Netopýří muž

Netopýří muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5780 5780

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

11zuzik
23.03.2014 2 z 5

Můj první Nesbo a teda nic moc. Celou dobu jsem se musela nutit do čtení. Až v půlce knihy se konečně začalo něco trochu dít. Aspoň ten konec mi to trochu vynahradil. :)

acul.p
23.03.2014 2 z 5

První Nesbo mě teda moc neuchvátil, ale věřím že další knihy budou lepší, tak mu dám ještě šanci :D

Tobika
21.03.2014 4 z 5

Můj pátý Nesbo a musím říct, že nezklamal. Podle recenzí jsem se bála, že Netopýr bude nic moc, ale opět skvělá detektivka. Přečteno za dva večery. Doporučuji!

martin3683
19.03.2014 4 z 5

Tolik dílů a fanoušků série, to musí být něco extra. Takto s očekáváními jsem přistupoval ke čtení prvního dílu série. A po přečtení knihy musím říci, že vysoké známky jsou zasloužené a že to patří k té nejlepší krimi, co jsem četl. Hrdina dostatečně vnitřně rozervaný, ale sebevědomí; dost akční, ale žádný superman a ostatní postavy dost ujeté, aby v kombinaci s exotickým prostředím Austrálie autor namíchal skvělý koktejl. Nedávám ale pět hvězdiček, něco si musím nechat na další dily.

crazyjuan
19.03.2014 4 z 5

Moje první kniha od autora, začal jsem pěkně od začátku :-). Styl psaní nezapře kvalitního spisovatele, kniha má děj, je zajímavá a čtivá. Nicméně pro mě je pravou severskou detektivkou kniha, napsaná samozřejmě autorem ze severu, ale také dějem odehrávajícím se v této krajině. A toto mi u Netopýra chybělo, prostě ten drsný a krásný severský kolorit. To je ale víceméně můj problém, proto dávám vysoko čtyři hvězdy. Na pět to u mě umí prostě jen Olsen :-).

evafort
16.03.2014 5 z 5

Napínavá kniha, druhá kniha od Nesboa, kterou jsem četla. Nemesis se mi tolik nelíbila, Netopýr se mi zdá lepší. A určitě se pustím do nějaké další, jsem zvědavá na další osudy Harryho Holea.

Smart.ik
16.03.2014 4 z 5

Dobrá kniha nicméně potvrzuje to, že se její spisovatel opravdu zlepšuje s každým vydaným titulem, takže nelze od ní očekávat zázraky vzhledem k tomu, že se jedná o první případ Harryho. Nevidím nutnost čtení případů Harryho postupně, protože každá kniha je až na pár detailů prakticky oddělená, ale aby si člověk objasnil některé části života hlavního hrdiny je dobré přečíst všechny. A to bylo důvodem proč jsem sáhl po této hůře hodnocené knize, ale není čeho litovat a stojí za to si ji přečíst.

dzejbi
12.03.2014 4 z 5

Byť první případ Harryho Holea, můj již druhý. Ještě před Netopýrem jsem přečetl Sněhuláka, kterého jsem ocenil pěti hvězdičkami. Netopýr je bezpochyby dobrou knihou, ale k dokonalosti ji mnohé chybí.

Chvíli jsem zvažoval i tři hvězdy, protože mi čtení zabralo neobvykle dlouhou dobu. Kniha mě tolik nevtáhla, abych se musel ke čtení vrátit hned, jak to bude možné a několikrát jsem se dal do čtení, abych po pár minutách knihu opět odložil. Což, uznávám, nemuselo být až tak úplně knihou jako spíš mým aktuálním rozpoložením.

Jde o kvalitní detektivku s promyšleným příběhem. Ale o nějakém skvostu prostě nelze mluvit. Od dalších dílů si slibuji mnohem více.

siena
11.03.2014 5 z 5

Dočteno...musím upozornit, že jsem v názoru na tvorbu Jo Nesbø dosti nekritická, prostě pro mne srdeční záležitost. První knihu, Červenka nese smrt, jsem četla v době, kdy se ještě nevědělo, že to je "ten" Nesbø a byla jsem příjemně překvapena stylem psaní i samotným hrdinou HH. Potkali jsme se spolu ve správnou dobu, a později (Nemesis), i na správném místě:)
Pak jsem si dala pauzu a počkala si, až se dostanu k prvnímu dílu série...Mám ráda ta vedlejší vyprávění, v tomto případě o australské "mytologii", historii, i jejich propojení se samotnou detektivní zápletkou. Děj se pravda odvíjí hodně zvolna, ale to je skoro typické nejenom pro J. Nesba, ale pro všechny severské autory, alespoň co mohu posoudit. Velké finále bylo zdařilé, proto dávám 5*. Jak ale píši výše, můj komentář není moc objektivní:)

Dovolila bych si ještě menší poznámku...jsem velmi vděčný čtenář detektivek, neb jsem mírně natvrdlá, vedení mám dlouhé, tudíž se ráda nechám povodit autorem po všech slepých uličkách a ještě si na každé z nich říkám, vidíš, to mne také napadlo:) Proto nejenom že kdo je vrah, ale ani osudy postav, pro mne nebývají dokonale předvídatelné...Tentokrát jsem ale měla náskok, díky "nesobeckým" čtenářům. Protože se i nadále chci nechat překvapovat, vzala jsem si ponaučení, nečíst předem komentáře u detektivek! A jak zjištuji, nejenom komentáře k samotným knihám, ale ani komentáře u spisovatele...

reclipse
08.03.2014 3 z 5

čekala jsem od této knihy více. Příběh průměrný, ze začátku nudný, až jsem se bála, že knihu odložím a nedočtu. Příliš odbíhání, metafory, sny, vzpomínání. Příběh byl jen okrajový.Konec o trochu lepší, ale celkově mě kniha nijak neuchvátila....

lesumir
08.03.2014 3 z 5

První Nesbo. V podstatě i jedna z prvních severských detektivek.
Příběh dobrej, hlavní antihrdina výbornej, ale cítím, že Sněhulák, Nemesis nebo Levhrat budou lepší.
Tohle sbližování čtenáře s Harrym chápu, ale zdlouhavé pasáže zaváněly trochou nudy na dně oblíbeného Jima Beama.
P.S.: Aspon se clovek dozvi spoustu veci o Australii.

astroweb
07.03.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale kdo prohlásil, že tímhle dílem je nemoudré s tímto autorem začínat, měl pravdu. Zatím se mi nejvíc líbil Červenka nese smrt.

DejnaDee
03.03.2014 3 z 5

První díl serie, krerý jsem četla až po Nemesis, Spasiteli, Pentagramu. Je to škoda, protože až nyní jsem se dozvěděla proč má vlastně problémy s alkoholem. Četlo se to opět velice lehce, je to poutavé, napínavé i mrazivé zároveň.

aannyy
01.03.2014 3 z 5

Tak do poloviny mě kniha vůbec nebavila, pořád dokola se tam omílala historie Austrálie a vztahy mezi Harrym a jeho australským kolegou, kterého sotva znal. Do čtvrtiny knihy jsem měla dojem, že jsem v Londýně a ne v Sydney a dost mě to mátlo. Ale pak se objevilo několik nečekaných zvratů, kdy jsem jen zírala. Knížku jsem ráda dočetla a těším se na další Harryho díl :-)

anoti
27.02.2014 4 z 5

Kniha mě bavila a mám z ní spoustu nových informací :-)

standunun
27.02.2014 5 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem. Musím říct, že jsem měl štěstí, že jsem začal HH číst od prvního dílu. Sice první půlka nezáživná, ale ten závěr!! Těším se na další díly, zvlášť když čtu komentáře o stupňující se kvalitě :)

Roman04
18.02.2014 4 z 5

Typický severský krimiromán - s mnoha vrstvami děje a řadou postav a postaviček, jejichž charakter se během děje vyvíjí. Čtenář si uvědomí, jak důležitý je detail. Dávám čtyři hvězdičky, a to jen proto, že dle recenzí jsou další autorova díla ještě lepší. Pokud je tomu tak, mám se nač těšit.

Bradavička
14.02.2014 4 z 5

Zápletka je výborná, ale někdy je to na detektivku prostě příliš zdlouhavé a filozofující...

Morkon
14.02.2014 5 z 5

Muj prvni Nesbo. Mel jsem trochu strach, kdyz jsem si precetl hodnoceni, ale kniha se mi velmi libila.

KikiZ
11.02.2014 3 z 5

Harry Hole je jistě sympaťák, i když takových "poldů s problémama" už tu v detektivní literatuře bylo habaděj, čímž nechci říct, že by se mi kniha nelíbila, nebo mne nebavila. Sice jsem čekala trochu víc, ale myslím, že si za nějaký čas zase nějakou detektivku s této série pořídím.