Nimbus

Nimbus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467693/bmid_nimbus-hXr-467693.jpeg 5 1979 1979

Smrtka / Žatva smrti série

Rowan se rozhodl, že na vlastní pěst napraví cech smrtek a podrobí jej zkoušce ohněm – a to doslova. Po zimním konkláve zmizel v ústraní a od té doby podniká útoky na zkažené smrtky — nejen ve StředoMerice, ale na celém kontinentu. Stal se z něj lidový hrdina – smrtka Lucifer – který v černé róbě odevzdává zkorumpované smrtky plamenům. Citra, z níž se pod dohledem smrtky Curieové stala mladší smrtka, zkaženost vidí a chce ji změnit zevnitř, ale na každém kroku nachází překážky, a dokonce se ocitá v ohrožení života. Rozkol mezi „starou gardou“ a „novým řádem“ se vyostřuje a vzájemné soupeření přechází od slov k činům. Nad tím vším bdí vševědoucí Nimbus – jediný, kdo má moc řešit závažné problémy dokonalého světa. Ale vloží se do toho, nebo bude jen přihlížet, jak se dokonalost mění v úpadek?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Thunderhead , 2018

LittleK
18.06.2019 5 z 5

Naprosto geniální výtvor. Troufám si tvrdit, že autor příběh vyšponoval ještě o level výš než první díl. Opravdu jsem se nemohla odtrhnout. Charaktery jednotlivých postav i Nimba se neustále vyvíjejí a nemůžu se dočkat, kam je jejich osudy zavedou. Nealovi přeji jen tak dál a všem ostatním, aby se bavili tak fantasticky jako já.

Prince_of_book
18.06.2019 5 z 5

Po četbě smrtky jsem měl velmi vysoká očekávání, jelikož byla hodně dobrá,prakticky bez chyb a nasadila laťku hodně hodně vysoko. Jsem opravdu velmi rád, že kniha moje očekávání nejen naplnila, ale dokonce i předčila.

Kniha v podstatě nemá slabiny. Postavy Rowana Citry(Anastazie) a dalších jsou načrtnuté již z první knihy a tak si člověk jen užívá jejich osudy a opravdu snadno se s nimi sžije a dokáže s nimi sympatizovat. Moji oblíbenou postavou byl překvapivě Rowan. Postavy jednají opravdu v kontextu se svými povahami, ale projeví se v nich i vlastnosti, které byste zrovna u nich nečekali(zlé smrtky projeví lidskost, hodné zase použijí sem tam nějaký úskok či lest) a neměl jsem opravdu problém si je v hlavě načrtnout.

Děj knihy je opravdu pestrý, není zde nouze o zvraty, které jsou naprosto nečekané a nepředvídatelné. Minimálně dvakrát či spíše třikrát se děj knihy v podstatě otočí a vydá se někam kam byste nečekali. No a konec by snad neodhadl ani sám největší sherlock holmes.

Opravdu parádní kniha která nejen že dostála pověsti svého předchůdce, ale dokonce ji dle mého i předčila a pro mě se okamžitě katapultovala na favorita na nejlepší knihu co jsem letos četl.

Nemůžu jinak než 10/10

honorka
17.06.2019 5 z 5

Když jsem přečetla Smrtku, netrpělivě jsem čekala na další díl. Teď jsem dočetla Nimbus a nejraději bych se rozjela za autorem a donutila ho okamžitě dopsat díl třetí. Ta kniha je prostě skvělá. Nepředvídatelná, jiná, uchvacující. Bavila jsem se od prvního do posledního písmenka. Chci té drogy víc a hned :D

Knihomolka582
16.06.2019 5 z 5

Jako první díl mě tento zase moc překvapil. Mělo to rychlý spád, plno zvratů a když už jsem si představola, jak by to mohlo skončit nebo, kdo umře, bylo to uplně jinak. A to mě na tom nejvíce bavilo, nevěděla jsem co čekat. Moc se těším na další díl.

ciaram
11.06.2019 5 z 5

Mně se prostě autorův styl líbí. Jistě, Nimbus je klasický druhý díl, ale i přesto se děj dál vyvíjí. Prostě je jen rozehrán do doufejme grandiózního finále. Autor vede svůj fiktivní svět směrem, který jsem vůbec nepředpokládala. Ne, že by nebyly některé věci předvídatelné, ale tuším, že to je jen kvůli věkovému zařazení. Těším se na poslední díl. I když si asi počkáme, protože v originále vyjde až v listopadu 2019 (+ český překlad) - takže to rok 2020 jistí.

Petra21
09.06.2019 4 z 5

Nimba jsem přečetla doslova ihned po zaklapnutí Smrtky, přestože jsem tušila, že to bude chyba nedopřát si pauzu mezi oběma díly. A asi to byl ten kámen úrazu, že už mi pokračování přišlo podobné co se formy příběhu týče. Přesto autor své čtenáře nezklamal, i když se logicky snažil děj vygradovat pomocí většího počtu zvratů, které ne vždy byly pro celkový dojem žádoucí. Nejvíce jsem na obou dílech ocenila četné momenty k zamyšlení se současnou, žitou přítomností a absenci typické uvzdychané love story.

ElenaM
08.06.2019 5 z 5

Pro mě to byla dlouho očekávaná kniha a věříla jsem, že mě Neal Shusterman nezklame. A nezklamal! Nejdříve jsem byla trochu na rozpacích, protože Nimbus mi oproti Smrtce připadal o dost pomalejší s dlouhým úvodem. Byl tajemný a pořád jsem nevěděla, co si myslet. Konec mi ale vše vynahradil, ten byl epický a dost překvapivý, jen jsem zírala s otevřenou pusou. Pořád si myslím, že tato YA série má obrovský přesah. Je v ní hloubka, spousta myšlenek a nebo podnětů k zamyšlení nad dnešní dobou a nad dnešním světem. Nebude takto jednou vypadat i náš svět? Už teď chceme všechno řídit, cpeme se přírodě do cesty a nechceme odpovídat za svoje činy. Ráda bych napsala více, ale nechci nikomu nic prozradit, proto přeji - užijte si tuhle knihu... A před autorem smekám klobouk... vytvořil zcela nový svět, který jsem si velmi oblíbila stejně jako hrdiny v něm. ♥

Ivuska.09
08.06.2019 3 z 5

Hodnotit tuto knihu je opravdu složité. I když jsem z prvního dílu byla nadšená a druhý díl má samá pozitivní hodnocení, já mám několik ale... Např. snaha o dějové zvraty. Setkáte se s postavami, se kterými byste mysleli, že už se nesetkáte. Podle mě hrozně překombinované, protože tyto postavy zastávají stále až příliš důležitou roli. Navíc opět velmi otevřený konec a další čekání na pokračování. Pro mě byl první díl mnohem lepší a lituji, že jsem se do celé série nepustila až tehdy, kdy u nás budou dostupné všechny díly - i to čekání snižuje požitek čtení, detaily člověk prostě zapomene.

Mermaida
07.06.2019 4 z 5

Na Nimbus jsem se těšila od dočtení Smrtky! Tak moc těšila, že jsem si při čtení uvědomovala, že mě nenaplňuje (nebaví) tolik jako první díl. :( Byla jsem tím poznáním zklamaná. Ale nakonec z knížky zklamaná nejsem. Ano, čekala jsem sice víc, ale nemám jasnou představu, co tím "víc" by mělo být.
Kniha Nimbus se mi pěkně četla a rozhodně se těším na pokračování - už aby bylo.

Enxinka
07.06.2019 5 z 5

Dala bych treba i tisic procent, kdyby to slo! Nevim moc, jak to okomentovat bez spoileru :D
Nimbus vytvari dokonaly svet, ale nic dokonaleho nemuze trvat vecne - v nedokonalosti je krasa. Nimbus me bavil od zacatku do konce. Jsem zvedava, co nam nachystal do tretiho dilu - verim, ze to nic fadniho rozhodne nebude!

zuzi.d
07.06.2019 4 z 5

Pomalý rozjezd, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Výborné jsou drobné připomínky na děj minulé knihy.
Po přečtení jsem se trochu zamyslela... spousta lidí považuje žánr YA distopie za méně kvalitní, ale už jsem pár těchto knih přečetla, ač už věkově nepatřím k cílové skupině, a dokázaly mě pěkně vtáhnout do děje a snadno se četly, takže to je pro mě první plus tohoto žánru - přitáhnout nebo udržet mladé u toho, aby četli knihy. A to druhé plus... stejně jako budoucnost světů v těchto knihách, i budoucnost našeho světa stojí na mladých, a pokud by jim tyto knihy s mladými hrdinkami a hrdiny měly dát jen toto jediné poznání, byla byla bych spokojená.

Leniik33
06.06.2019 5 z 5

Parádní knížka :) Líbil se mi pohled Nimba a konec mě opravdu dostal. Také se mi líbilo, že spisovatel v průběhu vyprávění připomínal co se stalo v předchozím díle. Doufám, že další díl bude co nejdříve.

Knihomolka10942
06.06.2019 5 z 5

Kniha Nimbus mně ze začátku přišla, nechci říct nudná, ale bylo to takové táhnoucí se... Než jsem ovšem došla do půlky knížky. Tam se to začalo celkem rozjíždět a zamotávat! No a ten konec! Dokonalý! Je to drsná, originální knížka, kterou si musí přečíst každý, kdo má rád sci-fi. Všechny knihy co jsem zatím od Neala četla, byly boží a já už se nemůžu dočkat až budeme mít poslední díl Žatvy smrti!

pipi.sava
06.06.2019 5 z 5

Paráda už aby byla třetí kniha. Super

Jajibloguje
05.06.2019 5 z 5

Táto kniha je DOKONALÁ. Niekedy sa stáva, že jednotka sľubnej série v nás vyvolá očakávania, ktoré dvojka nevie naplniť. Nimbus ich nielenže naplnil, ale aj predbehol. Hoci tu je romantiky pomenej (takmer vôbec, je úplne v úzadí), tak sa do popredia dostáva akcia, napätie a jedno veľké dobrodružstvo. Už sa nezamýšľame nad rozdielom medzi smrteľnosťou a nesmrteľnosťou. Nesmrteľnosť je fakt. Autor tu cez Nimba nastoluje otázku preľudnenia a potrebného definitívneho riešenia tohto problému. Namiesto zápiskov kosca viac prenikáme do mysle dokonalého systému s názvom Nimbus, vďaka čomu skôr pozorujeme to, že tento stoj nielenže koná, ale aj myslí a cíti. Do deja vstupujú nové postavy, ktoré sa stanú veľmi dôležité a našu Citru a Rowana čaká veľká výzva. Nimbus je plný neočakávaných zvratov, prekvapení a akcie. Jeho koniec sľubuje v poslednej knihe veľké rozuzlenie. Všimli ste si obálku? Ja už hádam, čo sa nám snaží napovedať.

Pre mňa je Nimbus jedna z najlepších kníh tohto roka a je jedno čo do decembra vyjde na trh.

dominika2585
05.06.2019 5 z 5

Nimbus je přesně ta kniha, u které nevím, co říct. Bavila mě od začátku do konce, nebyla v ní žádná nudná místa. Líbilo se mi nahlížení do Nimbovi mysli, Rowanovi jsem v jeho konání fandila a hrozně mě překvapilo, kdo se to pak objevil na scéně. Co víc říct, čekání na další díl bude nekonečné.

alibaba72
04.06.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že měl dnes rychlík dvě hodiny zpoždění, a k tomu jsem cestoval ještě další hodinu a půl, tak mohu říct, že jsem knihu přečetl jedním dechem :-) Zajímavý svět, zajímavé postavy, zajímavý děj, tak jsem zvědavý na další pokračování.

Hoshi
03.06.2019 4 z 5

Právě dočteno a .. Na druhý díl jsem se těšila, autor vytvořil zajímavý svět a narozdíl od prvního dílu jsem netušila, co mě v příběhu čeká a co nám přinese. Ze začátku mi dělalo problém se začíst, avšak to se od půlky změnilo... Nimbus mi velmi připomíná SPIRA z Illuminae :)
Až u nás vyjde třetí díl ze zvědavosti si jej přečtu.

lenka31
03.06.2019 5 z 5

Pecka!!!Těším se na pokračování příběhu Rowana,Citry,smrtky Faradaye...no prostě všech.

martina1199
02.06.2019 5 z 5

Smrtka byla skvělá a Nimbus ještě mnohem lepší. A ty wtf momenty! Moc se mi líbily myšlenky, které nám dávaly nahlédnout do mysli Nimbusu a nedivím se, kam jej zavedly. Je úplně jedno, jak dlouho budu muset čekat na další díl, protože každá minuta od teď je už prostě dlouho. Ale nic jiného nezbývá než čekání. Alespoň je se na co těšit:-) A jestli to klapne, tak pokud jsme správně pochopila autorovy informace v poděkování, mohli bychom Smrtku vidět i na filmovém plátně :-)