Netopýří muž

Netopýří muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5774 5774

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

pobijecmuch
30.05.2014 2 z 5

Nesbo je literární pojem nebo jen módní spisovatel této doby ? Tento první ze série Harry Hole se mně prostě nelíbil.

Market = )
30.05.2014 4 z 5

Na mě místy řekněme až moc "syrový" (některé věci mám raději naznačené nebo vůbec nezmíněné, jsem taková útlocitná povaha i v "běžném životě" :-D), ale jinak mě to bavilo od první stránky (čehož si maximálně cením!) a v podstatě celý. Agatha pro mě asi už zůstane číslo jedna, ale bylo to dobrý!

caipirinha
29.05.2014 4 z 5

Po přečtení několika dalších knih od Jo Nesba jsem se k Netopýrovi vrátila a musím říct, že napodruhé se mi knížka líbila víc.

marapavelka
15.05.2014 2 z 5

Hodně velké zklamání. Pokud bych už z několika zdrojů neslyšel, že je potřeba první díl přetrpět a dál by se to mělo zlepšit, tak bych to asi nikdy nedočetl. I tak jsem to zvládl až napotřetí a do dalších dílů se mi už moc nechce.

Modrina
14.05.2014 3 z 5

Byla to první Nesbovka, kterou jsem četla. Trochu to drhlo, ale přečetla jsem to. Nicméně další knížky tohoto autora jsou lepší.

honajz
13.05.2014 2 z 5

Úvod docela ušel. Ozvláštnění starými povídačkami původních obyvatel Austrálie však časem vyšumí do ztracena, a tři čtvrtiny knihy jsou v podstatě svérázným průvodcem po Austrálii, jak ji Nesbo poznal. Mezitím sem tam dostaneme nějakou indicii, přičemž není až tak těžké uhodnout, kdo za tím je. Konec je akčnější, ale mna můj vkus opět přepálený do druhého extrému - jak neředěnou dávkou deprese a žádnou nadějí, tak akční honičkou obšlehnutou z kdejaké Kobry 11. Navíc podobných detektivů stižených alkoholismem už je v poslední době - nejen v severské detektivce - poněkud mnoho, takže to ani nepůsobí originálně. To máte Jack Taylor, Wallander, z filmových některé postavy Bruce Willise (16 bloků, Smrtonosné pasti, Poslední skaut) nebo Mela Gibsona (Smrtonosné zbraně) a co si budeme povídat, všichni mají předobraz v Chandlerovi a jeho Marlowovi. Netopýr je pro mne těžkým zklamáním.

KKK
12.05.2014

Bylo to první setkání s tímto spisovatelem.Každý o něm stále mluví,já byla zklamaná.Čekala jsem více.Ale podle ohlasů tady to snad bude v dalších dílech lepší.Jdu na další.

miman
08.05.2014 3 z 5

Pro mě trochu zklamání oproti ostatním knihám od famozního Nesba. Ale zase se tady čtenář dozví hodně o Harryho minulosti.

heavy66
22.04.2014 3 z 5

Asi v polovině knihy jsem tušil, kdo je pachatelem, ne pro nějakou geniální úvahu, ale protože jako výrazná postava nebyl vůbec podezřelý, tak je to,milý Watsone! Příběh je zajímavý, Harry má problémy s ženskými, chlastem a latentní homosexualitou a pronásleduje vraždícího fantoma jak z románu Edgara Wallace. Zdá se, že modus operandi si vypůjčil Stephen King do svého Lunaparku.

lucifrid
18.04.2014 4 z 5

Sérii čtu chronologicky od začátku a čekala jsem, jak mi bylo předesíláno, že ze začátku to není nic moc. Mně se to hodně líbilo, jen mě překvapila ta Austrálie. Nakonec to ale vůbec nebylo na škodu. Četlo se to snadno a asi nebudu mít problém se ke knížce vrátit. Jen jsem čekala něco trochu jiného. A sem tam mi to prostě přišlo divné (ale to dávám za "vinu" severskému stylu psaní - i když u Larssona mi to nepřišlo až tak moc jiné). Jsem hodně zvědavá, jak na mě zapůsobí další díly.

makhushka
13.04.2014 5 z 5

Tak tohle byla jiná kávička než Sněhulák, u toho jsme se nudila a nemohla jsem knihu dočíst. U téhle jsem se bavila, kolikrát se zasmála a dokonce i málem poplakala. Nesbo dostal druhou šanci a ta dopadla na výbornou!

chamyl
08.04.2014 3 z 5

Moje první, rozpačité, setkání s vyhlášeným Joem Nesbo. Úvodní pronikání do děje v australském Sydney působí lákavě a seznamování s hlavními hráči má rovněž své kouzlo. S přibývajícími stránkami jsem se ovšem nemohl zbavit pocitu samoúčelné komplikovanosti a množící se panoptikum více či méně bizarních postav na mne působilo čím dál tím otravněji. Knihu jsem dočetl bez velkých problémů, ale avizované velikosti autora zůstala na hony vzdálena. Uvidíme co bude dál, ale na přečtení jeho dalšího díla zatím spěchat nebudu.

krtik
08.04.2014 3 z 5

Je patrné, že v Netopýrovi se Nesbo teprve rozjíždí a chystá si půdu pro excelentní kousky jako Sněhulák či Levhart. Přesto děj je solidní,dozvíme se i detaily z Harryho dosavadní kariéry. Výsledkem je velmi slušná detektivka. Jen prostě pro ty, kdo četli dřív lepší kousky, tak je Netopýr přeci jen trošku slabší.

Peace
31.03.2014 3 z 5

Mé první setkání s tímto autorem... Zážitek z knihy, upřímně, nijak závratný není - hodně se střídaly nudné pasáže s těmi záživnějšími - ale nenechám se odradit a budu věřit slibům, že další díly jsou mnohem lepší :o)

Karcoolka2210
30.03.2014 3 z 5

Slušný začiatok Harryho. Bolo zaujímavé dozvedieť sa viac detailov z jeho života, a asi je lepšie čítať tieto knihy v poradí. Možno slabšie v porovnaní s knihami, ktoré som už prečítala, ale stále dobre krimi. Jo Nesbo je naozaj pán severského krimi :) AJ

lenka7983
29.03.2014 5 z 5

Teprve od strany 227 jsem zacala cist a vychutnavat si knizku

dargmer11
28.03.2014 5 z 5

Kniha měla zajímavý příběh,jenom to rozuzlení na konci mi přišlo trochu krkolomné.Teď si dám od Nesboa pauzu a odpočatá (od detektivek) se budu těšit na další vyřešené vraždy a alkoholová opojení hlavního hrdiny Harryho.

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Nesba mi doporučil kamarád a hned mě upozornil že první dil není tak úchvatnej, ale ať vydržím. Mě se líbil i první a ted už jsem u čtvrtého.

11zuzik
23.03.2014 2 z 5

Můj první Nesbo a teda nic moc. Celou dobu jsem se musela nutit do čtení. Až v půlce knihy se konečně začalo něco trochu dít. Aspoň ten konec mi to trochu vynahradil. :)

acul.p
23.03.2014 2 z 5

První Nesbo mě teda moc neuchvátil, ale věřím že další knihy budou lepší, tak mu dám ještě šanci :D