Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2924 2924

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

NelaMaty
11.09.2020 4 z 5

Autorka nikdy nezklame. Opět skvělé čtení.

Nany_cz
09.09.2020 2 z 5

Má třetí kniha od Lapeny a musím říct, že za mě ta nejslabší. Do půlky knihy se nic pořádného nedělo a musela jsem se nutit ke čtení.
Během čtení jsem necítila u této knihy napětí, jako tomu bylo u těch předešlých. Knize mohu dát plus za to, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším stojí. I když se v závěru děj rozjel a líbil se mi především závěrečný odstavec, tak mi stejně některé události nepřišly věrohodné.
Jedna slabší kniha však nic neznamená a do další se pustím opět s chutí jako do těch předchozích.

nakavusterezou
08.09.2020 5 z 5

Vyborne! Ja autorku miluju! Jeji styl je tak jednoduchy, ale zaroven jeji slova umi tak zaujmout, neskutecny!

Pribeh neni nejak extra narocny, ale celou dobu jsem si rikala, kdo to asi udelal. Kdyz uz ani po desaty jsem se netrefila, zacala jsem si uz pomalu rvat vlasy ????

Hezky propleteny pribeh se zajimavym dejem, ktery vas nuti cist dal a dal.

Jediny, s cim jsem na zacatku bojovala, bylo prilis mnoho postav. Lapena na me vybalila vsechny hrdiny a jejich pribehy a ja se chvilkama ztracela.

Pokud si chcete precist neco, co vam bude mizet pod rukama a zaroven u toho malicko zapojite mozkove zavity, tohle je jasna volba!

Petruse21
07.09.2020 2 z 5

Hodně slabá detektivka. Nejzábavnější osobou byl Henry.

sonkovaj
06.09.2020 4 z 5

Tak jsem to s napětím dočetla a jsem malinko zklamaná, že jsem se nedozvěděla tajemství Gwen. To autorka na konci nevysvětlila. Jako i konec Davidova případu. Za toto jednu hvězdu dolů. Jinak se mi kniha líbila moc a skutečného pachatele jsem tedy netipovala ani náhodou.... Musela jsem tedy číst jen za denního světla, v noci jsem se u knihy bála. Kniha měla všechno, co čtenář od detektivky očekává. Agathu Christie jsem nečetla, tak nemohu porovnávat. Ale pokud by psala takto napínavě, tak se asi po jejich knihách porozhlédnu. Doporučuji všem.

Arkagas
04.09.2020 3 z 5

Všude možně probíraná autorka údajně výborných thrillerů. No já Vám nevím. Mě to přišlo prostě jako vykradená Agatha Christie, kde jen lehce Shari upravila charaktery postav. Námět fajn, ale za mě prostě nuda. Žádné nějak extra překvapivé zvraty, které by ve mě zanechaly nějaký waw efekt se rozhodně nekonaly. Jediným přínosem pro mě byly postavy, se kterými si pohrála a vytvořila jim zajímavé životní příběhy.
Kniha je čtivá, lehce se přečte na jeden zátah při odpoledni nebo večeru, hezký design a tím to pro mě to tak nějak končí. Byla to má první zkušenost s autorkou a její knihy k mým top titulům rozhodně patřit nebudou. Protože pokud tahle kniha má být top, asi nemám potřebu číst ty předešlé. Celkově je pro mě tato kniha spíš zklamáním než událostí roku. :)

Stella_Reed
04.09.2020 4 z 5

U knížky mě zaujal už popis - uzavřený hotel a podezírání každého v hotelu. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout, ale konec mě asi vlastně zklamal.

terez_knihomol
04.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila zatím nejvíc ze všech knih od autorky. Čtivá, napínavá, styl "jeden z nás je vrah" mám ráda...

Grety
03.09.2020 4 z 5

Příjemná, napínava detektivka, navíc se dá přečíst za den. Konec parádní, pro mě vrah, až do konce nejasný.

zoew
02.09.2020 4 z 5

Nemůžu se zbavit podobnosti s "Deset malých černoušků"

florentinas
26.08.2020 4 z 5

Nevítaný host se dle mého názoru autorce určitě povedl více než Někdo cizí v domě.
Knížka mě moc bavila a rychle jsem ji přečetla.

zaru0878
26.08.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá knížka. Až do konce jsem netušila, kdo je vrahem.

pinkstrom
26.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, napětí tak akorát a i když jsem tipovala vraha už poměrně brzo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout (navíc jsem ten typ čtenáře, co si rád hladí ego, když má nakonec pravdu :D). 250 stran je tak akorát a dá se to zvládnout za večer. Autorka navíc krásně popisuje prostředí hotelu a jeho okolí.

Jájinka
26.08.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, zatím nejlepší z jejích knih, přečtu si další. Ale nějaké velké napětí se nekonalo, snad jen v druhé polovině na pár stránkách...

Katerina015
24.08.2020 5 z 5

Moc příjemný thriller, vraha jsem neodhalila... A ten konec.... No rozhodně doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy

Anna27
22.08.2020 4 z 5

Tato kniha byla mnohem propracovanější a napínavější, než Manželé odvedle a Někdo cizí v domě. I jako audiokniha se to příjemně poslouchalo. Stojí za přečtení.

Denisa.knizky
21.08.2020 3 z 5

Napinave, ctive, relativne kratke. Indicie o pachateli byly rozesety po celem pribehu, ke konci uz jsem tusila, ale v prubehu padaly ruzne tipy:) Urcite jsou i propracovanejsi a dumyslnejsi detektivni pribehy, ale tento je bezva na odreagovani na par veceru. Pri vhodne prilezitosti si prectu i dalsi detektivku od autorky.

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Tak tahle byla od autorky zatím nejlepší, včetně novější knihy "Jeden z nás". Každou kapitolu jsem podezírala někoho jiného a fandila někomu jinému, viník mě napadl až těsně před prozrazením. Skvělé!

MishkaPlacha
19.08.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od spisovatelky a zaslouženě plný počet hvězdiček. Přečetla jsem za jeden den, atmosféra byla tajemná a tak to má být.

Erummeldë
14.08.2020 3 z 5

Po prvních kapitolách jsem měla chuť knihu odložit. Rozčiloval mě styl psaní - upřednostňuju vyprávění v minulém čase - a nesmyslné přeskakování z pohledu jedné postavy na druhou co stránku. Kolik těch pohledů vůbec bylo? Cirka 13? To už je zbytečně moc, mate to a příběh to nějak nevylepšilo. Ze začátku mi to přišlo velmi amatérsky napsané, jak nepovedená školní slohovka. Ale protože jsem si velmi oblíbila thrillery a popis knížky mě velmi oslovil, četla jsem dál. A došlo k určitému vývoji, jako by příběh přebral jiný autor, já se konečně začetla a příběh se mi začínal velmi líbit, bylo to napínavé a nepředvídatelné. A to až do rozuzlení, kde se k vyprávění vrátil ten amatérský autor ze začátku knihy a konec totálně zpackal. Nesedělo mi to, byly tam nesrovnalosti, což mě docela mrzelo. Po té slibné prostřední části knihy jsem věřila, že konec bude překvapivý a dobře promyšlený. Dobrý námět, ale mizerné zpracování.