Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2941 2941

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

katallinka
28.11.2020 5 z 5

Napínavé až do poslední strany.

vnimat_Krasu
27.11.2020 1 z 5

Je jenom tenká hranice mezi inspirací a loupeží. A to, že Nevítaný host působí jako slabší chvilka Agathy Christie s pointou zgruntu vycucanou z prstu, to už je za onou hranicí doopravdy hluboko. Víc už ne, pls.

hey123
27.11.2020 5 z 5

Autorka patří k mým oblíbeným. Sice u mě pořád vedou Manželé od vedle, ale tato kniha mě také vtáhla.
Připomínala mi 10 malých černoušků. Ale nakonec tu nebylo tolik mrtvol.
Napínavé až do konce, kapitoly napsané, dle mého názoru, velice čtivě.

Niu
25.11.2020 4 z 5

Taková oddechová detektivka. Ne moc překombinovaná, rychle přečtená. Ze začátku mi to připomíná trochu Poirota (Herculovské úkoly). Nápad s uvězněním v zapadlém hotelu je bezva, ještě když venku zuří bouře a vypnou proud. Příjemně jsem se bála, už jen tím popisováním napětí. V závěru se to bohužel trošku překlonilo ke knihám z edice Stopy hrůzy a možná mě to i trochu zklamalo (na základce a střední jsem ráda četla Stopy hrůzy, jen tady mi to moc nesedělo). U překladu mi dost trvá, než si zvyknu na přítomný čas vyprávění.

axspevak
24.11.2020 3 z 5

S velkym sebezaprenim jsem precetla tri knihy od teto autorky,tato z jich byla nejlepsi.Ale stejne je to pro me prumerny pocin.Strasne jednoduse napsano,bez detailu,hloubky,prilisneho propracovani,citu.Nene ctvrtou uz nedam.

Mrs.Depp
24.11.2020 5 z 5

Tato kniha mě bavila mnohem více než Manželé odvedle. I když to možná zní zvláštně, nadchla mě atmosféra knihy a po celou dobu čtení jsem si představovala nádherné prostředí hotelu včetně počasí a samotný příběh byl tak napínavý, že jsem se díky němu přenesla pryč z reality, zůstala vzhůru dlouho do noci a snažila se hádat, kdo je vrah. Mám moc ráda film Vražda v Orient expressu a tohle mi ho připomínalo. Doufám, že Shari ještě něco podobného napíše a to nejednou, a taky že někoho napadne tuhle knížku zfilmovat.

Jana-Marie
22.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila - velmi čtivá, nic brutálního (na rozdíl od severských detektivek) - tak to mám ráda. Určitě doporučuji.

E_Lan
20.11.2020 3 z 5

Dobrá detektivka, rychlá, přímočará, tak akorát zamotaná. Jen je to hodně jednoduchá četba, která toho moc nedá a člověk za týden neví co to vlastně četl.

Deminka20
19.11.2020 5 z 5

Napinavé čtení, ostatně jinak to Shari Lapena snad ani neumí. Čtivá knížka, jako u všech jsem byla napnutá až do konce.

genie
18.11.2020 4 z 5

Zdá se, že to je autorčin styl - jednoduchost a nenáročnost textu. Ovšem ve srovnání s její prvotinou pro mě byl Nevítaný host naopak vítaným zpestřením na jedno odpoledne/večer ... Na tak krátkou knížku tu bylo (nečekaně) celkem dost mrtvol. "Vraha" jsem si sice tipla, motiv ale zůstal neznámý opravdu až do konce. Tentokrát jsem zklamaná nebyla.

Jordyz
18.11.2020 4 z 5

Klasická kriminálka. Obětí trochu víc, než byste čekali, napětí roste a závěr má spád. Když neuhodnu vraha, jsem spokojená. Takže tady spokojenost.

Hakate
18.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Příběh na motivy Deset malých černoušků, zasažený do malého hotýlku, bez signálu, WiFi a po ledové bouři i elektřiny.
Mrtvoly posledně přibývají a živých postupně ubývá. Postupně pracuje psychika, a paranoia se postupně zvyšuje každou hodinou... Minutou. Bude a případně kdo bude další, než dorazí policie?
Vraha jsem neodhalila, takže knihu jsem hodnotím pozitivně

Annapans
15.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Pozor spoiler! Tak za mě jednoznačně nejhorší kniha této autorky. Naštěstí jsem si ji přečetla z jejich 4 knih jako poslední. Kdybych ji totiž četla jako první, žádnou další knihu od Lapeny bych už do ruky s jistotou nevzala. Děj od počátku zcela nudný, popis 12 postav, které nebyly ničím zajímavé. Lidé zavření v hotelů které někdo z nich postupně vraždí? Tenhle motiv se objevil už snad v 50ti knížkách :( Bohužel závěr si mohla (a taky to udělala) vymyslet úplně jakýkoliv. Nesouvisející zcela s ničím co by mu v knize alespoň trochu předcházelo nebo jen minimálně naznačovalo. Tohle bylo veliké zklamání. Ostatní tři knihy byly ovšem úžasné.

Welinie
15.11.2020 3 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že mi tahle detektivka připomíná Deset malých černoušků. Každopádně pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Konečně jsem nebyla tolik zklamaná.

Pavlína2019
12.11.2020 4 z 5

Super kniha. Dlouho jsem se na ni těšila a právem. Příjemný formát, gramáž listů a členění kapitol. Čte se sama. Napínavá, skrývající tajemství. Nedá se přestat. Fajn počet postav, výborné podání děje. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí. Doporučuji!

trudoš
12.11.2020 3 z 5

Moderní parafráze na Deset malých černoušků, kdy si Shari Lapeña vypůjčila ústřední motiv vlka v rouše beránčím, který nepozorován rdousí jednu ovečku za druhou, čímž přímou úměrností zvyšuje paranoiu mezi přeživšími. Tohle všechno funguje autorce bezvadně, včetně vykreslení různorodých charakterů postav, které za maskou obyčejného měšťáka skrývají nejedno ošklivé tajemství.
Má to však i svoje mouchy. Od určitého momentu se protagonisté chovají nelogicky a zápletka je poháněna kupředu umělými zvraty. Chybí též snaha o originální vyústění, což je samozřejmě v kontrastu s předlohou neřešitelný problém. Příjezd policie se pak nese v duchu roztažené opony, kdy se všechny doposud komplikované souvislosti najednou zjednoduší a člověk moc nechápe, proč se kolem toho dosud dělal takový taneček. Pro filmové zpracování je to ideální materiál, perfektně se dají vypíchnout kradmé pohledy a podezřelé detaily, zatímco v literární podobě je člověk ocení až v okamžiku, kdy se začte do románu napodruhé.

vekkr
10.11.2020 5 z 5

Audiokniha. Jen slušný průměr. Postavy jsem nepoznala a tak mi jejich osud byl dost fuk. Kdyby je tam zabili všechny, tak mi to bylo fuk.

cukrovka
06.11.2020 5 z 5

První knížka od autorky a jsem nadšená. Skvěle popsaná ponurá atmosféra v zapadlém hotýlku a postupně se rozvíjející strach a paranoia mezi lidmi tam uvězněnými. Každý má nějaké tajemství, ale kdo z nich je vrah. Zajímavé a čtivé.

Danulia
02.11.2020 5 z 5

Perfektní komorní detektivka

jana79
31.10.2020 5 z 5

Třetí kniha od této spisovatelky a opět brilantni. Kdybych mohla dám vic hvězdiček. Čteno jedním dechem. Knihy této bravurní spisovatelky vad vtáhnou do děje a už nepustí. Každou stránkou chcete vědět víc a víc, myslíte, že už vás nic nepřekvapí a další stranka a vše je opět jinak a vy nevíte nic. No prostě super kniha, skvěle napsano. Konec rozhodně neprozradim, ale věřte veme vám dech. Jako pokaždé u knih této spisovatelky. A opět máte o čem přemýšlet,jestli by jste chtěli o několik stran víc a nebo je v poradku tak jak to je. No za mě nevím ale co vím určitě, že až uvidim další knihu teto spisovatelky koupim si ji nastoprocent.