Netopýří muž

Netopýří muž https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71691/bmid_netopyri-muz-VSu-71691.jpg 4 5758 5758

Harry Hole série

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Flaggermusmannen , 1997

gomaki
21.11.2015 5 z 5

Netopýr je, jak všichni víme, Nesbova prvotina a tak by se na ni mělo nahlížet. Každý z nás nějak začínal. Nicméně nemohla být tak špatná (a pokud budete číst od začátku, tak se Vám to bude líbit), když o Harry mohl pokračovat vesele dál:)

Teď k samotnému příběhu: hrozně špatně se mi píší komentáře k detektivkám, nerada bych prozradila něco důležitého. No nic, jdeme na to... Harry Hole, alkoholik, který byl poslán do Austrálie vyšetřit vraždu. Krom toho, že je alkoholik, tak je milý asi tak jak jen může být milá osina v zadku. Přesto si Vás získá, je to takový opak klasických kladných a morálně silných detektivů, kteří jsou sice fajn, ale když se to vezme kolem a kolem, tak to jsou nudní patroni (Kristina Ohlsson a její Alex Recht prominou).

Nicméně vražda mladé norské dívky otřásá jak Austrálií tak Norskem. A za pomoci australského kolegy, který mu odvypráví pár australských pověstí, seznámí s pár lidmi se dostane až k samotnému vrahovi a věřte, že to nebude nic lehkého ani pěkného.

Příjemné vyšetřování přeji :)

michalka S.
06.11.2015 3 z 5

Serie HH mam rada ,ale tento dil me moc nezajal :(

akdar72
04.11.2015 5 z 5

Moje první kniha od Nesbo, začátek trochu pomalejší... konec úžasný. Fascinoval mě popis Harryho vč. jeho problémů s alkoholem, myslím, že si Nesbo, možná, tím vším musel projít sám ...

fmash
04.11.2015 4 z 5

Konečně jsem najel na chronologickou linii (po Sněhulákovi a Levhartovi), takže mi některé věci začaly dávat smysl. A jiné, díky tomu předběhnutí, domýšlím dopředu. Takže to vlastně je, jak má být.
Netopýr je dobrý, napínavý, plný zajímavých postav, autorových obvyklých postřehů a stručného podání životní filosofie, jež mi není cizí. Obvyklá přehršel zvratů v pátrání, kterých je ažaž. A náběh na obvyklé schéma, které je příběhům o HH vlastní. Rozhodně bych nechtěl patřit k ženám, které se kolem hlavního hrdiny kdy motaly.
Hodně anglických vsuvek, jež budou v pozdějších knihách nahrazeny množstvím přímočarých popkulturních odkazů, dle mého ničemu nepřispívá. Když pročítám zdejší komentáře, nějak si nemohu vybavit, že by první polovina knihy byla nudná - nic takového mě ani nenapadlo, takže si dovolím nesouhlasit. Řadím k lepším knihám ze série.

Mari00
01.11.2015 4 z 5

Je to velmi obsahově zajímavá kniha. Asi nejzajímavější v ní jsou úsudky postav.

Madelisi
31.10.2015 3 z 5

Netopýr mi připadá jiný než ostatní Holeovky. Na začátku se dlouho nic neděje, pouze vidíme Harryho, jak přiletěl do Austrálie a seznamoval se s případem. Je vidět, že se Nesbo později vypsal a vybrousil svůj styl. Jediné, co si Harry udržel ve všech svých případech, je jeho intuice. Půlku knihy nic nevidí, aby nakonec jako jediný přišel na řešení složitého případu. A to nejlépe ještě silně opilý.

Co je zvláštního na Netopýrovi? Mohl by sloužit jako průvodce původním obyvatelstvem Austrálie. Tolik zakomponovaných příběhů jsem ještě nikde neviděla. Nesbo si toho dost nastudoval.

Miseno
30.10.2015 3 z 5

Povedal som si, že začnem sériu čítať od začiatku. Myslím si, že som urobil dobre, pretože sa pomaly posúvam naprieč sériou a to aj vďaka tejto knihe. Zaujalo ma najmä exotické prostredie Austrálie a množstvo reálií z tohto prostredia, ktoré autor do textu zakomponoval.

koolsavage
30.10.2015 2 z 5

Jak tady bylo několikrát zmíněno, kdyby toto byla má první kniha od autora, tak další nečtu. /2,5*/

tinka1974
28.10.2015 5 z 5

Musím říct, že jsem čekala něco úplně jiného. Severskou detektivku jsem si představovala jako drsňárnu. A po zkušenosti s doktorem Proktrem jsem netušila, jestli mám číst nebo ne. U tohohle dospěláckého příběhu jsem byla mile překvapená. Spíš bych řekla, že šlo o lidské příběhy, které pospojovala jedna vražda. Úžasně posané pohnutky, a co se mi líbilo, hlavní postavy rozhodně nebyly suverénní, neohrožení superhrdinové. Spíš naopak, jak Harry Hole, tak Andrew Kensington měli své velké slabosti. Přesto všechno spolu řeší vraždu jak nejlépe jim to vědomí a svědomí dovolí. A mohu říct, že vraha, kterého nakonec odhalili a příčiny, kvůli kterým vraždit, jsem do poslední chvíle nedokázala odhadnout

Peter.Melon
28.10.2015 4 z 5

Pěkný detektivní román.Hole je zajímavý i chytrý.Autor vytvořil zajímavého hlavního hrdinu...Skvělá severská detektivka!

Nightcrawler
25.10.2015 4 z 5

Musím říct, že mně se kniha líbila. Sledujeme počátek detektivní kariéry Harryho, navíc zasazený do zajímavého prostředí. S tím také souvisí, že příběhy a legendy původního obyvatelstva byly příjemným zpestřením a některé samozřejmě také vodítkem. Nejsem nadšen, ale jsem spokojený.

Kirach
17.10.2015 2 z 5

Kniha me nejak nenadchla. Moje prvni kniha od Jo Nesbo a vlastne nejspise asi posledni :)

Colletka
16.10.2015 2 z 5

Dost slabé! Kdyby autor vynechal všechny ty kecy okolo nebylo by to zlé. Ale místo nějakých 390 stran by měla knížka tak 100. Doufám, že u ostatních dílů budu mile překvapena :)

wesulle
11.10.2015 2 z 5

První kniha, kterou jsem od Nesba četla. Rozhodně mě nepřesvědčila a dle mého názoru je hodně slabá. Nevzdám to a přečtu si další knihu - snad bude lepší.

Balenka
02.10.2015 2 z 5

Fúha, keby je to prvá kniha od Nesba, ktorú čítam, veru neviem, či sa pustím do ďalšej..

stehlicek
30.09.2015 3 z 5

Souhlas s většinou komentářů. Pro mě zatím nejslabší kniha série. Vyloženě průšvih to není, jen holt člověk srovnává s pozdějšími příběhy, které jsou temnější, propracovanější, více strhující... Netopýr je jakýsi příslib do budoucna :-)

dom.b
24.09.2015 3 z 5

Pro mě nejhorší kniha z celé Harry Hole série. Start mi příjde pomalý, děj plyne celkově bez velkých zvratů, na kterých to stojí v dalších dílech. Jako veliká fanynka severské detektivní školy, stále dávám přednost tajemnému Keplerovi se sympatickým Joonem Linnou.

anisek989
21.09.2015 3 z 5

Vůbec ne zlá kniha ale ze serie podle mě nejhorší proto jen 3 hvězdy. prostě to ještě neni nějak ono..

nika124
16.09.2015

Knihy Jo Nesba se objevují ve výlohách téměř každého knihkupectví, až i mne začalo zajímat, o čem že to autor vlastně píše a jestli jsou jeho knihy opravdu tak dobré. Netopýr je jediná kniha, kterou jsem od autora přečetla a nemohu říct, že by mne nějak zaujala. Možná se najdou nadšenci detektivek, kteří ocení příběh a jeho dějovou linii, mě však zklamal nejenom obsah knihy, ale především jazyk, kterým je kniha napsaná. Jedná se o velice jednoduché, strohé a nepříliš zajímavé vyprávění bez jakýchkoliv jazykových prostředků či delších souvětí, které by mohly zvýšit čtenářovo napětí a navodit tajemnou atmosféru, kterou bych u detektivky očekávala. Knihu hodnotím jako velice podprůměrnou detektivku, která mě odradila od čtení dalších z autorových knih.

Jihorka
13.09.2015 4 z 5

Nečetla jsem sérii popořádku - spíš na přeskáčku, a musím přiznat, že jsem ji nedočelta do konce. K prvnímu dílu série jsem se tak dostala až s odstupem a příběh se mi líbil víc než některé jiné. Důvodem je absence podrobných popisů usmrcení, často tak děsivých a ujetých, že mě to před nějako dobou odradilo od další četby série. Vrátila jsem se proto na začátek a udělala jsem dobře. Bavila mě austrálská mytologie i historie, která se dějem proplétá. Klasická zábavná a napínavá detektivka, kterou okoření pro norského detektiva nezvyklá destinace.