Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2947 2947

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

blackoutzuzi
18.05.2020 1 z 5

Já jsem tak ráda, že jsem se rozhodla tento nejnovější díl (a opět bestseller?!) nekupovat a půjčit si ho z knihovny. Neoriginální námět, nesympatické postavy a slabý příběh. Plusem byly střídavé pohledy na situaci všech hotelových hostů. ALE to vyústění? Pardon, od autorky jsem čekala trochu víc. Trochu nápadu. Nějaký wow efekt. Jako celek na mě příběh vůbec nepůsobil dobře, bohužel.

lee5747
17.05.2020 5 z 5

Za mě další skvělá kniha této autorky. Četla jsem předchozí knihy autorky, takže jsem již měla určité očekávání, které autorka naplnila i s touto knihou. Jednotlivé kapitoly jsou kratší, dobře a svižně se čtou, ideální třeba na cestování. Pro mě jako vždy přišel nečekaný zvrat, dlouho jsem neměla tušení kdo by mohl být tím hlavním. Teď se těším zase na další její knihu, která brzy vyjde :).

adikpav
17.05.2020 4 z 5

Nenadchne, neurazí.

Martiiiik
16.05.2020 4 z 5

Tak z knížky je opravdu mírně cítit Agatha Christie :-) Docela se mi líbila, nicméně narozdíl od Jeden z nás jsem tady už mírně tušila, kdo bude vrahem před půlkou :-) takže za to jednu hvězdu dolů.. Ale nečetlo se to zle a tak si ještě další knihu přečtu :-)

Pajosek
15.05.2020 5 z 5

Autorka nezklamala. Další skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Nikdy jste nemohli vědět, co bude na další stránce. Čtivá a závěr skvělý. Už se těším na další

molisa
15.05.2020 2 z 5

Nenadchla, neurazila... do půlky jsem se musela přemlouvat ke čtení...

mag097
12.05.2020 5 z 5

Autorka opustila rodinná dramata a vrhla se detektivky...a já jsem víc než nadšená. Knížka je čtivá a nedá vám spát, posledních 100 stránek jsem přečetla jedním dechem. Autorka dobře vystavěla celý příběh, každou chvilku se na situaci díváme z úhlu jiné postavy a pomalu se jim dostanete do hlavy... ke konci si už stejně tušíte kdo je asi vrah ,ale stejně, nikdy nevíte co se stane o stránku dál ;)

Šárka88
12.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Upřímně mě to tolik nenadchlo, jako dvě předešlé knížky od této spisovatelky. Začátek to chce čas se orientovat v postavách a pak se to rozjede a v posledních třech kapitolách případ uzavře. Konec zajímavý a dal se předpokládat, kdo zavraždil Henryho. Dávám čtyři hvězdičky.

ela1972
11.05.2020 5 z 5

Od této autorky jsem četla Manželé odvedla a musím říct, že Nevítaný host mě bavil o dost více. Byly okamžiky, kdy jsem skoro nedýchala a představovala si tmu a nebezpečí všude kolem. Kniha má spád a poslední strana mě zcela dostala.

Pumpkin
11.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, třetí, kterou jsem od autorky četla (manželé odvedle a někdo cizí v domě) a tahle se mi líbila zatím jednoznačně nejvíc. Popis penzionu byl na začátku tak úžasný, že kdyby mi nebylo jasné že se tam asi nestane nic moc dobrého, hned bych tam chtěla taky ☺️

EliBla
10.05.2020 5 z 5

Kniha má klasickou detektivní zápletku, ale je to čtivé a napínavé. Jednu chvíli jsem se i bála a byla jsem napjatá, jak to bude pokračovat. Závěr byl docela nečekaný. Určitě stojí za přečtení.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Předchozí knihy autorky se mi vůbec nelíbily, proto jsem k téhle přistupovala s nulovým očekáváním a jsem překvapená, že se mi opravdu moc líbila. Byla to klasická detektivka ala Deset malých černoušků, ale přesto svá, jiná. Moc hezky tam byly popsané jednotlivé postavy a do poslední chvíle bylo těžké uhádnout, kdo je ta bad person.

Pdede
09.05.2020 4 z 5

Napínavý příběh

Liss93
07.05.2020 5 z 5

Zpočátku jsem čekala thriller, ale jakmile se začaly kupit mrtvoly, došlo mi, že půjde o čistokrevnou detektivku. Dost mě při čtení napadalo, že jde o nové zpracování Deseti malých černoušků. Ale konec byl zajímavý a překvapivý, určitě nejlepší z autorčinných dosavadních knih.

Aligator805
06.05.2020 1 z 5

Bohužel jsem čekala víc. Kniha se dost vlekla. Postavy byly nezajímavé.

Prateri
06.05.2020 4 z 5

Knihu jsem si užila. Nebála jsem ani se nestrachovala, protože jsem zřejmě vycvičená příběhy spisovatele pana Cartera. Setkání neznámých lidí v rodinném hotýlku ve sněhové bouři strhne lavinu, která někoho zavalí a ostatní vyděsí. Důvěra a sympatie jsou v trapu a zbyl strach a podezření. Dočetla jsem po půlnoci a spokojeně šla spát.

Lucie2
06.05.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Mělo to tu správnou atmosféru, kterou od takového žánru čekáte. A ten konec?! Za mě super!

Turante
05.05.2020 4 z 5

Příběh mě hned od začátku vtáhl a velice se mi líbil. Sice jsem asi od 20. kapitoly tipovala správně vraha, ale netušila jsem proč. Za mě moc pěkné čtení.

Linda007
05.05.2020 3 z 5

Nic zajímavého, chvílemi to atmosféru mělo, ale to je tak vše. Řešení nic moc. Čekala jsem daleko víc.

SovaPálená
04.05.2020 5 z 5

Jednoduché čtení s nápaditou zápletkou. Napínavé do konce. Mohu jen doporučit.