Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5758 5758

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

Vendelín2000
27.01.2016 4 z 5

Harryho jsem si zamilovala po první větě a musím říct, že oprávněně. Těším se na další díl.

Sendog81
25.01.2016 3 z 5

Moje první knížka o Harry Holeovi. Nebyla to vůbec špatná detektivka, zvlášť na prvotinu. Proto jsem se hned vrhnul na další.

misi.zelenkova
25.01.2016 4 z 5

Až když jsem přečetla Sněhuláka, věděla jsem, že si musím přečíst celou sérii. Dávám čtyři hvězdy právě jen kvůli tomu, že jsem Netopýra přečetla až po Sněhulákovi, který mě hodně překvapil a nadchnul.
Harry Hole mě ale prostě neskutečně baví. Jeho charakter, jeho vlastnosti, styl....všechno. A moc se těším, až dočtu všechny díly. Nesbo je geniální autor. Děkuji za tyto knihy!

delatrix
22.01.2016 3 z 5

Včera jsem dočetla Netopýra a můsím říct, že je úžasný.
U věčiny detektyvek poznám už na začátku, kdo je vrah, ale tahle mě příjemně překvapila. Knížka je plná nečekaných zvratů. Některé části se mohou zdát nezáživné a nudné, ale postupem času se ukážou jako dobrá filozofická připomínka děje. V knížce je hodně filozofických a psychologiských částí, které bych řekla že jsou popsány docela zprávně.
Postava detektiva Holyho mi příjde opravdu skutečná, ne jako někteří vymyšlení hrdinové.
Konec knížky není ani úplně tragický ani happy end, ale vážně zkutečný, jak by to bylo v životě.
Jediné, co musím knížce vytknout jsou anglické věty, které se občas objevují to mě štvalo a proto jsem nedala plný počet hnězdiček.

20.01.2016 5 z 5

Anglické vsuvky mi nijak nenarušovaly požitek a orientaci v ději...naopak, navodily atmosféru a přímo vůni Austrálie. A pokud jsem nerozuměl, tak jsem se prostě podíval jinam a zároveň se zase o něco více vzdělal..Víte, já nechci být Čecháček, nechci být žádný tucťák a pohodlníček...vždy jsem se vzdělával sám, protože jsem jinou možnost neměl, a doslova po vzdělávání prahnu a vychutnávám si ho. A při detektivce cítit intelektuální uspokojení, to je prostě bomba! :))) A překlad je přímo geniální!!!!!

Honzik111
20.01.2016

Očima jsem přelétla hodnocení čtenářů a nikde jsem nepostřehla to, že je kniha plná anglických vsuvek v textu, které tam zcela určitě mají svůj smysl, ale pro většinu Čecháčků by k tomu byla potřeba anglicko-českého slovníku, nebo to jen přeskákat a postrádat kontext. Je to záměr překladatele? Možná je kniha dobrá, ale mne velice zklamala, vinu ovšem nedávám autorovi.

poiu
19.01.2016 4 z 5

Jooo, to mě bavilo. :-) Sice mě Harry Holy :-) občas štval tím svým trochu arogantním přístupem (někde se zpít do němoty a tři dny nepřijít do práce, říct šéfovi, ať drží hubu.... ale co, to se přece v pohodě přejde, hlavně, když nám vyřeší tu vraždu, že.... ) ........ Jinak zajímavá pointa, netypické postavy a ještě příběhy o původních obyvatelích Austrálie.... :-)

Těším se na další díl série...

18.01.2016 5 z 5

Harry Hole má výsledky, tak ho nevyhodí...ale pokud vím, má problémy v práci, ne že ne...ale přece jen je to literární postava, a to je jeho výhoda...
Myslím, ty detektivky s ním jsou brilantně napsány, vystavěny i pointovány, co si více přát, no ne? A pak, na tom Severu musí chlastat úplně každý, i filozof či moralista...
Třeba Vacátko je taky z dnešního pohledu až neskutečný...a ta galérka jakbysmet!

klokan.1905
18.01.2016 4 z 5

Kriminalista Harry Hole - alkoholik... Kniha V lese visí anděl - postava kriminalistky - Mia Krügerová - alkoholička.... Kniha 13 hodin - postava Benny Griessel - kriminalista s problémy s alkoholem... Tak nevim, to se všude u kriminálky chlastá?! ...
Niméně zpět ke knížce, Netopýr od Nesba se mi moc líbil... Byla to pro mě první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední... ;-) Zcela jistě doporučuji :-)

13.01.2016 5 z 5

Moje první setkání s tímto fenoménem...

aria02
09.01.2016 4 z 5

Zajímavá kniha chvílemi jsem se musela nutit číst. Ale stálo to za to.

Lenka.Vílka
07.01.2016 4 z 5

Tak jsem se konečně Harrymu podivala na zoubek. Nemohu se ubránit srovnání s Mankellem (že by dobou vydání?) a Kurt vyhrává na plné čáře. Baví mě styl Nesba, ale ve výsledku se mi líbily víc jeho knihy mimo tuto sérii. Ale bylo mi slíbeno, že další knihy série jsou lepsi, takže si na to počkám a budu číst dál.

Alzbetta
04.01.2016 4 z 5

Tak jsem konečně dočetla.První od Nesba ,kterou jsem četla byl Sněhulák,a ta se mi líbila.Proto jsem se rozhodla,že si přečtu celou serii,ale Netopýr se mi už až tak nelíbil.Až konec knihy se rozjel a začalo se vše vyjasňovat a zapadat. Teď začínám Švábi,tak snad bude lepší :))

neliska
04.01.2016 1 z 5

Nejnudnější knížka jako jsem kdy četla. Obyčejně mi trvá přečíst knížku den,dva. Tuto jsme četla 14 dní. Stále jsem čekala,že se začne něco dít. Začalo, ale až na konci. Kdybych ji nedostala od kolegy, tak už by asi dávno putovala zpátky do knihovny.

Aniga
28.12.2015 5 z 5

První seznámením s autorem bylo s knihou Lovci hlav a byla jsem velmi potěšena.
Nyní jsem přímo nadšená, nemohla jsem se od prvního případu Harryho Holea odtrhnout. Jelikož se chystám číst sérii postupně a Netopýr je hodnocena jako nejhorší, jsem velmi natěšena, co mi ještě čeká dál :).
Za mne je to velmi kvalitní detektivka, která se odehrává na opačné straně světa aniž by ztratila to, co právě u severských krimi zbožňuji - dokonale promyšlenou zápletku.
Harry Hole je nejen detektiv, který má své dobré i špatné stránky, ale především člověk, který to nevzdal a snaží se znova začít žít i se svou ne příliš povedenou minulostí.

Knihomolice
28.12.2015 5 z 5

Je to sice prvotina, ale zatím se mi z prvních čtyř dílů líbila nejvíce. Nesbo je prostě skvělý.

FishTailTea6
18.12.2015 3 z 5

Když propukla knižní mánie okolo Jo Nesbo, tak jsem si říkala, že jí nepodlehnu. Nicméně o pár let později jsem chtěla v kavárně zabít čas a tak jsem si ze zvědavosti ve vedlejším knihkupectví koupila první ze série Harryho Hola.
Po přečtení této prvotiny stále nevím proč je kolem toho takový rozruch. Sama to řadím tak na střed. Ale i tak jsem neodolala a právě rozčítám druhý díl a tím pádem mu ještě dávám šanci mě přesvědčit, že to za to stojí. :)

Peter.Melon
10.12.2015 4 z 5

Výborná detektivka.Kniha Netopýr má vše.Nechybí zde zajímavý hrdina,detektiv Hole,propracovaný děj a také dobře popsané ostatní postavy...

Jessybelle
30.11.2015 5 z 5

Zpočátku mi chvíli trvalo začíst se. Trochu jiný styl psaní... ale pak jsem se začetla a moc se mi kniha líbila...

Ječmínek
23.11.2015 2 z 5

V porovnání s jinými detektivkami byla průměrně čtivá, průměrně nudná, průměrně napínavá, s průměrnými postavami, průměrnou hlavní myšlenkou, průměrnou pointou. Po všech stránkách průměrná detektivka, ale celkový dojem, který ve mně zanechala, snad ani na průměr nedosáhl.