Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5745 1026

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

Any21
14.02.2015 4 z 5

Kniha, která se čte sama. Škoda jen konce.

cocci_nella
13.02.2015 5 z 5

Super :)

Nemisek
12.02.2015 3 z 5

Velmi pekna kniha, velmi promyslena zapletka, kde az do posledni chvilky clovek nevedel, kdo je vrah. Pribeh mel spad, rozhodne jsem se nenudila.

Na druhou stranu mi prisly nedostatecne popsane postavy. Vubec mi neslo jejich jednani dohromady s jejich popisem a myslenim. Take jsem cetla i lepsi detektivky, nemohu tedy dat rozhodne vice nez 3 hvezdy.

Uvidime, jake budou dalsi knihy od Nesba, predpokladam, ze v pozdejsich knihach jiz dal hlavnimu hrdinovi konkretnejsi podobu.

Chipsonator
10.02.2015 3 z 5

Mistr psaného slova, pan Stephen King mě prostě rozmazlil. U něj když čtu, tak mám pocit že sleduji živé bytosti. A to je ten hlavní problém u Netopýra. Tady ten pocit prostě není, postavy mluví protože to chce spisovatel a né proto že by to mohli být skutečné osobnosti.

Ale i tak to rozhodně nen špatná kniha, ba naopak, je to velice dobré oddechové čtení. Harry sympoš, případ zajímavý, lokace Austrálie fájn, a ani tady několikrát omílaný pomalý rozjezd nevadil, spíš naopak. Celkově jsem tak s Netopýrem spokojený a na další setkání s Harrym se těším. 70%

haWranka
08.02.2015 3 z 5

Dost mě to bavilo. První zhruba půlka se sice trochu vlekla, ale pak přišel kopanec a za ním ještě spousta dalších. Možná jsem málo přemýšlela, ale neprokoukla jsem to. Spousta lidí mi říká, že tahle první Holeovka je nejslabší. Takže se opravdu těším na další díly.

jhsoft
05.02.2015 3 z 5

Moje první Nesbovka...propadák to nebyl,ale trhák taky ne:) Jdu na další:)

ditri
03.02.2015 5 z 5

Cteno paradoxne jako posledni z cele serie. Za me zrejme nejlepsi kniha s HH. Pribeh neni jeste tak svazany zbytecne patetickou linkou s Rachel a je citit autoruv talent v pozorovani a naslednem zprostredkovani pestreho sveta . Diky tomu je prostor pro defile zajimavych postav a mikrosondy do jejich osudu. At je to aborginec/bezdomovec byvaly parachute instruktor nebo prostredi cirkusu anebo parkovy ouchyl hrajici sve kazdodeni predstaveni...ve srovnani s posledni knihou Policie je tahle kniha hrava, se spoustou zajimavych postav ktere se mihnou dejem a HH nepotrebuje zadny team specialistu a crazy vrahy. Vystaci si sam, sjety na tripu rozmlouva s televizni obrazovkou na ulici nebo nakoply oblibenym Jimem testuje vraha jako ochranku v nocnim klubu v tom vsak vidim podstatu postavy HH. V momente kdyz v novych knihach zadumane rozjima v alkoholovem opojeni nad vztahem k svemu "nevlastnimu" synovi - prijde mi hezky otravny a jeste kdyz okolo defiluji vrazi provadejici nejnemoznejsi paticke ritualy - je az mega otravny..tohle je ciste moderni krimi - nevenujici se jen pripadu, ale take socialnu, umeni, uhlum svetonazoru atd....zadna "kriminalka XY" - tedy jestlize nekteri kritizuji "pomaly rozjezd" tak ja ho velmi ocenil, jini kritizuji ze je pulku knihy sjety tak jsem mel konecne pocit ze vidim praveho HH nikoliv jeho stin ktery v posledni knize dokonce strasi za katedrou...

PájinH
30.01.2015 3 z 5

Autor má o dost napínavější knihy s Harrym Holem než je Netopýr. Ale i tak je to krásné počteníčko.... :)

Péťa86
28.01.2015 3 z 5

Trošku slabší příběh, ale stále hodně čtivé,... Je dobré si jí přečíst, potom alespoň člověk pochopí podstatu postavy Harryho. Ale celkově průměr Nesboa, jinak umí i více :-)

Rendolet
23.01.2015 3 z 5

Zápletka zajímavá i prostředí, jen se mi nelíbila část, kdy se detektiv nachází v neustálém opojném rozpoložení.

jana.hud
23.01.2015 3 z 5

Prostředí barů, drog a v druhé půlce i věčně opilý detektiv ...to mi vůbec nebylo sympatické. Ale kniha byla čtivá, děj napínavý s několika zápletkami a překvapivým závěrem.
Čekala jsem více...ale třeba se dočkám v dalších pokračováních.

marca_m
19.01.2015 3 z 5

Ještě, že jsem četla sérii na přeskáčku, Netopýrem ani Šváby by si mě Jo Nesbo asi nezískal. Australské prostředí severské detektivce tak nějak nesvědčí, ani zápletka této knihy mi nepřipadala nijak zvlášť zajímavá. Vzhledem k tomu, že v dalších dílech se často odkazuje na Harryho "legendární" akci právě z dílu Netopýr, jsem čekala mnohem víc napětí a tak nějak vůbec...

silazwyku
15.01.2015 3 z 5

asi nejslabší kniha od něj... ale tak byl to 1.díl, nějak začít musel :-)

mane.n
15.01.2015 3 z 5

Bohužel to není má první kniha od Nesba, ale musím přiznat, že pokud by byla, už bych v dalších dílech nepokračovala. Vzhledem k pozdějším knihám je poněkud slabší, ale i přesto stále zajímavá.

KattyV.
13.01.2015

Já to snad nedočtu. To je nuda....Achjo...

Veve131
09.01.2015 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Možná to bylo to tím, že jsem nečetla díly postupně.

sachista
08.01.2015 2 z 5

Plně se ztotožňuji s názorem, že pokud by Netopýr byl první knihou, která by začala brázdit česká a světová knihkupectví, nemohl by se stát Nesbo takovým celosvětovým fenoménem. Netopýr hodně zaostává za Nemesis, Sněhulákem, Spasitelem, zkrátka od čtvrtého dílu dále. Nemohl jsem se do něj pořádně začíst, pak se to trochu rozjelo, ale konec byl zase už příšerně nudný, což mi vlastně u Nesba vadí obecně, že pointu a rozuzlení servíruje příliš brzy. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý u něj na nadstandardní čtení, jsem s hodnocením hodně přísný a asi nějakou tu hvězdičku srážím i úmyslně. Netopýr je v silné skandinávské konkurenci podprůměrnou detektivkou.

Richardson
07.01.2015 5 z 5

Je sice pravda, že to není úplně nejlepší kniha tohoto autora, ale aby se daly jednotlivé knihy lépe ohodnotit ve srovnání s jinými autory, musela by být stupnice alespoň destibodová. Takže přesto stále 5/5

Katuska88
03.01.2015 4 z 5

Musím ubrat hvězdičku za neuvěřitelně táhlý začátek, kde se nic nedělo.
Musím se shodnout s ostatními, že tato Nesbovo prvotina je opravdu poněkud slabšího rázu.
Nemohla jsem se do knihy začíst, a to bohužel platilo asi tak do poloviny.
Ve finále druhá polovina mne opravdu začala bavit a nakonec skončím na čtyřech hvězdách. Protože už mám další knihy autora v knihovně, tak si je určitě také přečtu.

Freechappi
30.12.2014 3 z 5

Vsuvky o australské historii a legendách mi nevadily, pro mě příjemné zpestření, neověřovala jsem si jestli jde o fikci, pokud ne, tak tím líp, ráda se dozvídám něco nového.
Co mi ale úplně nesedělo bylo to jak rychle si Harry pouští lidi k tělu, přijde mi opravdu překvapivé jak blízký vztah si za tak krátkou dobu vytvořil jak k Brigittě tak k Andrewovi, upřímně jsem mu to nevěřila a protáčela jsem oči v sloup - promiň Harry. Pravda ale je, že nejsem zrovna romantická duše, takže co já o tom vím? Další věc je to co tu zmínil/a (?) zoew ... že se vyšetřovatelé jen tak poflakují a občas se teda někoho poptají, spíš aby se neřeklo - to bylo zvláštní. Za mě tedy tři hvězdičky, netvrdila bych že jde o horší průměr, ale ani bych neřekla že je to lepší průměr. To slovo průměr vlastně celkem sedí. Nicméně mě Netopýr přesvědčil k přečtení dalšího dílu, takže z toho říčního proudu průměrného průměru je to poměrně dobrý kousek.