Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2941 2941

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Kačík75
31.12.2020 4 z 5

Deset malých černoušků v novém hávu. Napínavé od začátku do konce, dobře se četlo.

VeronikaAug
30.12.2020 5 z 5

Bez okolků plný počet, už dlouho se mi nestalo, že knížka fakt nešla pro napětí a zvědavost odložit! Já se ti tak bála! Nádherně do nejmenšího detailu promyšlený příběh, fantastické vykreslení postav, reálně nahozená atmosféra strachu, úzkosti a nakonec i zoufalství. Úkladné vraždy krásně doplněné o jednu smutnou nehodu a jedno praktické vyhnutí se nepříjemnému rozvodu. Byla to skvost a radost. Shari píše skvěle, jedna z mých nejvíc nejoblíbenějších autorek smysluplných detektivek s poutavýma příběhama.

annatenta
30.12.2020 4 z 5

Skvěle se čte, napětí je znát, doporučuji.

Kejklířka
30.12.2020 5 z 5

Třetí kniha od téhle autorky, nezbývá než říct, že jsem si ji oblíbila...

JaKa1974
30.12.2020 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha, přesně to mám ráda.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která se nedá odložit. Konec překvapí.

mataj
23.12.2020 4 z 5

(audiokniha)
Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se poslouchala docela dobře. Začátek mě vysloveně nadchl, hezky nastíněné postavy, očekávaní nějakého toho tajemství, děj měl spád. Ale postupem času jsem se přistihla, že pořád čekám na "něco", možná víc napětí, nebo nějaký postup ve vyšetřování... Rovněž závěr mi přišel uspěchaný a nedotažený. Takže za mě příjemná a poklidná detektivka.

veriszv
22.12.2020 4 z 5

Kniha má skvělou atmosféru, autorka dávkuje napětí tak akorát a i prostředí hotelu na samotě bez Wi-Fi, a díky sněhové bouři i bez elektřiny, je skvěle vykreslené. No a hosté začínají jeden po druhém odpadávat...
Nevítaný host je takových Deset malých černoušků v novém kabátě, takže pokud jste fanoušci Agathy Christie, bude se vám líbit. Mě ta inspirace, i když ji autorka přiznala a chtěla tak vzdát Christie hold, přišla ale asi až příliš velká. Nicméně, i tak jsem si knihu užila. Pokud máte náladu na napětí, tak vám sedne.

domihruzkova
22.12.2020 4 z 5

Nejdříve jsem chtěla dát 3 *, ale závěr knihy se mi tak líbil, že to nejde jinak, než hodnotit 4 *. Inspirace Agathou Christie je zjevná, ale přesto je děj nepředvídatelný a pachatel těžko uhodnutelný.

Luciska13
19.12.2020 5 z 5

Skvělý příběh. Prostředím a bezvýchodnou situací "jeden z nás je vrah" mi to lehce připomínalo Vraždu v orienexpresu. Ideální detektivní příběh pro zimní večery, člověk se s hrnkem čaje a dekou začte a knihu už nemůže pustit z ruky.

Dolik13
19.12.2020 3 z 5

Tak já nevím. Začátek mi přišel super, postavy nebyly ploché objekty, každá z postav dostala svůj prostor a námět jako samotný není originální, ale i nadále velmi zajímavý. Nicméně musím říct, že s každou přibývající stránkou a rozluštěním toho, co se stálo, mě to bohužel začalo připadat čím dál tím víc absurdní a těch nejasností přibývalo, a to většinou u knih takhle nepřemýšlím.

V hotelu nebyl nikdy signál, ale přesto se tam objevil. Ledovka snad není konec světa, to se jako nikdo neodvážil sednout do auta a jet pro pomoc? Větu "Já jsem nikoho nezabil" je v knize tisíckrát. I přesto, že se kniha čte dobře, tak nemůžu dát více než tři hvězdy. Je to fajn, ale za týden zapomenete, co se v knize stalo.

PS: Postava Riley je pro mě snad tou nejvíc nejhorší postavou v dějinách knih. Je to můj subjektivní názor, ale na rovinu říkám, že mě srala od začátku :D

Nšo-či
15.12.2020 5 z 5

Dobrá zápletka. Překvapivé rozuzlení.

bar_sol
12.12.2020 4 z 5

Wow! Líbila se mi zjevná inspirace Agathou Christie, charaktery postav i konečné rozuzlení. Musela jsem číst dál a dál. Jediné, co mě mrzí, že závěr mi oproti zbytku knihy přišel trochu uspěchaný, ale celkovému dojmu z knihy to mnoho neubírá.

Nedomova.em
11.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Obvykle tento typ literatury nečtu, ale musím uznat, že mě příběh rychle pohltil a teď čtu víc thrillerových knížek. Kniha byla hodně napínavá, ubírám jednu hvězdičku za konec, jelikož bych rozuzlení a dopadení vraha klidně popsala více detailněji, přišlo mi, že případ se vyřešil na pár stránkách a konec...

Ondřej84
09.12.2020 3 z 5

Kniha mne na počátku úplně vtáhla do děje. Autorka skvěle uvedla postavy do příběhu. Četl jsem jedním dechem až do konce. Přesto musím udělit jen tři hvězdy. Poslední části příběhu mi připadaly zbytečně nedomazlené. Jako by chtěla mít autorka už psaní za sebou a cítila potřebu knihu rychle dokončit. Škoda.

michaela3483
08.12.2020 4 z 5

Nejlepší kniha od autorky. Celou dobu jsem byla napnutá a i když jsem nakonec vraha uhodla, zklamaná jsem nebyla.
Snad jen konec mi přišel takový neúplný. Ale jinak knihu doporučuji.

bacouch
08.12.2020 4 z 5

Lapena má dar psát svižně, napínavě a její knihy může čtenář shltnout během dvou dnů. Princip 10 malých černoušků, na kterém je děj této knihy vystavěn, mě vždycky bavil. Postavy se mi tedy trochu pletly, příliš mnoho párů. A taky mám ráda, když mám možnost přijít na pachatele sama a ne, že se najednou objeví nějaké vysvětlení, o kterém doteď nebyla řeč, nebo se na předposlední stránce objeví nějaký důkaz, který jednoznačně ukáže na pachatele. Z těchto důvodů nedávám plný počet ale jen 4*.

kika 13
07.12.2020 5 z 5

Napínavé až do samého konce.A vrah tak toho jsem tedy neodhadla.

Arsi007
02.12.2020 3 z 5

Oddychový thriller s překvapivým, ale ne zrovna šokujícím koncem. U takových survival knih jsem ráda, když autor čtenáři nechává indicie vedoucí ke správnému určení pachatele. To se tady nestalo takže kdo je vrah byla v podstatě sázka do loterie. Taky musím přiznat, že těch mrtvol tam na můj vkus bylo zbytečně moc.

IG: @hanybooks

bigben
01.12.2020 5 z 5

Úžasná rychločetba, skvěle popsány postavy a děj plynul raz dva, mrtvol přibývalo a vrah nikde. Zajímavé logické vysvětlení...další dobrá kniha od této autorky