na konci knihy jsem měla amok, že není venku další díl a měla jsem s tím problém pár dnů po dočtení! :D

Lokina
21.08.2019 5 z 5

Na Nimbus jsem se moc těšila, protože Smrtka byla skvělá a druhý díl mě nemohl zklamat. Opravdu nezklamal a za sebe mohu říci, že Nimbus je parádní pokračování, které je jedna velká jízda od začátku po konec.
Kniha rozhodně stojí za přečtení, nechybělo tomu napětí, akce, velké zvraty, které zamíchaly dějem. Zaujal mě popis Trvalky, protože takhle si představuji město budoucnosti. Líbily se mi i pasáže vyprávěny z pohledu více postav, zvláště na konci, mně to přišlo záživnější a rychleji se mi to četlo.
Už aby tady byl třetí díl, protože nad několika dějovými linkami visí plno otazníků a já chci znát odpověď! :-)

Dadula118
21.08.2019 3 z 5

Potenciál tento příběh má,ale stále mě tam chybí to srdce příběhu.

blanka5960
18.08.2019 5 z 5

Co napsat...bylo to skvělé, super čtivě napsáno. Nemůžu říci, že lepší než Smrtka. Bylo to možná víc k přemýšlení, bavily mě Nimbovy myšlenky, důvody k jeho chování, každopádně i tento díl byl super.
Zvrat, který nastal v příběhu na konci mě dostal. Takže potřebuji nutně další díl.

any37
18.08.2019 5 z 5

Tak upřímně nevím, jestli to bylo horší nebo lepší než Smrtka. Nelíbil se velký počet dějových linek, ale zase ty zvraty! - byly lepší a prostě super. Nemluvě o tom konci, už se nemůžu dočkat třetího dílu a ni by mi nevadilo prodloužení série.

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Pokračování bezvadně knihy, zase jsem přečetla jedním dechem. Těším se na další pokračování.

Ewerine
17.08.2019 5 z 5

Bylo to boží! ♥️

mala.bloncka
14.08.2019 4 z 5

Bála jsem se, že by mě mohl druhý díl zklamat, protože Smrtka nastavila level hodně vysoko. Ale ne. Bylo to skvělý. Fakt!

7944
11.08.2019 5 z 5

Neal Shusterman se opět předvedl. Jeho spisovatelské dovednosti se čím dál tím víc blíží dokonalosti. Smrtka je něco. A Nimbus? To je teprve něco!

Pavlína79
10.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha/příběh, čte-li toto mládež, nemám strach o jejich budoucnost, je tam všechno.

Peetullka
08.08.2019 4 z 5

Upřímně, čtení Nimba mi trvalo podstatně déle, než u Smrtky (ale je léto a spíše není čas číst) .
Tento díl se mi líbil o něco málo více, potkáváme se s další postavou, která bude asi důležitá, ale jak? Nimbus mě neskutečně štval, proč nic neudělal?
Ale samotný velký závěr mě tedy neuvěřitelně překvapil a a mé pocity jsou - rozpolcené, to je to správné slovo.
Kniha, která nutí člověka zamyslet se nad svým životem.

Lenynek
08.08.2019 5 z 5

Nimbus mi od začátku připadal jiný než Smrtka, na kterou měl navázat. Nechce se mi říkat ani lepší, ani horší, protože obě knihy se mi opravdu líbily. Nicméně u Nimba musím vyzdvihnout hlavně jeho úvahy na začátcích kapitol. Stačila by mi kniha jen těchto myšlenek a má čtenářsko-filozofická potřeba by byla ukojena. "Iluze smyslu je důležitá" - přestože nežijeme v utopii. :)

Anasa
08.08.2019 5 z 5

Musela jsem se podívat, kolik jsem dala hvězdiček Smrtce - čtyři. Nimbus se mi zdál po celou dobu lepší, půlka není, takže musím pět. Tenhle díl byl nabitý nejen akcemi, ale také emocemi. Mnohé postavy prožily zklamání, smutek, došlo i na osobní oběť, city ukázala i postava na první i druhý pohled chladná a bezcitná. Přivítala jsem novou, důležitou postavu Greysona.
Oslovilo mne, jak autor dokázal tu knížku povýšit, aby to nebylo jen kdo z koho. Ve Smrtce byly zápisy z deníků Smrtek, tady úvahy Nimba. Úvahy, které by se neměly jen přeletět očima - aktuální, smysluplné.
Takže jsem opět přežila "kosení" , šup sem s dalším dílem, ať se konečně pohneme k té lepší, ale také přirozenější a lidštější společnosti!

Sirina
05.08.2019 5 z 5

Nimbus mě překvapil. Oproti Smrtce měl pomalejší rozjezd, ale za to jsem mohla nakouknout Nimbovi do "hlavy". A člověk zjistí, že není tak všemocný a vševidoucí. V knížce se objevuje i nová postava, kterou jsem ze začátku neměla moc v lásce, ale na konci mě dojala k slzám. Vůbec konec mě dostal. Nevěděla jsem, jestli brečet vzteky nebo dojetím. Tohle si prostě chcete přečíst!