Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5757 5757

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

betyy
06.10.2014 5 z 5

super, skoro jedním dechem :)

kaptah
17.09.2014 5 z 5

mne to prislo lepsi nez nemesis, zajimave prostrdi a udaje okolo

Atamone
16.09.2014 4 z 5

Tato kniha severského autora mě docela příjemně překvapila. Zajímavá gradace děje, "neokoukané prostředí," nápady. Hlavní hrdina mi svým způsobem přirostl k srdci. Na pět hvězdiček to ale není.

sariiinka255
15.09.2014 4 z 5

Klasická detektivka. Nepřekvapila, nenudila. Čtvrtá kniha od autora a zatím asi nejslabší.

Pralev
06.09.2014 5 z 5

Velmi mě překvapily zdejší komentáře, které kritizují první polovinu nebo prvních 200 stran a vynáší do nebes druhou část nebo závěr. Já jsem to totiž vnímal přesně obráceně - první polovina, než se s Harrym uděje jeho přerod, mi přišla lepší a zábavnější. Nicméně i tak neshazuji závěr, byl stále napsaný dobře a měl hlavu a patu (ačkoli mi přišel zbytečně akční a filmový).
Detektivky rozhodně neřadím mezi své oblíbené žánry, četl jsem jich zatím v životě jen pár a knihy založené na schématu "350 stran hledáme vraha mezi několika málo podezřelými, pak si přečteme několika stránkové rozuzlení a následně musíme vraha ještě dopadnout" mi přijde skoro zbytečně číst, ale Netopýr mi přesto něco dal a zaujal mě od začátku až do konce. A klidně mohl být ještě víc o Austrálii a spíše než na legendy se mohl zaměřit víc na tamnější kulturu a rozdíly mezi životem tam a v Evropě.
Pokud Netopýr je z celé série ten nejslabší díl, pak jsem velmi, velmi zvědavý na pokračování.

Hanny
02.09.2014 3 z 5

Dobrý. Dobrý je za tři. Prokousávala jsem se 1. polovinou asi tak celé léto, abych potom sfoukla 2. polovinu za cca 3 dny. Začátek pro měl byl nezábavný, nedokázala jsem u něj udržet pozornost.... tak nějak nemastné, neslané... nutila jsem samu sebe to dočíst.... když jsme se přehoupli přes tu polovinu, četla jsem rychleji a s větším zaujetím a úplně poslední stránky jsem zhltla coby dup. Tohle mě jednoznačně nepřesvědčilo, abych se hned vrhala na dalšího "Holyho". Četla jsem Sněhuláka a ten mě zajímal celkově víc, určitě jsem se do něj nemusela nutit. Takže si teď dám od Nesba pauzu a pak zkusím, co budu říkat na Doktora Proktora :)

marlowe
29.08.2014 4 z 5

Seznámení s autorem jsem dlouho, dlouho odkládal. Vesměs HODNĚ vychvalovaného Seveřana jsem si nechtěl pustit k tělu z prostého strachu, že NEBUDE tak dobrý, jak většina ostatních říká. Leč obava byla zbytečná (a to jsem začal tou nejhůře hodnocenou knihou). Už jsem přečetl hodně detektivek, abych mohl s klidným svědomým říci, že Netopýr je silně nadprůměrná detektivka s úžasnou atmosférou, skvělými dialogy a kompaktním, jakoby ze žuly vytesaným příběhem.
Jasně, jsou tam pasáže, ve kterých to trošku zaskřípe, ale jinak „u mě dobrý“, čímž mám na mysli solidních 80-90%.

LenkaKa
26.08.2014 4 z 5

Napínavé čtení, pro mě ale zatím od Nesba vede Spasitel a Lovci hlav.

ChocoKiller
24.08.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Musím sice uznat že ze začátku je trochu nudná, takže trvá nějakou dobu než se do ní člověk začte, ale ve chvíli kdy se to podaří stojí kniha opravdu za to. Rozhodně mám v úmyslu přečíst si i další.

Odehnalka
17.08.2014 4 z 5

Bez dlouhého přemýšlení dávám 4 hvězdičky, protože kniha mě nadchla hned od začátku. Je to první detektivka, kterou jsem četla a neuvěřitelně mě chytla, někdy jsem se od knihy vážně nemohla odtrhnout. Těším se na další případy Harryho Holea.

zuzurana
16.08.2014 4 z 5

Knizka ma zaujala hned na druhej strane knihy a bola pre mna napinava az do konca. Bola som dokonca nervozna, ze v praci nemozem citat :D Myslela som si, ze ma nezaujme podla hodnotenia na databaze knih, ale mozem povedat, ze si tohto autora pridavam k oblubenim, rovnako ako Adlera Olsena. Hlavna postava velmi vtipna, zaujimava. Zaujal ma aj popis australskej historie, tradicie a mytologie. Dnes zacinam citat dalsi diel a uz sa tesim a verim ze bude rovnako zabavna, ze budem rovnako zavisla na citani :)

kachnch
09.08.2014 3 z 5

Knížka mě pořádně začala bavit až v druhé polovině. První část mi občas přišla.. tak nějak o ničem. Žádná pořádná akce, zbytečné popisy. Druhá část byla fajn, líbilo se mi rozuzlení i skvěle pojatý závěr.
Bohužel mě knížka nenadchla natolik, abych se hned pustila do dalších děl od tohoto autora a to je krimi můj velice oblíbený žánr. Šanci jim však časem dám, už jen kvůli tomu, že jsou hodnoceny většinou mnohem lépe.

Oksalakka
09.08.2014 4 z 5

Spokojenost! A to je zatím jen debut.

kokos1
08.08.2014 4 z 5

Pěkná detektivka, ale vraha jsem tušil od začátku.

mysticblueriver
08.08.2014 3 z 5

Konec jako z filmového plátna, jinak takový průměr ... ale i přesto se pustím do dalšího dílu, že prý je to s každým jeho dalším dílem lepší a lepší ...

fiona007
07.08.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla asi jako pátou v pořadí. Myslím, že je stejně dobrá jako ostatní, opět z nuly informací dokáže chytit vraha.

Peti
04.08.2014

První kniha ze série Harry Hole, kde hlavní hrdina vyšetřuje vraždu norské dívky. Čtivé, zábavné se zajímavým rozuzlením na konci. Těším se na další knihy z této série.

ttoper
31.07.2014 3 z 5

Podle mě ta kniha hrozně trpí, pokud si člověk nejprve přečetl 4,5 a 6 díl (nebo kolik jich vyšlo dřív) a teprve potom se mu dostane do ruky ten první. Vzhledem k tomu, že celá série neustále stoupá, tak logicky první díl je nejslabší. Ale kdybych ho četl jako první, asi bych žádné námitky neměl.

kacaaba
27.07.2014 4 z 5

Mě se to líbilo. Nejdřív jsem se bála do toho pustit, ale stálo to za to. Napínavý příběh, nepředstavitelný konec. Jediné co můžu vytknout je to, že na mě tam bylo zbytečně moc mrtvých, ale to holt k tomu patří.

allebra
16.07.2014 5 z 5

Příběhy kriminalisty Harryho Holea čtu na přeskáčku, podle toho, co je zrovna k mání, ale zvykla jsem si. Takže první příběh jsem četla až jako osmý a vzhledem k některým hodnocením jsem očekávala příběh poněkud slabší. O to víc jsem byla příjemně překvapená! Napínavý děj až do konce, žádné zdlouhavé pasáže, kniha se četla výborně! Za mě dávám hodnocení nejvyšší. :-)