Netopýří muž

Netopýří muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5772 5772

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

ondrash77
29.12.2013

Pokud jste už měli co dočinění s některou z výše zmíněných knih, bude tady pro vás Harry trochu překvapením. V Netopýrovi to ještě není tak beznadějný případ, na jakého jsme zvyklí. Tím se teprve stane. Stejně jako v předchozích recenzích, tak i tady musím znovu upozornit na Nesbovo mistrovství v budování charakterů postav.

petka-2007
29.12.2013 3 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Po všech "upoutávkách" na Nesba jsem ke knize přistupovala s velkým očekáváním, ale upřímně řečeno, mě moje očekávání zklamalo...
Z počátku dost ruší anglické vsuvky, kdy člověk musí listovat na konec knihy, když mu nestačí rozsah angličtiny (mě osobně to dost vadilo).
I když je kriminalista Holey sympaťák, v průběhu jsem se přistihla, že mi myšlenky "utíkají" někam úplně pryč - což by se samozřejmě u dobré knihy stát nemělo - a já se musela vrátit na začátek stránky, a dost se soustředit, abych vstřebala, cože se tam vůbec píše.
K nějakému zlomu došlo asi po půlce knihy, kde to čtenář již ani moc nečeká.
Zkusím to ještě s dalšími díly (když už jsem si je pořídila...) a budu doufat, že se můj názor na Nesba změní k lepšímu.

Atlan
26.12.2013 3 z 5

Docela nuda a zklamání. Je to jen reklamní masáž.

Tristan Lover
25.12.2013 1 z 5

pre mňa osobne veľké sklamanie. dej sa vliekol, miestami aj nudil. knihu som dočítala lebo som si povedala, že toľká námaha (po 300 prečítaných stranách) nemôže vyjsť na zmar. uvidím, či sa ešte k nesbovi dostanem a či ma niečo od neho aj zaujme.

iwetka14
24.12.2013 4 z 5

Oddechovka!

LuciusWlk
24.12.2013 4 z 5

První seznámení s Joe Nesboeho (edit Yarghoul):) nebylo tak brilantní, jak jsem očekával. Román je čtivý, nepopírám, nicméně trochu přímočarý a jednoduchý. Australské prostředí bylo příjemné, i když něco mimo aglomerace by bylo dobrodružnější. Nicméně autora nezatracuji a podle reakcí doufám v vzestupnou tendenci jeho knih.

ragnar
21.12.2013 4 z 5

Hodně kvalitní...těšíme se na další

Lucina88
20.12.2013 5 z 5

Myslím, že na prvotinu naprosto super. Jediné, co se mi nelíbilo, byly zbytečně zdlouhavě napsané některé momenty (box, bitka v hospodě...). Jinak jako první jsem četla Nemesis a tohle byla druhá, musím říct, že obě mě zaujaly natolik, že jsem je četla pořád - při vaření, v autobuse, prostě pořád a to u mě vypovídá, že kniha je opravdu kvalitní! Jo Nesbo, díky za úžasné detektivky!:)

Haci
19.12.2013 4 z 5

Musím uznat, že Nesbo opravdu dokáže zamotat příběh :) ... tohoto vraha jsem opravdu nepodezdřívala

CynicalParrot
16.12.2013 3 z 5

Abych pravdu řekl, tak jediná věc, která mne zaujala, bylo seznamování s osobností Harryho Holea. V ději mi chybělo napětí a momenty překvapení, kterých je v pozdějších dílech naštěstí dostatek.

jazana
09.12.2013 3 z 5

Držela jsem se posloupnosti toho, jak jednotlivé knihy vycházely a jak na sebe navazují a dobře jsem udělala. Netopýra jsem přechroupala celkem ztěžka, zvlášť když jsem ho srovnávala s Keplerem, nemělo to prostě tu "dynamiku", Švábi mě taky neuchvátili, ale Červenka nese smrt byla prostě bomba. Potom přišla krásně zamotaná Nemesis, která byla co se složitosti a zapletenosti případu týká dokonalá, ale zase to bylo o stupeň trochu níž, ale pak přišel Pentagram, který mě zase uchvátil (i když ne tak jako Červenka). Teď čtu Spasitele, zatím se jen oťukáváme, ale určitě ho nezatracuju, počkáme a uvidíme. Na Harrym se mi totiž líbí, že to není dokonalý hrdina s velkými svaly, americkým úsměvem a slunečními brýlemi typu Pilot, ale obyčejný komisař s lidskými neduhy.

vaili
09.12.2013 4 z 5

Tak jsem si říkala, že je to takový průměr, že nechápu co všichni mají na Jo Nesbovkách, ale jak tu čtu tak 1. díl je nejhorší pak je to už jen lepší :) v tom případě se mám na co těšit :) ale i tak se mi kniha líbila už jen pro hlavní postavu Harryho, který není žádný velký hrdina a pan dokonalý :)

tamila
03.12.2013

Tak tohle je po Švábech druhá Nesbovka, kterou jsem odložila po několika stránkách... nic moc. Asi jsem moc zhýčkaná Sněhulákem, Lovci hlav, Pentagram a Nemesis....

666
20.11.2013 1 z 5

asi jsem příliš podlehla marketinkové masáži a knihu si koupila, ale byla jsem zklamaná - severská detektivka a odehrává se v Austrálii! hledání vraha bylo pro mě příliš komplikované, nějak jsem nestíhala, zajímavé ale byly ukázky z legend původních austrálců

splichalka
20.11.2013 3 z 5

Tak jako většina jsem se k Netopýrovi dostala až po Spasiteli a Sněhulákovi. A stejně jako většina si myslím, že jejich kvalit v napětí a zápletce úplně nedosahuje, nicméně pořád je to Nesbo - takže je to čtivé, je to zábavné. A brzy chci zase další :-)

Jitulisko
18.11.2013 4 z 5

Tak Nesbo je opěvovám tak jsem si zkompletovala knihy a samozřejmě začínám 1. Severské detektivky jsou jaksi jinde než jsem zvyklá, je pravda, že děj je vláčnější, ale jako celek se mi líbila. Pokud jsou pravdou řeči o tom, že tohle je nejslabší kniha tak se už ted moc těším na další a jak moc jsou "lepší" :D

beetlinka
10.11.2013

První román s Harym Holem. Někteří ho odsuzují, že se teprve Nesbo vypisoval, ale mě přišel dobrý. Výborná zápletka a rozuzlený skoro do konce jsem netušila, kdo je vrah. Není to nejlepší Holeovka, ale taky ne nejhorší. Je vidět, že se zde Nesbo teprve učil psát zápletku.
Za mě jako milovnici trhillerů a detektivek doporučuji začít u Nesba právě Netopýrem a pak číst kaskadovitě další pokračování s Harym Holem.....

pil
02.11.2013 4 z 5

Ćetla jsem ji až jako poslední...Hm, na prvotinu klobouk dolů. Je vidět, že se v dalších kouscích Nesbo naučil škrtat, ztratil rozvláčnost. Proč ne? Už taky vím, proč Hole tolik chlastá, a že se nevyslovuje jako díra. :-) Přečteno na jeden zátah. :-) Nachlazení jest nachlazení:-)

weberda
25.10.2013 5 z 5

Pefektní čtivá knížka, Hary opět nezklamal.

Cahová Barbora
22.10.2013 3 z 5

Nějak se prostě začít musí. Mou první knihou od autora byl Sněhulák, takže Netopýr byl pro mě slabý odvar. Mám v plánu číst jeho knihy postupně a vychutnat si stále lepí a lepší detektivky.