Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2924 2924

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Belanna
26.10.2020 5 z 5

Třetí kniha v pořadí a opět super. Doporučuji všem.

capricorn__
23.10.2020 odpad!

Já nevím, strašně nesnáším tyhle thrillery, kdy z každého řádku cítíte, jak se autorka snaží vykalkulovaně rozvinout zápletku a způsobit "šokový moment", na který je určitě každý, kdo tento žánr hltá, dobře připravený. Bylo mi úplně jedno, co se s postavami stane, protože nám o nich autorka skoro nic kvůli jejímu zrychlenému stylu psaní neřekla, a když už náhodou, tak mi byly příšerně protivné.

Navíc: skupina lidí ve venkovském hotelu při kruté zimě? Ale prosím... Tohle už tady bylo snad stokrát...

Zuzka12627
16.10.2020 4 z 5

Ze tři knih od této spisovatelky zatím nejlepší. Četla se jedním dechem. Určitě doporučuji.

edith79
14.10.2020 4 z 5

Od Shari Lapena zatím nejlepší. Kniha mě velmi bavila, i když je jasné, že tohle je hodně velká vykrádačka hned několika knih Agathy Christie. I tak nebo právě proto to bylo moc fajn. Prostředí zasněženého hotýlku na mě působilo tajemně a děsivě. Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny a sledovat jejich myšlenkové pochody bylo zajímavé. Rozuzlení jsem čekala trochu více promyšlené, ale ani tak to nebylo špatné. V každém případě jsou knížky Shari Lapeny lepší a lepší, takže se těším na další.

rengers
11.10.2020 4 z 5

Na příběhu se mi líbí dopodrobna vylíčené životní příběhy hlavních postav, jejich myšlení, pocity a strach z neznáma.
Detektivka jak má být, hádej kdo je vrah?!

petraj30
09.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední.
Začátek i některé okolnosti mi samozřejmě připomněli knihu Deset malých černoušků, ale šlo vážně jen o začátek, ten zbytek byl naprosto originální a naprosto perfektní. Bohužel jsem jméno vraha věděla ještě dřív, než jsem ji začala číst. Nedopatřením jsem vyslechla rozhovor o této knize a pochopitelně i o vrahovi. I přesto jsem byla z knihy absolutně nadšená. Jen jsem se na to dívala už trochu jinýma očima.
Kniha byla skvěle a poutavě napsaná. Možná jsem očekávala těch mrtvol kapánek víc a vlastně i to probíhající vyšetřování mohlo z mého pohledu probíhat trochu jinak, ale to je jen můj scénář:-) Knize nechybělo absolutně nic a z toho úplného závěru jsem byla hodně překvapená. Celkem jsem se obávala, jak na mě bude kniha působit, protože jsem poslední dobou četla knihy, kde bylo krve a sadismu mnohem víc než jen moc. Doufala jsem, že nebudu zbytečně moc namlsaná krve, ale kniha mě vůbec nezklamala protože zaměřuje důraz na něco jiného a já zase zbytečně nechci spoilerovat. Opravdu úžasné a doporučuji!

Jessica007
08.10.2020 4 z 5

Třetí kniha od autorky, co jsem četla. Čtu je, jak vycházejí po sobě. Je jiná než předchozí dvě a dost jsem se na ni těšila. Mám hodně ráda Agathu Christie a už jsem od ní přečetla dost detektivek (nejen). Toto je něco na ten způsob, ale ne tak pěkné a navíc mi zrovna moc nevyhovovalo, že tak nějak autorka čerpá z Agathy Christie. V době čtení knihy se mi ozval kamarád, že se na chvíli staví. Přišel mi vrátit půjčenou knížku. A co prý čtu.. Nevítaný host.. To se povedlo. On hned na to: "To jsem já". Docela jsme se zasmáli, ale.. Tak už jsem knížku dočetla, takže až se zase nějaká návštěva zeptá..

nicole1990
06.10.2020 5 z 5

Opět nezklamala, výborný psychologický thriller námět nečekaný. Knížka za den přečtena.

Amízek
02.10.2020 2 z 5

První kniha, co od této spisovatelky čtu. Popravdě nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Na knihu jsem byla zvědavá, bohužel mě zklamala a těšila jsem se, až knihu dočtu a nebudu se k ní víckrát vracet. Nechci tím říct, že je vyloženě špatná, jen pro mě osobně je vcelku hodně nudná. Děj není barevný a pestrý, což já u knih vítám. Je nudná, velmi se táhne. Desítky a desítky stran čtete něco, kde se nic neděje a když už konečně něco, tak je to sepsané na pouhé jedné stránce. Postavy nemají grády, jsou až bez charakteru a sepsáno je to tak jednoduše, že všímavější čtenář ví opravdu hodně rychle kdo je vrah. Pro milovníky nenáročných dějů, je jako dělaná, ale kdo chce opravdovou knihu, tak ať sáhne po něčem jiném.

Peyka
02.10.2020 2 z 5

Ne, ne a ne. Když dva dělají totéž, není to nikdy totéž. V tomto případě nebyli dva před paní Lapenou, nýbrž nespočet autorů knih i filmových scénářů s naprosto totožným tématem. Agatha a jejích nepřekonatelných Deset malých černoušků, ale i Hadí doupě; divadelní hra Volání detektiva od J. B. Priesleyho, young adultovky Jeden z nás lže a Jeden z nás je na řadě od Karen McManusové, modernějších Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové od Stuarta Turtona, nebo film Na nože (Knives Out, 2019)...můžu pokračovat dále...

Po knize jsem sáhla, protože jsem byla zvědavá, jak se autorka "inspirovala" klasickou detektivkou a v čem novém dokáže čtenáře překvapit. Ukázalo se, že bohužel v ničem. A to je to její nejlépe hodnocené dílo!

Kniha se sice četla jak po másle, ale nic nového nepřináší, v ničem není inovativní, což je bohužel velká škoda. Kdo už přečetl pár detektivek, nenadchne ho to. Postavy byly nudné, bez náboje, pro mě žádné zvraty nepřišly, k žádnému vyvrcholení nedošlo.

Paní Lapena mě nedokázala vtáhnout do děje, nevyvolala ve mně žádné emoce.

ElissBooks
26.09.2020 4 z 5

Po přečtení knížky Jeden z nás od stejné autorky mi bylo jasné, že chci od ní zkusit další knihu. A protože mě nejvíce podle anotace lákal Nevítaný host, rozhodla jsem se ho zkusit. Je to kniha napsaná na způsob Agatha Christie, a proto jsem si jistá, že fanoušci jejich děl to budou milovat. Je to něco mezi thrillerem a detektivkou, což se mi moc líbilo. Není to nijak děsivé nebo strašidelné, ale i přes to je tam skvělá napjatá atmosféra. Chvíli mi však trvalo, než jsem se začetla. V knize se střídá více než deset vypravěčů, což je sice dobré v tom, že máte různé úhly pohledu na věc, ale na druhou stranu si nevytvoříte pořádně vztah k jednotlivým postavám. Děj knihy odsýpal, byl napínavý, ale přesto na mě více zapůsobila autorčina kniha Jeden z nás, protože tam se pořádně rozebíraly psychologie postav, tady ne. Přesto vám Nevítaného hosta doporučuji. Byla to fajn detektivka, kterou si někdy určitě přečtu znovu, protože mě moc bavila. Vraha jsem odhadla na druhý pokus, takže jsem na sebe hrdá, ale záminky vraha byly neprůhledné až do konce. A na konci byl jeden mega zvrat, který se mi opravdu mega líbil a překvapil mě.

4⭐️/5⭐️ - Moc fajn detektivka, určitě doporučuji :-) Ale na druhou stranu, pár chyb to mělo

Za knihu děkuji Knižnímu klubu

THERISA
26.09.2020 1 z 5

S Agathou Christie bych toto dílo rozhodně nesrovnávala, to by se královna detektivky musela v hrobě obracet. Shari Lapena umí lépe, tohle bylo šité velmi horkou jehlou, napětí negradovalo, spíš jsem se do něj musela nutit. Spíš než čtení to bylo místy utrpení. Další z knih, která měla šikovný marketing, ale za mě rozhodně nenaplnila ani minimální očekávání, která jsem od ní měla.

muchomurka
26.09.2020 4 z 5

(SPOILER) (Obsahuje spoilery!)
Skvělý námět, prostředí, situace i počasí. Ale jsem ráda, že jsem to mohla všechno zažít z bezpečí svého křesla. Co mi na knize vadilo, tak to byl překlad a kolikrát tak kostrbaté věty, že jsem je musela číst víckrát, abych je pochopila. A také bylo zvláštní, jak byly popisovány scény skrz hlavní postavy. Na to jsem si musela zvyknout.
Co se týče děje, tak se závěrem problém nemám. Jen jsem si říkala, když pořád tak bádali, o čem Candice psala, tak proč nezkusili nakouknout do jejího počítače? Také když našli tu rozestlanou postel, tak mi vrtalo hlavou, proč nikoho nenapadlo, že další možnost je, že to schválně udělal někdo z nich. A vím, že se to nehodí tam asi psát, ale jak řešili toaletu? Pořád byli všichni spolu a pili, jedli, tak bych čekala, že to tam nějak bude řešené. A to, jak chodili v úplné tmě a snažili se něco najít, ověřit, ehm.
K postavám - chvílemi mi až vadilo, jak mi autorka vnucovala přes jejich popis to, jestli je mám vnímat jako dobré nebo špatné. Každopádně bych ráda věděla, zda to David udělal? A jak to, že Beverly byla celou dobu nějaká a na konci udělala to, co udělala? To byl hodně velký posun v jejím chování, ale na druhou stranu se to dalo čekat. Některé postavy měly podle mě málo prostoru, např. právě Beverly. A celou dobu jsem měla pocit, že mám hlad, jak se tam skoro pořád řešilo jídlo.
Celkově ale fajn, dobře vybudovaná atmosféra a záhada, kdo to udělal. Ale že by to mělo na královnu detektivek, to mi nepřišlo.
Úplně souhlasím s komentářem Erummeldë.

adela855
24.09.2020 5 z 5

Tohle mě bavilo moc! Moje druhá kniha od autorky, Manželé odvedle byli prvoplánoví, ale tohle bylo propracované a napínavé až do konce, rozhodně doporučuji a těším se na další.

kudrdlinka
22.09.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla zatím jen Manželé od vedle, ale tohle se mi líbilo víc, opravdu detektivka ve stylu A. Christie. Ze začátku bylo sice hodně postav, které jsem si musela poskládat a přiřadit k sobě, ale brzy se to rozjelo. Poslouchala jsem jako audioknihu a ani chvíli jsme se nenudila, spíš naopak. Těšila jsem se na další mrazivé chvíle v hotelu odříznutém od světa, na skupinu hostů, z nichž každý měl nějaké tajemství a mohl být i vrah...

Lumíček
22.09.2020 5 z 5

Mně se kniha moc libila. Napínavá, pořád drží čtenáře bdělého. Při čtení v noci, v tichém domě jsem se i bála :) Prostě splnila vše, co má. Pachatele jsem začala tušit až ve 3/4 knihy. Doporučuji :)

Verpax
20.09.2020 5 z 5

Autorku mám ráda. Píše čistě, výstižně a čtivě. Tato kniha opět super.

Evule *
15.09.2020 5 z 5

Za me super, na plazi u more precteno za jeden den..

lištička123
11.09.2020 3 z 5

Za mě musím říct, že od této autorky zatím nejslabší kus. Nebylo tam a takové napětí, jaké jsem čekala. Ale neodradí mě to a přečtu si i další knížky.

Vesmich
11.09.2020 4 z 5

Starosvětský hotýlek, zimní romantika, mrzne, až praští a víkend je tu. V hotýlku se sejde taková prima partička docela všedních typů. Všichni mají tajemství, ale nikdo zas takové, aby z toho čtenář vydechl hrůzou "oh jeeeh, co je toto!"Poslouchala jsem jako audioknihu, která byla ve slevě, a zaujalo mě pokusných 50 minut zdarma, tak jsem zakoupila i zbývající čas. Je to super načtené, až tedy na takové výkřiky mezi jednotlivými kapitolami (jakýsi hudební doprovod), které mě dokázaly spolehlivě vyděsit nejvíc. Příběh mi přijde docela uvěřitelný, takhle se to může asi docela dobře všechno stát. Člověk by si měl rozmyslet, kam o víkendu :)