Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2924 2924

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Sixao
19.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Pár hostů zůstane kvůli zimní vánici odříznutých v hotelu bez elektřiny a spojení s okolním světem a postupně je začne někdo vraždit. Je to některý z hostů nebo se tam ještě někdo schovává? Každý z účastníků si mimo to prožívá nějaké své psygologické dramátko. Námět výborný, ale myslím si, že se z toho dalo vykřesat víc. Hlavně překvapivě nepřekvapivý závěr. Policie se konečně dostane na místo činu, najdou jeden usvědčující předmět, bum, vraždy vyřešeny. Thrilerem bych to nenazývala, spíše průměrná detektivka. Styl psaní mi trochu připomíná Agathu Christie.

Hania932
18.06.2020 3 z 5

Další kniha a dalo by se říct i novější kniha od autorky za mnou. A já tedy musím říct, že za mě je tohle asi nejslabší kniha. Příběh je velmi čtivý, také jsem měla knihu přečtenou velmi rychle. Ale v příběhu mi něco scházelo, nějaké větší drama. Ze začátku jsem měla v postavách trochu zmatek, takže mi dělalo trochu problém jméno někam zařadit. Námět na příběh je velmi dobrý a líbil se mi. Není tajemství, že kniha pojednává o vraždě. Upřímně uhádnout vraha nebylo jednoduché, protože jsem měla podezření snad na každého. Nakonec mě ale výsledný vrah nepřekvapil. Co mi ještě trošičku vadilo bylo to, jak postavy brali vlastně ty 'mrtvoly'. Čekala jsem okolo toho trošku větší haló, ale autorka tohle skoro vynechala.
Co se ale celkově týče knihy, tak já jsem moc spokojená. Autorka umí velmi dobře a poutavě psát, příběh vás úplně vtáhne do děje. Je to zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

Misute603
18.06.2020 5 z 5

úplná pecka,strašně se mi to líbilo,četla jsem pořád a všude..kdo je vrah jsem vůbec netušila.
Četla jsem už i manželé od vedle a Někdo cizi v domě, ale tahle knizka se mi líbila nejvíc.
Doporučuji.

knihoženkaS.
17.06.2020 4 z 5

Knihy od této autorky zbožňuji! Jsou napínavé, ale zároveň oddechové. Zápletka se mi moc líbila, celý děj mě úplně pohtlil a cítila jsem se, jakobych s postavami byla v penzionu. (Ještě teď vidím, jak to tam krásně vypadalo a určitě se tam někdy chci vrátit:D). S postavami jsem dokonce pociťovala strach, když ve tmě neviděli ani na metr. Vrah mě překvapil, samozřejmě jsem podezírala snad každého...jen teda ten motiv by za mě mohl být lepší.
A úplný konec mě dostal ještě víc než odhalení samotného vraha.

Termina
15.06.2020 4 z 5

Vrah mě za celou dobu čtení nenapadl a to je přeci kladné hodnocení :) DÍK!

ivzu77
14.06.2020 4 z 5

Za mne kniha, u které jsem si po celou dobu příběhů říkala, že ač nejsem příliš sečtělá v detektivkách Agáthy Christie, takto psaný příběh mi to připomíná - Deset malých černoušků. Četlo se to moc dobře a rychle.

hruska003
14.06.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny, velmi ctiva knížka, napínavé až do konce :)

Mishak
11.06.2020 2 z 5

Já nějak nevím, co si myslet... Kniha je za mě hodně slabá. Pro mě je nemastná, neslaná. Konec mě neskutečně zklamal, zápletka neuchvátila a už vůbec nepřekvapila a o postavách ani nemluvím. Zpočátku jsem se v nich neskutečně ztrácela, že jsem si musela napsat pomůcku pro lepší orientaci. Navíc se autorce moc nepovedlo vdechnout jim "život". Několikrát jsem se při čtení přistihla při tom, že je mi vlastně naprosto jedno, kdo přežije, hlavně ať už to skončí.
Autorka má rozhodně lepší knihy - u mě jednoznačně vedou Manželé odvedle.

Arwen777
10.06.2020 4 z 5

Rychlá a dokonale odpočinková kniha, když se vám nechce příliš přemýšlet a chcete se jen nechat unést napínavým trošičku strašidelným příběhem.
Dokonalé kulisy, odlehlá chata na konci světa, zimní bouře, bez elektriky a možnosti úniku. Christieovská zápletka - vražda v úzkém kruhu lidí, napětí, strach, nedůvěra, obviňování, na povrch se vynořuje kontroverzní minulost jednotlivých postav a možné motivy.
Svižné vyprávění bez hluchých míst, krátké kapitoly, pěkné vykreslení houstnoucí atmosféry, jen ten konec byl na mě příliš rychlý.
Tak když jste unaveni, toto je ideální volba.

Susan94
10.06.2020 3 z 5

Někdy se čte 250 stran hůř, než nějaký dlouhosáhlý roman. Byly tam samé klišé. Lidé odříznuti od sveta v hotelu, postupne vrazdy. Zhrzena manželka,spousta jmen, které jsem si stejně za celou dobu nemohla zapsmstovat a přiřadit. Četlo se mi to fakt špatně. 3 hvězdu dávám za poslední stránky...

Nisus
10.06.2020 5 z 5

Špičkový psychotriler mimoriadne dobre napísaný, krátky a svižný, postupné zoznamovanie sa s postavami a odkrývanie ich minulosti, veľmi dobre vykreslená stiesnená atmosféra hotela na samote v horách. Knihou prestupuje napätie od začiatku do konca, dej je prerozprávaný z pohľadu všetkých zúčastnených, takže sa môže zdať, že im vidno do hláv. To je omyl. Ku koncu knihy som nadobudla malé tušenie, kto a prečo to mohol urobiť. Smola, mýlila som sa a posledné dve kapitoly ma rozobrali na cucky. Shari Lapena je majsterka psychozápletiek a teším sa na jej ďalšiu knihu.

evincz
09.06.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala. Zápletka strhující, postavy byly detailně popsány. Nečekaný konec.

cca
09.06.2020 4 z 5

Napínavý příběh, který rozhodně nenudí. Trochu mi vadí, že konec byl uspěchaný (ocenila bych, kdyby bylo více rozvedeno, co se dělo dál), na druhou stranu rozuzlení bylo překvapivé a celkově se mi líbila zápletka. Děj měl spád, postavy byly poměrně dobře vykreslené a za mě je to velmi povedená oddechovka.

Devorah
09.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo nečekané, a o to milejší překvapení. Poslední kniha, kterou jsem od autorky četla mne nenadchla, ani stylem, ani nápadem, zato Nevítaný host mne do své sítě polapil od první kapitoly. Motiv je uvěřitelný, rozhodně není zbytečně překombinovaný, atmosféra postupně houstne jako puding s každou další stránkou. Je temná a ponurá, cizí lidé, hotel odříznutý od kontaktu s vnějším světem, sněhová bouře, mrtvola a vrah někde mezi ostatními….Co se týče paralely s Deseti malými černoušky od Christie, dle mého, je to spíše na škodu tyto dvě knihy srovnávat, jediné, co mají společné je skupina lidí, v čele s vrahem, odříznutá od světa. Christie má více propracovanou psychologii postav, zápletka a závěr je téměř vždy brilantní. Tady byl závěr spíše uspěchaný a působí tak jaksi nedotaženě, nicméně i tak si kniha naši pozornost rozhodně zaslouží.

Illyria88
08.06.2020 5 z 5

Čekala jsem něco víc, ale nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Přišlo mi to trošku jiné, než ostatní knihy a o to víc se mi to líbilo. I když jsem se napřed nemohla do knihy začíst. Pak už to jelo jako na drátkách.

smajiska
07.06.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, bavila mě zápletka a hádání, kdo to asi udělal a proč. Myšlenkové pochody jednotlivých postav jsou pěkně popsané, postavy dobře vylíčené. Není to tedy úplně to, co nejčastěji čtu, trochu si krimi představuji jinak asi, ale knížka mě rozhodně nezklamala a za přečtení stojí.

VIVINKAR
06.06.2020 4 z 5

Velmi napínavý, temný a strhující děj. Místy jsem si až kousala nehty, jak jsem čekala, co se asi stane! Je to sice klasická detektivní zápletka (proto jedna hvězda dolů), ale četlo se to jedním dechem. Postavy vám možná k srdci nepřirostou, mě spíše štvaly, ale přesto nebo možná právě proto, vás jejich chování překvapí

HaHa11
05.06.2020 3 z 5

Skvěle postavená zápletka, atmosféra plná mrazivého děsu, tmy a nemožnosti úniku. Postavy, které čtenáři rozhodně k srdci nepřirostou, tudíž je jednu jako druhou považuje za schopné spáchat zločin. Záhada uzavřeného objektu je v detektivce vždy vděčné téma. Samé plusy .... až na to, že po několika desítkách stránek jsem musela konstatovat, že něco hodně podobného už kdosi kdysi dávno napsal. A ještě mnohem a mnohem lépe. Neznajíc originál, hodnotila bych velmi vysoko, takhle za rovné 3.

Terectioncandy1
04.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale od nějaké sté stránky už to jelo! :-)))))

Lucaaa
03.06.2020 5 z 5