Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5757 5757

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

adrianna0305
15.07.2014 4 z 5

První půlka knihy byla taková slabší, ale stačilo aby se Harry napil a hned bylo čtení zábavnější :-) Abstinence příběhu nesvědčí :-D :-D

studentice
13.07.2014 4 z 5

Ze zacatku jsem se do knizky nemohla zacist, styl psani byl trosku jiny, nez na jaky jsem u autora zvykla. Ale postupne se zacal ukazovat stary dobry Harry Hole. A jako vzdy musim uznat, ze Nesbo se toho neboji:D-vrahem i obeti se muze stat kdokoli:).

adulik23
13.07.2014 3 z 5

po tom, ako ho väčšina ľudí tak strašne ospevovala som čakala viac... možno to bolo tým, že je to prvotina, určite s iale prečítam ešte jednu a potom zhodnotím...

Marysha
11.07.2014 4 z 5

líbila se mi

Dixinka
07.07.2014 5 z 5

Netopýr nezklamal očekávání. Napínavý děj až do konce, tentokrát okořeněný romantikou. Čtivá, během odpoledne se dá přečíst.

MaláLasička
06.07.2014 2 z 5

A prostě ne a ne a ne. A ať si říká kdo chce, jak jsou jeho knížky strašně úžasné, mne to prostě nebere. Tolik jsem se musela nutit, abych to dočetla. První a poslední setkání, pane přeškrtnuté ó.

Danuše7
03.07.2014

Po takové reklamě jsem čekala bombu mezi detektivkami, ale děj se " hnul" až po straně 200. Jinak se kniha četla hezky, v některých částech romantické čtení.

Gooverka
02.07.2014 2 z 5

Možná jsem měla od Nesba moc vysoká očekávání, ale za mě prostě NE. Začátek šíleně roztahaný, asi 2/3 knihy by se daly shrnout do několika desítek stran. Nejzajímavější byly od začátku legendy, které mi ale s příběhem vůbec nekorespondovaly. Když už se kniha ke konci začala rozjíždět, tak nějak mi bylo dobu jasné, že vrah bude jeden ze dvou mých tipů - a také se tak stalo. Tedy žádné velké překvapení ani zvrat.

Kniha byla hodně čtivá, to jí neupírám, konec měl velký spád a já hltala každou stránku. Jako odpočinková beletrie super, styl vyjadřování i jazyk na jedničku. Harry Hole mi byl od začátku do konce sympatický. Nezbývá než se pustit do dalšího dílu, a doufat, že konečně narazím na toho opěvovaného Nora.

Evus
01.07.2014 4 z 5

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Začátek úžasný, možná trochu roztahaný, ale tento typ knížek mám ráda. Do toho australské legendy, Harryho ne příliš světlá minulost a alespoň nějaký popis přírody, takže výborný dojem z celé knihy. Pak ale Harry zjistí, kdo je vrah, a celé to jde do kopru. Najednou začíná uvažovat až nelogicky nelogicky (nelogicky a zkratkovitě i na to, že je pod tlakem), příběh se najednou hrne až moc rychle, že se nedá vychutnat. A pak poslední kapitola, která výsledný dojem trochu vylepšila, takže nakonec ****. Rozhodně se ale nejednalo o ztrátu času a v sérii budu pokračovat.

malazluta
01.07.2014 4 z 5

Harry Hole se stal mojí oblíbenou literární postavou, už se těším na další díly.

Ivan F
29.06.2014 4 z 5

Knihu som čítal počas pracovnej cesty vo voľných chvíľach, ktoré mi príjemne vyplnila. Na prvotinu Jo Nesba určite nadpriemerné. Hlavná postava, napriek svojím problémom s chlastom (ja osobne takýchto ľudí nemusím) si ma získala svojím jednaním a správaním v podstate od začiatku. Napriek tomu, by som druhý raz po tejto knihe nesiahol. Zaujímalo by ma však, koľko zo seba (zážitkov, skúseností, spomienok) autor pretavil do postavy Haryho, pretože si myslím, že majú spolu mnoho spoločného.

MaaaR@
27.06.2014 4 z 5

Bavil mě na tom právě ten ještě trochu neotesaný styl psaní, trochu mi vadilo jedině poněkud kostrbaté rozuzlení.

Michelino
25.06.2014 4 z 5

Nemusela jsem se ničím prokousávat (toho jsem se po přečtení názorů na Netopýra trochu obávala), kniha se četla takřka sama. Doufám, že jsou tedy opravdu další díly ještě lepší a už se těším na Šváby :)

Vojslava
22.06.2014 4 z 5

Vzhledem k ostatním komentářům jsem byla knihou mile překvapena - má vlastní tempo, rozvíjí se s dost specifickou logikou a disponuje poněkud mrazivou atmosférou na to, že se odehrává v Austrálii. Od závěru se nedalo prakticky odtrhnout, a tak se těším na další díly.

Adria Orici
18.06.2014 5 z 5

Není to akční divočina, žádná šílená uchylárna. Příjemně se čte. Mnozí čtenáři považují další knihy za lepší a lepší. Tak se těším. Nemůžete přestat, i když máte pocit že se nic neděje, jste zvyklí na jiný styl. Přesto čtivé a zábavné. Opravdu a upřimně, udivilo mě že sem nebyl schopný přestat číst. Nemám rád šílenství kolem autorů. Tak snad další příběhy s Harrym nezklamou.

TheMajkee
11.06.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že tohle byla vůbec první detektivka, kterou jsem ve svém životě četl. I když chvilku trvá než se to rozjede, příběhu rozhodně nechybí gradace a zvraty. Velmi také kvituji to, že není celý děj zaměřen jen na řešení vražd, ale i na minulost hlavního hrdiny a na australské legendy - dodává to příběhu na plastičnosti a opravdovosti. A pokud je tedy pravda, že další Nesbøvy knihy jsou ještě lepší, tak se na ně velmi těším, protože mě Netopýr, obzvlášť v druhé polovině, přišel naprosto strhující.

mzajicek
04.06.2014 4 z 5

Začátek knihy se mi velmi líbíl - má odpich, lehké vtípky, taková prosluněná bezstarostná Austrálie, ale asi od první třetiny najednou humor zcela zmizel, škoda a rozuzlení mě až tak nepřekvapilo. Čte se jedním dechem a rozhodně patří mezi doporučeníhodná dílka.

pobijecmuch
30.05.2014 2 z 5

Nesbo je literární pojem nebo jen módní spisovatel této doby ? Tento první ze série Harry Hole se mně prostě nelíbil.

Market = )
30.05.2014 4 z 5

Na mě místy řekněme až moc "syrový" (některé věci mám raději naznačené nebo vůbec nezmíněné, jsem taková útlocitná povaha i v "běžném životě" :-D), ale jinak mě to bavilo od první stránky (čehož si maximálně cením!) a v podstatě celý. Agatha pro mě asi už zůstane číslo jedna, ale bylo to dobrý!

caipirinha
29.05.2014 4 z 5

Po přečtení několika dalších knih od Jo Nesba jsem se k Netopýrovi vrátila a musím říct, že napodruhé se mi knížka líbila víc.