Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5745 1026

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

dzules
21.08.2015 3 z 5

než se to rozjelo docelo to trvalo a hlavně jsem vážně nepochopila jednání některých postav

goalie
19.08.2015 5 z 5

Super kniha, hlavně v tom jak se celý případ zamotává. taky se mi líbilo jak je kniha spojená s australskými legendami. A už se těším až budu číst další díl z této série.

mdracek
15.08.2015 3 z 5

Jelikož se o Nesbovi stále všude mluví, jako bookoholik jsem si jeho knihy chtěla přečíst. Řekla jsem si, že to vezmu pěkně od začátku, a dobře jsem udělala. Zpočátku mně kniha velmi bavila, ale v porovnání s dalšími příběhy Harryho Hole je znatelně slabší. Jak zápletkou, tak i častými vstupy do děje povídáním o australských legendách.

veronika_m
14.08.2015 3 z 5

Podle mého jedna z nejslabších knih od Nesba. Kdyby byla tou první, co bych od něj četla, tak by se stala i poslední...

betys6914
13.08.2015 3 z 5

Já vám nevím. Detektivka dobrá, o tom žádně pochybování. Ale jak mi všichni cpali, že Nesbo je neuvěřitelný, brilantní a jeho knihy sou taky takové, nějak mě to teda nepřesvědčilo. Snad příště.

Juzzy
12.08.2015 5 z 5

Dost dobré na Harryho rozjezd.

Cher
07.08.2015 2 z 5

Po všech těch kladných hodnoceních jsem se na detektiva Harry Hole moc těšila. Bohužel, byla jsem velmi zklamaná. Děj se rozeběhl až někde v polovině knihy a pasáže o historii Austrálie apod. bych vůbec vynechala.

Amiran
05.08.2015 4 z 5

Kniha mě velmi bavila, děj začínal být opravdu napínavý až někde v půlce knihy, ale ani mi to nevadilo, vše tak nějak pomalu plynulo... Jediné, co se mi nelíbilo, byly úseky, kdy někdo vyprávěl staré pověsti a příběhy. Vždy jsem tyto části přeskočila, protože si myslím, že jich tam bylo až moc... Ale klobou dolů. Sama bych nic takového napsat nesvedla. :)

Jak tady píše dole pode mnou Jack93, nechápu, proč má kniha tak nízké hodnocení. Podle mého je tento první díl velmi vydařený! :)

Jack93
01.08.2015 5 z 5

Tak dlouho jsem chodil v knihkupectví kolem Harryho Holea, že jsem si ho taky musel přečíst, protože jsem na něj slyšel jenom samý pozitivní ohlasy. Záměrně jsem začal prvním dílem, protože jsem tušil, že se mi to bude líbit (mě se totiž líbí úplně všechno, co čtu, mám skvělej vkus a šťastnou ruku).

Věděl jsem, že Netopýr má nejslabší hodnocení, takže jsem do toho šel s tím, že s přibývajícími díly bude kvalita narůstat.

Už po první kapitole, která měla jenom 4 strany, jsem to věděl - tahle knížka bude skvělá! První den jsem skončil na 119. stránce, další den jsem si myslel, že to bude kolem čísla 300. Ale co se večer v 11 hodin nestalo? Dočteno!

Netopýra jsem četl jedním dechem, nadchla mě zápletka, postavy, prostředí, Harry Hole (resp. Holy) a ano, i vypravování mýtů a legend, které se vztahují k Austrálcům. Pořád sice vzhledem k umístění děje nemůžu říct, že jsem četl opravdovou severskou detektivku, ale vem to čert.

Nechápu, proč má kniha tak nízký hodnocení. Jestliže má Netopýr 74 %, strašně moc se těším, co přijde v následujících 9 knihách. Hádám, že mě to obrovské napětí a vzrušení odvane až do Osla.

Archibald2000
31.07.2015

Tato kniha, byla moje druhá od autora. Nečekal jsem od ní tolik jako od Přízraku, ale velmi mile mě překvapila. Vraha jsem sice tušil, ale já už jsem tak zdegenerovaný, že bych dokázal podezřívat i čtyřletou holčičku s kočárkem. Za mě 4/5.

Bee
29.07.2015 3 z 5

Když už jsem se vrhla na severské detektivky a spisovatelské duo Lars Kepler ve mně zanechalo takový nadšení, nemohla jsem opomenout tuhle sérii. Musím už zpočátku říct, že mě to docela zklamalo. Harry Hole jako hlavní postava je pro mě zatím záhadou, chvílemi mi byl dost sympatický, ale ve valný většině mi prostě nesedl. Asi to není můj typ hlavního hrdiny.
Co se děje týče, taky mám co vytknout - celkem zajímavou zápletku tady otravují popisy všeho možného - opravdu, autor popisuje snad všechno a pro mě až neuvěřitelně otravně. Na druhou stranu se mi líbily různé bajky, kterými je příběh protkaný. Práce s postavami, ta mi tady prostě nesedla, já jim to prostě nežrala, nějak jsme se nikomu nedostali na kobylku. Ale celý případ byl dost zajímavý, takže se zmítám někde mezi dvěma a čtyřma hvězdama díky naprosto protichůdným pocitům. Rozhodla jsem se pro tři.

Petra17
24.07.2015

První kniha, kterou jsem ale po půlce zavřela s tím, že mě nebavila, třeba se k ní někdy vrátím, Švábi mě již zaujaly více :)

Val
22.07.2015 4 z 5

Tak jsem se konečně pomyslně seznámila s Harrym, kterého už ale fakticky dávno znám z dalších dílů :-) Knihy čtu, tak jak mi přijdou pod ruku.Na Netopýrovi je vidět, že je knihou první. Není vůbec špatný, ale knihy mají určitě vzestupnou tendenci ..... Takže se těším na Šváby, kteří mi dosud taky unikali :-)

Radůz
15.07.2015 2 z 5

Má druhá knížka od Nesba. Tou první byl Spasitel - docela dobrý, ale že by mě nějak extra nadchnul, to se říct nedá. Tak jsem si řekl, že dám Nesbovi ještě šanci a přečetl si ještě Netopýra. No a touto knihou jsem s tímto autorem nadobro skončil. Na to, jak je opěvovaný jsem od něj čekal daleko víc. Do dalších jeho knih se už radši pouštět nebudu.

Adam Bartoš
14.07.2015 4 z 5

Je to sice druhá kniha, kterou jsem od Nesba četl, ale první s Harrym Hoolem. Tuhle postavu jsem si od začátku zamiloval, ale pojďme se přesunot k příběhu. Příběh se mi strasně líbil, hlavně když jsem zjistil kdo byl vrah. Opravdu jsem to nečekal, ale jedna věc mi tam vadila. A to povídání o Austrálii, různé povídky, bajky. Ano, proč to tam nedat, ale v této knize toho bylo opravdu hodně. Takže kdyby autor pár těch povídek odstranil, vůbec nic by se nestalo a nezasáhlo by to do děje. Do dalšího kriminálního případu s Hoolem se určitě rád vrhnu a užiju si ho určitě lépe než tento "nejslabší díl" ze série. Za mě teda 4,5 hvězdy.

Ihunger
08.07.2015 4 z 5

Vypocute ako audiokniha, vyborná

NestleK
08.07.2015 4 z 5

Od Nesba jedna z těch slabších, ale určitě stojí za přečtení.

Chloe.leknin
03.07.2015 3 z 5

Zatím nejslabší detektivka od Nesba, kterou jsem četla.

Samira
28.06.2015 4 z 5

Na seznámení s autorem a hlavně Harrym Holem jsem se těšila a stejnou měrou se ho obávala. Ale jakékoli obavy byly naprosto zbytečné. Ačkoli má úvodní díl pomalejší rozjezd vzhledem k většímu množství vsuvek, stejně jsem knihu doslova zhltala za jeden den. Kvalitní detektivka se skvělou atmosférou a charismatickým hrdinou, který si vás rychle získá. Těším se knihy, které budou následovat a na postupné zrání hrdiny i autorova stylu. Potenciál je jasně patrný už v díle prvním.
Doporučuji!

Atheal
26.06.2015 3 z 5

Moje první knížka od Nesba a zatím velké zklamání, prokousat se jí mi trvalo asi 2 měsíce, teprve posledních pár desítek stran mě bavilo. Velká část děje mi přišla tak nějak zbytečná, australské bajky už mě ke konci dost otravovaly. Beru ale na vědomí, že je to autorova zřejmě nejslabší kniha, takže mu dám určitě ještě šanci napravit si reputaci.