Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5757 5757

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

borknagar
29.04.2013 3 z 5

Nesbova prvotina a zase tak černě, jako nekteří čtenáři, bych to neviděl. Kniha se četla sama, dozvěděl jsem se něco o Harrym a padouch byl více než dobrej. Škoda jen, že jsem předtím četl sněhuláka, kde je vrahoun zmíněn a bohužel má tak debilní jméno, že jsem si ho zapamatoval :D Ale na prvotinu dobré čtení, teším se na Švábi....// Po dočtení všech knih s Harrym musím uznat, že tato kniha je nejslabší a musím změnit hodnocení na tři hvězdičky....

Pet007
28.04.2013

Od knihy jsem čekala hodně, malinko mne zklamala, ale prý existuje i lepší překlad. Vadily mi anglické věty vkládané do textu. Knihu jsem dočetla, protože ke konci byla hodně napínavá.

kam-pak
27.04.2013 3 z 5

Kdybych Netopýra četla jako první knihu série, nejspíš by mě Nesbø už minul. Není to ale špatná detektivka.

natyne
23.04.2013 2 z 5

Dle mě nejslabší kniha ze série...

alisek
20.04.2013 4 z 5

Konečně jsem přečetla první díl ze série HH, který mi aspoň trochu objasnil různé poznámky a narážky v dalších knihách s Harrym Holem. Je opravdu poznat, jak Nesbo s každou knihou zraje a je čím dál lepší. Škoda jen, že jsme do ruk nejdřív dostali pozdější knihy. Tak nám spousta věcí unikala. I když jsou příběhy v každé knize uzavřeny, tak život hlavního protagonisty se nijak nezastavil a je zvláštní o něm číst nejdřív jako o čtyřicetiletém a pak se vrátit o deset let zpět. Nicméně, jsem nadšená. Už teď se těším na Šváby a Červenku.

renataab
20.04.2013 1 z 5

Kniha mě nezaujala, příběhy - legendy domorodců mi do příběhu vůbec nezapadaly, přišly mi tam vtlačené násilně. Silou vůle jsem příběh dočetla. Od tohoto autora první kniha, kterou jsem přečetla, a nic moc.

Jajulle
18.04.2013

Tuto knihu jsem nedočetla, nijak mně nezaujala a nebavila mně.

liskarysava
08.04.2013 4 z 5

Moc mě to nenadchlo, k dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

Luca287
07.04.2013 4 z 5

No, popravdě řečeno jsem do knihy nemohla začíst, ale asi po 120 stránkách se to konečně rozjelo, kniha mne chytla a já dočetla... Nesbo má lepší knihy, ale když je toto prvotina, tak odpouštím... :-)))

Bruno21
02.04.2013 3 z 5

Inu, není to špatné. Četlo se mi to hezky, občas mě to překvapilo, informace a úvahy o australských reáliích mě potěšily. Mám ale radši, když se severská literatura odehrává u nich.

sokolik10
02.04.2013 5 z 5

Pokročilejší díly mají větší jiskru, ale ani tento první díl mě nezklamal. Je pravda, že anglických výrazů mohlo být méně, ale nevadí. Už se těším na další pojračování. Líbí se mi, že v Nesbových knihách nevítězí jednoznačně dobro nad zlem, ale nemám po dočtení žádné trauma ze špatného konce :)

martousek
30.03.2013 3 z 5

Doufám, že případné nové čtenáře od Nesbových knih neodradím, ale Netopýr mě opravdu nechytil...po prvních stránkách mi přišel hrozný překlad (přitom knihy Jo Nesba překládá stejná překladatelka), útržky anglické konverzace mi přišly nesmyslné (ikdyž anglicky rozumím), příběh rozevlátý, nijak nezajímavý a závěr s chycením vraha by stačil na dvě stránky...štětstí, že se Nesbo tak rychle v psaní zlepšil.

misacaj
30.03.2013 4 z 5

Je poznat, že je to autorova první kniha této série, není tak dobrá jako ostatní. Kniha má ale výborný konec, tak jak to Nesbo umí.

Niraj
25.03.2013 3 z 5

Je to moje první kniha tohoto autora a jak jsem četl více názorů, je to kniha nejslabší. Je pravdou, že do půlky knížky se absolutně nic neděje a já měl parkrát cukání ji zaklapnout a dál nečíst. Jen díky jiným komentářům zde jsem to neudělal a četl dál, protože avizovaly, že se to zlepší. A zlepšilo. Od půlky knihy už to má slušný spád, kniha začne být napínavá a závěr je vyloženě fofr.

Nicméně knize vytýkám:
- její dlouhý nudný rozjezd
- celkem časté anglické texty vsunuté do běžné konverzace. Absolutně jsem nepochopil proč. Nepřipadá mi to jako nějaké smyslupné obohacení knihy a vyloženě mi to tam vadilo (s angličtinou problémy nemám)
- a nakonec taky ten "deliriový" stav hlavního hrdiny asi ve 3/4 knihy, ten mi tam moc neseděl. Číst o tom, jak se kde kolikrát vyzvracel - to je trošku víc informací, než jsem potřeboval v danou chvíli vědět.

Chystám se zakousnout do dalších knih tohoto autora a těším se na stále lepší a lepší příběhy. Takže tuto hodnotím 3*, abych měl při hodnocení prostor pro ty další - lepší a nejlepší

HiRes
20.03.2013 5 z 5

Napíšu to stručně: Děkuji bohu a Knize Zlín, že mi umožnila si přečíst začátek Harryho Holea.

Listicka3253
20.03.2013 4 z 5

Knihu jsem precetla jednim dechem, asi jako vsechny severske detektivky. I kdyz jsem od ni neocekavala tolik, jako od dalsich Nesbovych knih (preci jenom je to jeho prvotina), tak jsem z ni byla nadsena a opet az do posledni chvile jsem netusila, kdo je vrah:)

Ivadus
18.03.2013 3 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora, jako první jsem četla Spasitele a ten se mi líbil mnohem víc. Zdálo se mi, že Netopýři muž má trochu kostrbatý překlad, v knize bylo taky hodně hrubých chyb.

Spark
17.03.2013 3 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Dle mého názoru průměr, nic zvláštního. Každopádně dle komentářů níže se jeho knihy stále zlepšují, nenechám se tedy odradit a přečtu si i další knihy...

vrzd
15.03.2013 3 z 5

Knihu jsem nepřečetl tak rychle jako jiného knihy od tohoto autora. Děj zadrhával. Horší kniha než jeho pozdější tvorba. Je vidět, že je jeho první.

dalimoni
14.03.2013 4 z 5

Jsem rád, že to nebyla má první kniha od Nesba. Ne že by byla špatná, ale kvalita, děj, napětí, vypravovací styl se nedá srovnat s knihami vydanými později jako např. Pentagram, Spasitel, Nemesis nebo Sněhulák. Pokud bych začal Netopýřím mužem, tak bych se možná k těmto mnohem kvalitnějším knihám nedostal. Postava Harryho byla dobře vykreslena, proto jsem se vydal do "historie" a vrátil jsem se k jeho prvním případům. Jsem rád, že Jo Nesbo se vylepšuje a každá další kniha mi připadá lepší a lepší. Netopýří muž je takový mírný nadprůměr, který v konkurenci a nadbytku kvalitních severských thrillerů posledních let zaostává za špičkou těch opravdu nejlepších.