Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2944 2944

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Terectioncandy1
04.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale od nějaké sté stránky už to jelo! :-)))))

Lucaaa
03.06.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Překvapivý závěr

Evišťátko
02.06.2020 5 z 5

Dobrý krimi příběh,kde neteče krev proudem,dobře propracované postavy,napínavé tajemno,kdy celou dobu uvažujete nad jedinou otázkou:kdo?

Tereyciiik
01.06.2020 5 z 5

Tak dotčeno a musím znovu říct, že to bylo senzační. Zprvu nenápadně a pomaloučku se rozjizdejici příběh, který se stejně rychle a nečekaně rozjede jako nůž v másle. Výborný příběh připomínající vaší nejhorší noční můru. Konec opět, tedy alespoň pro mě naprosto nečekaný a to jsem se tentokrát vážně snažila. Opravdu doporučuji.

VendaS20
31.05.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha mne velmi mile překvapila. Už jsem četla 2 knihy od této autorky, které se celkem dobře četly ale úplně mne nepohltily. Tuto knihu jsem přečetla za den, měla hezké tempo, svižně se četla, dobře popsané postavy, které měly své problémy a zjistit, kdo z nich je vrah bylo nemožné. Vlastní vinou jsem si pokazila závěr, kdy se mi omylem kniha otevřela na konci a já zahlédla jméno ve vyšetřování, tam jsem od poloviny knihy tušila, kdo je vrah. Nebýt toho, byla bych ze závěru ohromně překvapená.

LaCoccinelle
30.05.2020 5 z 5

Skvěle se čte, ostatně jako všechny knihy od této autorky. Napínavé, oddechové čtení. Čtenář je vtažen do děje, jako by sám v hotelu byl přítomen. Určitě doporučuji.

Dixinka
29.05.2020 5 z 5

Super!

Bubo19
29.05.2020 5 z 5

Knihu jsem se rozhodla číst, protože mi téma připomnělo oblíbenou Agathu Christie. Příběh naprosto splnil mé očekávání, napínavý děj, ale ne přehnaně hororový, logické vysvětlení a zajímavý závěr.

Ridley
28.05.2020 4 z 5

Na knihách od Shari Lapena mě nejvíc baví vždy konec....né že byste nevěděli kdo je vrah, ale překvapí vás fakt, že vždycky někdo udělá ještě něco nečekaného....

DLD
27.05.2020 5 z 5

Strhující děj, nečekaný ale dokonalý konec. Nemám slov - za mě výborné čtení!

Brembelik745
27.05.2020 4 z 5

Kniha se mi docela líbila. Příběh byl zajímavý, děj měl spád....jen ty postavy se mi nějak nedostaly pod kůži. Celkově ale hodnotím kladně, jako odlehčenou knihu pro dlouhé večery.
Byla bych docela zvědavá i na knihu, která by se zabývala příběhem samotného Davida a jeho manželky.

Knihomolka506
26.05.2020 5 z 5

S partou lidí ať už kamarádů, známých nebo těch úplně cizích je fajn strávit nějaký čas, ale pokud mají dřivě nebo později všichni spojit své síly , aby se vzájemně zachránili před...? Ano, před kým? To zjistíme v průběhu četby, kde už i tak půjde do tuhého!

a.k
26.05.2020 4 z 5

Osvědčený model pro detektivní zápletku. Skupinu lidí uzavřeme do od světa odříznutého objektu a po objevení první zavražděné osoby hádejme, kdo z nich je vrah. Tady to fungovalo. Moc dobře se to četlo. Třetí u nás vydaná autorčina kniha a určitě lepší než ty předešlé. Nenáročné, lehce předvídatelné, oddechové, rychlé čtení.

Pajic21
25.05.2020 3 z 5

Knihy od této autorky se mi velmi pěkně čtou. Pro někoho, kdo nemá náladu na nic náročného a drastického, je to ideální volba. Oddechové čtení, které je ale zároveň napínavé.

evik2710
25.05.2020 odpad!

Nedocetla jsem někdy příště

Karolína2425
24.05.2020 2 z 5

Nevítaný host mě nijak neohromil. Sice jsem ho přečetla za jedno odpoledne, ale nebyla jsem ani trochu napjatá. Postavy si mě nijak nezískaly a ani tu hororovu atmosféru jsem nepocítila. Rozuzlení bylo takové nijaké. Spíš než zjištění kdo je vrah, mě zajímaly životy postav a jejich osudy. Neměla jsem u této knihy pocit, jako by byl vrah jen pár kroků za mnou. To od thilleru požaduji, abych byla napjatá jako struna.

michaelaaa5
24.05.2020 5 z 5

Po dlouhé době velmi strhující kniha. Je to téměř hororový příběh odehrávající se během mrazivého víkendu v hotelu uprostřed lesa. Velmi čtivě a napínavě popsána atmosféra v hotelu, kde přeživší bojují o život..Shari Lapena si umí zahrávat s myšlenkami čtenáře až do posledních stran..

slaska77
24.05.2020 5 z 5

Autorka prokazuje stabilní vysokou kvalitu svých děl, jsou to sice spíše takové jednohubky, ale co kniha, to originál. Zde na téma klasické detektivky, nejvíce se asi blíží 10 malým černouškům od A. Christie, ale odehrává se v současnosti, kdy není tak jednoduché vybudovat příběh lidí odříznutých od světa. Přemýšlela jsem, za co bych srazila nějakou tu hvězdičku dolů, ale nemám vůbec co vytknout, čtení mě bavilo od začátku až do samého konce a musím říct, že i rozuzlení (což bývá problém u hodně detektivek) nijak nepokulhávalo. Takže v rámci daného žánru za 5 hvězd. Četla jsem i kvůli čtenářské výzvě, protože žádný jiný autor z mých asi 30 knih ve frontě na čtení nemá letos výročí. (květen: 968 str.)

bafuskyBaf
23.05.2020 5 z 5

Zase wau. Skvělá knížka a už se těším až si přečtu další. Skvělý příběh, vraha jsem tušila, ale ten konec...:-)

karolfebe
20.05.2020 5 z 5

Od začátku do konce nevíte, kdo je vlastně vrah :D Super knížka