Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2924 2924

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

kiki11
04.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední. Dějově velmi podobné Deseti malým černouškům, i když ne tak geniálně vymyšlené, ale přesto velmi dobré, napínavé a nervy drásající od začátku do konce. Atmosféra připomínající starou dobrou Agathu byla super. Autorka čtenáře zdařile mate řadou slepých uliček a i když jsem měla vytipovaného vraha, nakonec bylo vše úplně jinak. Příjemná detektivka, už se těším na další.

Alimak7
03.07.2020 4 z 5

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, dobře se čtou, ani tahle kniha nezklamala.

Shanib
03.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Má první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale zase ne taková bomba. Po určité době mě přestalo bavit číst časté popisy toho co lidé v místnosti dělají, kdo pije čaj a na koho se kdo kouká, takže jsem je pak trošku přeskakovala. Ten jeden jediný důkaz, který policie měla mi přišel dost chabý a celkově mě mrzelo, že bez vrahova závěrečného objasnění motivu nebyla pro čtenáře možnost, aby na to přišel sám. Na druhou stranu knížka není žádná slátanina. Postav bylo tak akorát a jejich příběhy zajímavé. Četlo se to dobře a byla jsem zvědavá na rozuzlení. Děj nebyl zbytečně natahován. Myslím, že zkusím i další knížky od Shari Lapena.

ještěrka38
03.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, děsně napínavé...Musím si přečíst všechny její knihy. :-)

kackahracka
02.07.2020 5 z 5

Olalá! Kde se tahle perla courala tak dlouho, že se ke mě dostala až teď? Udělejte si pohodlí, hoďte poleno do krbu, nalijte si sklenku alkoholu, zanořte se do křesla a nechejte se unést, tohle je jízda. Může za to pocit nostalgie ze vzpomínek na starou dobrou Agátu. Jejích deset malých černoušků mi chybělo. Jmen je zpočátku hodně, ale dobře vám radím-nepište si jejich seznam, nedělejte si poznámky. Mohlo by na vás předčasně vyskočit jméno vraha. Je lepší se nechat pozvolna trápit a rozmotávat klubko postupně, pomocí nesourodých úvah všech zúčastněných. Tohle se povedlo. Díky!

foxi_ii
02.07.2020 4 z 5

(Audiokniha)
Psychologický thriller, který má nádech detektivky mě bavil.
Hudba k poslechu byla výstižná a překvapilo mě, že běžela i během čtení textu, určitě pro mě zajímavá změna (pro někoho možná ne, ale já jsem v poslechu pořád ještě nováček). Je pravda, že to pro mě bylo spíše odpočinkové, asi že jsem více hororová, ale co mě překvapilo!?!
Vůbec jsem neměla tušení kdo je vrahem, kdo za tím vším, co se děje v uzavřeném prostoru stojí. Zamotané to opravdu bylo parádně a určitě bych si chtěla od spisovatelky dál něco přečíst/poslechnout.

Millyf
01.07.2020 4 z 5

Po Manželoch odvedle a Nekdo cizi v dome je táto kniha pre mňa od autorky najlepšia,síce prvé kapitoly mi prišli nudnejsie,no keď sa začal dej vyvíjať, paráda,nemohla som sa od knižky odtrhnúť.Skoro do poslednej chvíle som netušila,kto je vrah.Vyborne čítanie,už sa teším na novinku :-)

monika7180
30.06.2020 5 z 5

Tuhle spisovatelku mám nejraději,všechny její knihy jsou naprosto dokonalé,kéž by měla vydaných knih daleko více,nečetla bych snad nic jiného :-)

Dobby888
30.06.2020 5 z 5

Viník byl pro mě do posledního okamžiku záhadou. Kniha je velmi čtivá a dobře napsaná. Postavy byly taktéž sympatické :)

evin84
29.06.2020 5 z 5

Vraha jsem celou dobu neodhadla takže za mě super. Byla to velmi ctiva kniha této autorky jako všechny její ostatní.

janina66
28.06.2020 5 z 5

Velice čtivé, napínavé, odlehlé prostředí také fajn. Výborné vykreslení všech postav knihy. Do poslední chvíle jsem netušila vraha a moc se mi líbil konec manželů. Určitě si přečtu další knihu autorky.

Magdyla.8
28.06.2020 4 z 5

Hvězdičku ubírám za to, že to bylo velmi podobné knize od Agathy Christie. Jinak to za mě nemělo chybu, děj měl spád, žádné hluché místa tam nebyla, postavy se chovají realisticky. Linka manželského páru mě asi nejvíce šokovala a překvapila. Byla to jízda.

iLuciferie
26.06.2020 3 z 5

Začátek mě hodně bavil, hlavně styl, kterým je příběh vyprávěný. Ke konci knížce bohužel trošku scházel dech, vrah byl lehce odhadnutelný a tak mě závěrečné vysvětlování už příliš nebavilo.

EricNor
26.06.2020 3 z 5

Jak mnozi z vas pisou, hodne to pripomina Agathu Christie. Je to vcelku zabavna kratka sarada, kde je potreba přijmout fakt, ze luxusni hotel nema zalozni zdroj, vysilacku nebo nejakou ctyrkolku (subaru). Cekal jsem neco trochu jinak, ale prekvapeni se nakonec nekonalo. Cetl jsem velmi pozorne a jiny pachatel nebyl prakticky možný. Uz se tesim na nejlepe hodnocenou ctvrtou Lapenu.

aliisalounu
25.06.2020 5 z 5

Knihy téhle autorky mě vážně baví. Tahle byla asi zatím nejlepší, byla jsem napjatá do samého konce, abych zjistila kdo je vrah. A samozřejmě jsem to zase neodhalila...

dalia1769
25.06.2020 3 z 5

Kniha je to čtivá a celkem napínavá, ale velmi neoriginální, inspirace Agathou Christie je tu velice nápadná. Navíc mi vadily různé nelogičnosti - hotel v takto opuštěné lokalitě pronásledované výkyvy počasí nemá nejen záložní generátor, ale ani obyčejnou baterku na baterie?? Nebo vysílačku? To, co lze pochopit v době Agathy Christie, už dnes budí rozpaky... Pokud jde o dílo Shari Lapeny, stále u mne vedou Manželé odvedle.

eliska8413
23.06.2020 1 z 5

To co mohlo fungovat v thrilleru z roku 1939 z ruky fenomenální autorky Aghaty Christie, nemůže obstát o téměř sto let později. Vyrabování námětu včetně počasí je spisovatelský dilentismus, hraničící s trestním oznámením. Jednu hvězdu dávám za krátkost a aspoň jednu vraždu, kterou se autorka trochu odchýlila od originálu.

Arlienen
23.06.2020 3 z 5

Kniha bylo rozhodně mnohem čtivější než Manželé odvedle. Vraha jsem znala od druhé vraždy. Takže to pro mě nebylo překvapující.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Kniha Nevítaný host je pěkná a čtivá detektivka, kterou jsem přečetla za den. Vraha jsem v průběhu čtení nezjistila, takže jsem na konci byla rozhodně překvapená. Jo, kniha stojí za přečtení.

pegasek
20.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha mi prisla do 6te kapitoly celkem nudna a nebyla jsem si jista jestli ji prectu do konce,ale pak se to rozjelo a musim rict,ze jsem ji precetla za jeden vecer.Za celou dobu me nenadlo ze vrahem muze byt tato osoba.to co mi tam chybelo byl trochu zaver ohledne ostatnich osob-to jak se stim popral Ian ,ze je jeho snoubenka vrazedkyne nebo jak dopadl pomalicku se rozvijejici vztah mezi Gwen a Davidem