Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5757 5757

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

Sirius
13.08.2013 3 z 5

první půlka fajn a lehce drhnoucí (což byl taky důvod, proč jsem to před půl rokem odložil), ale druhá půlka už je vážně super. Skvěle atmosferické, zápletka ještě ne tak složitá a zloduch ještě docela normální . A na Harrym je vidět, že se s ním Nesbo teprve seznamoval, ovšem i tady je tenhle policajt sympaťák, co si nenechá srát na hlavu, ale když je mu nejhůř, tak navštíví v baru svého nejlepšího kámoše jménem Jim Beam.

Aja12
13.08.2013 4 z 5

Konečně jsem přečetla první díl s Harrym Holem. Líbilo se mi to, i když ze začátku se Harry příliš neprojevoval, připadal mi jako velký slušňák, ale od poloviny knížky už to byl zase ten "starý dobrý" Harry. Člověk se při čtení dozví i něco o Austrálii a místních lidech.

mi-380
08.08.2013 4 z 5

První detektivka s Harry Holem se nese v duchu fascinace autora australskou historií před příchodem Britů a zároveň i mírným obdivem k realitě současného Sydney. Román je zaplněn nočními podniky, krásnými skandinávskými ženami, homosexuály, neuvěřitelně inteligentními potomky původních obyvatel, typickými figurkami na obou stranách zákona. Čtivé, napínavé, občas přehnaně dokumentární.
80 % (244 hodnotících přede mnou vygenerovalo průměr 72 %).

Yorika
08.08.2013 3 z 5

Kniha není špatná ale kvality pozdějších autorových detektivek nedosahuje.Trvalo mi celkem dlouho než jsem se do příběhu pořádně začetla.Nemá to tu správnou šťávu.Možná je to i tím, že příběh se odehrává v Austrálii nikoli na studeném severu.Ta drsná atmosféra tu prostě chybí...

Ivuska.09
03.08.2013 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora - musím říct, že jsem spokojená. Často jsem četla, že je to nejslabší dílo, které tento autor napsal - sice mě trochu mrzí smrt jedné z žen, ale jinak paráda. Jestli je tohle nejslabší z děl, jsem moc zvědavá na další :).

Wichita
02.08.2013 3 z 5

Měla jsem až příliš velká očekávání, Jo. Plusem pro tebe je, že píšeš srozumitelně, čtivě a zbytečně nekombinuješ. Chystám se na Šváby.

ugisha
01.08.2013 3 z 5

Po Spasiteli moje druhá Nesbova kniha. Líbily se mi vsuvky o Austrálii vč. bájí, které se Harry dozvěděl. Co se hlavního hrdiny týče, chvílemi mi byl sympatický, chvílemi jsem nechápala co dělá a proč to dělá...taky mi vadilo, že je v jednom kuse namol. Děj je zbytečně rozvláčný, jde poznat, že jde o autorovu prvotinu. Závěrečná pointa byla zvláštní, nějak jsem nepobrala vrahovy pohnutky. Četla jsem i lepší detektivky, nicméně časem asi dojde i na některé jeho další knihy, už jen ze zvědavosti ;)

Hannibal92
27.07.2013 4 z 5

První knížka, kterou jsem od Nesba četl a musím říct že mě víc než naujala a rozhodně se vrhnu i na další.

Marčullkas
19.07.2013 4 z 5

Jde poznat, že je to Nesbova prvotina.
Děj řekla bych chvílemi až moc protahovaný. Mnoho popisů a občas jsem se v tom ztrácela. Nicméně kniha přečtená, a už se těším na další jeho knihy ...

evickakyticka
18.07.2013 2 z 5

Po prvních sto stranách jsem myslela, že knihu nedočtu. Musela jsem si zvyknout na autorův styl vyprávění a taky jsem bojovala, abych se vůbec soustředila na děj. Občas se mi i zdálo, že se do děje připletlo něco, co ani nevím, kde se najednou vzalo. Střed knihy už mě docela i bavil, ale konec se zase pokazil. Všechno bylo zbytečně lehké, snadné pro Harryho. /SPOILER:Vrah je až moc sdílný, vpodstatě mu to v jednu chvíli naservíruje přímo pod nos./

Nahlédla jsem na následující díly, tedy na stručné popisy děje, ale že bych hned letěla do knihovny a musela mít další díl....to rozhodně ne.

PS: Proč Austrálci a ne Australané? "Austrálci" - to slovo je příšerné!
PS: Vadily mi ty neustálé poučky o Austrálii, bylo to tam docela zbytečně nacpané

olejnice
18.07.2013 3 z 5

Pro mě první kniha od tohoto autora a hodnotím ji pozitivně. Trošku rozvláčnější začátek, ale jinak napínavé až do konce. Hlavní hrdina mě trochu zklamal svým vztahem k alkoholu, ale třeba to spraví v dalších knihách.

Christo
16.07.2013 3 z 5

Nevím, proč pořád čtu i chci číst knihy s Harry Holem. První polovinu knihy vždy lituju, že nečtu něco jiného, ale v druhé se to celkem rozjede. Ale myslím, že "mít rád tuto ságu" se ani tak nezakládá na zápletce (to je dost jiných detektivek), ale stojí a padá na sympaťákovi Harry Holeovi.

smmajl
16.07.2013 1 z 5

docela katastrofa...a to mám Nesba ráda, ale tahle kniha se moc nepovedla. Natáhlé, nepoutavé, o ničem...asi tak bych to zhodnotila. Už chápu, proč se tohle nevydalo jako první.

Zara
10.07.2013 2 z 5

Ve stínu následných Nesboeho titulů je děj knihy příliš rozvláčný (znalost australských reálií budiž sice autorovi připsána ke cti, ale tady je bohužel jedním z důvodů, proč jsem první vydání knihy znechuceně odložila)

aktak1203
04.07.2013 3 z 5

Na Nesboa to není zrovna povedený kousek. Kniha mě úplně nenadchla, ale zase to nebylo tak hrozné abych ji nedočetla. Každopádně na Nesboa nezanevřu ostatní knihy byly pěkné.

laker4life
01.07.2013 4 z 5

Kniha by asi mohla být o dost kratší a nic moc by se z ní neztratilo, k uvedení do kontextu místa jsou ale odkazy k historii a mýtům celkem užitečné. Zoufalé hledání sériového vraha mě opravdu bavilo a ještě se člověk u toho dozví něco o Austrálii :-)

Hanys_
01.07.2013 4 z 5

Po slabším začátku se knížka nakonec hodně solidně rozjede. Oproti Sněhulákovi možná trošku zklamání, ale je fakt, že tady se Nesbo se svým Harrym teprve zastřeloval.

LenaBil
27.06.2013 5 z 5

Myslím, že 73% je poněkud přísné hodnocení pro tak super knihu, myslím, že v databázi jsou knihy, kvalitou mnohem níže, které mají o dost lepší hodnocení. Mně se Netopýr líbil velmi, ačkoli jsem od autorovy prvotiny nečekala mnoho, byla jsem příjemně překvapena.

dangerita
26.06.2013

Pro někoho rozvleklé, pro mě naopak zajímavé. Líbí se mi, když autor zná prostředí a člověk se při čtení také něco dozví. V tomto případě autor vcelku čtivě a v souladu s dějem představil čtenáři Austrálii, přidal špetku z její historie i kultury a přesvědčivě vylíčil atmosféru pulsujících ulic Sydney. No a samozřejmě nezapomněl na solidní detektivní příběh :-) Za mě spokojenost.

Dumicek
26.06.2013 4 z 5

Jelikož jsem četla už všechny knihy od Nesba,tak jsem tuto jeho prvotinu mohla porovnávat s jeho ostatnima knihama a musim říct, že nejvíce se mi na této knize líbilo prostředí ve kterém se děj odehrává. Austrálie se mi totiž velice líbí :) co se týče obsáhlosti díla,tak je zde vidět,že to je první kniha,ale i tak se v ní najide něco, co čtenáře rozhodně zaujme. Vcelku trochu pro mě až chvílemi zamotaný děj a občas jsem se v něj ztrácela,ale zase jsem se našla :) celkový dojem je průměrný. Rozhodně napsal mnohem lepší knihy,ale ani tato se určitě neztratí.