Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 963 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

Ticiana
26.08.2021 5 z 5

Ja jsem se nemohla odtrhnout. Kniha Vás vtáhne a nepustí. Pribeh rodiny, kde nic není jak se zda. Mne se hodně líbila Cara a Miles. Oni mne fakt bavili. Taky jsem si pobrecela. Tesim se na další knihy od autorky a uz jsem si ji i přidala mezi oblíbené.

KatyM.
24.08.2021 5 z 5

První setkání s autorkou a jistě ne poslední. Kniha je velmi čtivá, hned od prvních stránek vtáhne do děje a nepustí až do konce. Líbilo se mi i střídání , kdy vypráví matka a kdy dcera. Doporučuji.

Red-haired
22.08.2021 3 z 5

Kniha je, jak už to u Collen bývá zvykem, plná bolesti a smutku. Zaměřuje se na rodinné vztahy mezi matkou a dcerou, ale také mezi sourozenci, přáteli, i manželství. Tentokrát tady toho smutku a žalu na mě bylo v jedné knize až moc, a tak jsem si během čtení Nelituju ničeho párkrát řekla, že lituju čtení této knížky. :D

Mám pocit, že se autorka čím dál víc vyžívá v rodinných tajemstvích a své zápletky zakládá na nedostatku komunikace, díky které by se vše vyřešilo hned na začátku, a to mě trochu irituje. Osud Morgan byl už od začátku dost tragický a nebylo mi během čtení zrovna příjemně, ale Collen rozhodně umí vtáhnout do děje, takže bylo snadné se do příběhu začíst.

Bohužel mi hlavní postavy (snad kromě Jonaha) byly strašně nesympatické, dokonce jsem se v polovině knihy začala nudit a knížku jsem na pár dní odložila. Druhou polovinu jsem zhltla ani nevím jak, příběh nabral neskutečný spád a KONEČNĚ si postavy začaly vše vyjasňovat, takže sláva!

Nebýt krásných myšlenek, které autorka do knihy vložila, vtipů o oranžové barvě (já oranžovou taky nesnáším!) a romantické linky u Morgan (té jsem moc fandila), hodnotila bych knihu nejspíš hůř, ale nakonec si mě knížka přece jen trochu získala.

Hodnotím 3,5*/5* - určitě to nebude knížka, kterou bych všude doporučovala, ale rozhodně od čtení neodrazuji, obzvlášť pokud jsou knihy od Colleen také váš šálek čaje.

pocketka
19.08.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila, líbí se mi její styl psaní, líbí se mi témata, o kterých píše. Dokáže popsat pocity zamilovanosti, radosti, zoufalosti i zklamání tak bravurně, že to cítíte tak, jako hlavní postavy. Doporučuji a Colleen se řadí mezi mé oblíbené. Edit: před třemi dny jsem knihu dočetla a nemohu ji dostat z hlavy a začít číst něco nového. To je přesně to, co od knihy čekám, proto měním čtyři hvězdy na pět.

daniela7398
13.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Já tu Collen miluju! Ona prostě umí popsat pocity lásky, tak výstižně a uvěřitelně, jako kdyby to člověk zažíval s nimi. Stále musím myslet na ty dvě roviny příběhu a na matku s dcerou, přičemž matku jsme znali i jako dceru. Knihu jsem přečetla za jediný den a každá postava mi byla něčím sympatická a blízká.
Každou knížkou zvyšuje svou nedostižnou laťku!

zaba335
06.08.2021 5 z 5

Od Colleen Hoover jsem přečetla už tři knížky, ale tato je silným konkurentem. To, že jsou její knihy čtivě, zajímavé, krásné, že se od nich nemůžete odtrhnout, už vím, ale že bych u nich brečela nebo chtěla potkat postavy se mi stalo poprvé.
Příběh Nelituju ničeho byl strašně smutný a těžký, ale i přesto z něj vzešlo něco krásného. Naděje. Dva plnohodnotné vztahy. Upřímnost. Pochopení.
Dialogy mezi jednotlivými postavami byly bez chybičky a s příslibem kvalitní slovní zásoby.
Postavy byly rozervané, komplikované a odehrálo se toho mezi nimi opravdu hodně. A i přesto mi byly všechny sympatické. Nejvíc jsem cítila s Morgan, která je pro mě velká hrdinka a silná žena.
Po těžkém ději, příjemný konec.
Doteď jsem netušila jak důležité mohou být lízátka a oranžová barva :)
Colleen je prostě perfektní.

LilianaFalcon
04.08.2021 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodla pro tu nižší variantu, protože na Colleen mi to připadalo o něco slabší a moc velké drama.
Bylo to opět krásné, četlo se to samo a dočítala jsem hodně brzy ráno.
Příběh Clary a Millera byl jednoduše sladký.
Ale Morgan s Johnathanem mi na Colleen připadali málo originální. I když se mi líbilo, že zápletku na nás autorka vybalila hned na začátku a pak se jen řešil vztah Morgan a Clary.
Zkrátka bylo to skvělé, ale Colleen to umí i lépe.

badliar_id
03.08.2021 4 z 5

Colleen je vážně skvělá autorka a dokazuje mi to pokaždé, co se pustím do její knihy a zanechá mě totálně rozpolcenou.
Tahle kniha mě neskutečně stresovala, ale jakože extrémně moc! To napětí mezi hlavními hrdiny mě totálně zabíjelo. Samozřejmě mluvím o Morgan a Claře. Bože! Obě mě fakt štvaly a já už si myslela, že knihu zahodím a nedočtu jí, což jsem vážně nechtěla udělat, protože je to zatraceně Colleen!!
Clara byla vážně příšerná. Neskutečně mě vytáčela svým chováním vůči její mámě (Morgan) a ostatním. Já jí chápu, vážně jo, ale tohle bylo na mě moc. Jsem ráda, že si na konci knihy uvědomila svoje chyby a štvalo jí, jak se chovala.
Morgan byla skvělá matka, ale rozhodně měla svoje chyby. Ne pokaždé se chovala vhodně a občas mě taky naštvala. Jinak jsem jí ale měla ráda, protože si vůbec nezasloužila tohle všechno, co jí postihlo.
Miller a Jonah... bože, oba jsem si je hned zamilovala a pokaždé se na ně těšila. Zlatíčka to jsou!!
Kniha je stejně skvělá jako předchozí kousky, jen mě tedy vážně vystresovala :Dd.. Colleen umí vážně skvěle psát, zbožňuju jí..

Kyparis
02.08.2021 5 z 5

Prostě Colleen :-) Nezklamala :-) Moc krásná knížka se zajímavým tématem :-)

anndrra
31.07.2021 5 z 5

Ta knížka měla měla mít určitě oranžovou obálku!!! Byla to jízda, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, jako 33 letá matka 13 leté dívky jsem se do Morgan dokázala naprosto dokonale vžít, ale stejně tak jsem chápala i Claru (přestože byla většinu času na pár facek). Rozhodně doporučuji!

Verika
20.07.2021 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení dcery. Nelituji, moc pěkná knížka o vztahu mezi matkou a dcerou. Líbily se mi psané pohledy ze strany matky i dcery. Knížka ukazuje, jak je důležitá komunikace, aby si skutečnost každý nevykládal jinak.

Lucy2405
15.07.2021 5 z 5

Opět od autorky skvělá kniha. Díky příbehu matky je kniha vhodná i pro starší čtenáře. Zvraty byly celkem nečekané, takže jsem si knihu velice užila a to nemluvím o dojemném konci. Moc doporučuji :)

simona5r
24.06.2021 4 z 5

Jako oddechové letní čtení je to úplně ideální. A asi vážně stárnu - Clara mi místy byla hrozně protivná a nad jejich zamilovaností jsem kroutila hlavou, tak Morgan jsem fandila.

dianaxn
13.06.2021 4 z 5

Takže od začátku, střídají se tu dva úhly pohledu – Morgan a její dcery Clary.

Mně osobně bavily kapitoly z pohledu Morgan o trochu víc. Zdála se mi jako silná hrdinka a byla mi hned sympatická, stejně jako hlavní mužské postavy Miller a Jonah, které jsem si taky oblíbila.

Druhá hlavní protagonistka Clara mě ze začátku svým sobeckým chováním strašně vytáčela, ale vzhledem k situaci jsem to dokázala pochopit (někdy), a líbil se mi její vývoj charakteru.

Oceňuju reálné vyobrazení vztahu mezi matkou a dcerou po tragické události. Všechny emoce, činy, uvažování postav byly popsány skvěle a velmi uvěřitelně.

To samé platí o ději, kde bylo sice od začátku jasné, jak se bude vyvíjet, ale bylo zajímavé sledovat, jak se kdo zachová. Kromě toho měl rychlý spád, zvraty působily promyšleně a musím říct, že konec byl fakt hezky uzavřen.

tynka65
09.06.2021 5 z 5

Coleen je moje sázka na jistotu. Opět mě hned prvními stránkami vtáhla do děje a nepustila až do samotného konce. Moc mě bavily oba příběhy jak Morgan tak Clary a doufala jsem, že najdou společnou cestu a vzájemné porozumění a také šťastný konec. Miluji ty romantické příběhy z pera Coleen Hoover, protože vždy vám dají TO něco navíc, co Vás nenechá v klidu spát.

Mišák240
07.06.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, v knize se střídá vyprávění matky a dospívající dcery, jejich častá nedorozumění a odlišný pohled na řešení problémů. Zamotané situace, které se dají zamotat ještě více.

mirinda973
21.05.2021 5 z 5

NELITUJU, že jsem si ji přečetla
Porozumění...tohle asi vystihuje celou knížku - krásnou knížku.
Skvěle popsaný složitý vztah matka x dcera.
Vtipná autorka! Ať je téma jakkoliv vážné a smutné nikdy nezapomene na vtipné dialogy.
SUPER ČTENÍ
Jen mě trošku mrzí ty dopisy...to by mě zajímalo.

lost.in.books
14.05.2021 5 z 5

Hodnocení: Toto byla má 4. přečtená kniha od Colleen a opět jsem byla nadšená, autorka prostě psát umí a tato kniha je toho důkazem.
U Colleen se mi neskutečně líbí že dokáže romantický příběh vždy propojit s vážnějšími tématy, tato kniha nebyla výjimkou- obsahovala mnoho myšlenek k zamyšlení a velmi výrazné poselství a dokázala čtenáře velmi zasáhnout, tedy alespoň mě.
Do knihy jsem neměla nejmenší problém se začíst, začetla jsem se po první stránce a nechtělo se mi vůbec knihu odkládat, přečetla jsem jí dnes ve 2 hodiny ráno, protože jsem se prostě jednoduše nedokázala odtrhnout.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila po pár stránkách a nemohu říci, že by mi tam nějaká postava výrazně vadila, líbilo se mi že každá postava za sebou skrývala svůj příběh a tajemství, která se postupně poodkrývala a odhalovala.
O zvraty též nebylo nouze, děj obsahoval mnoho překvapení a příběh měl celkem rychlý spád a ani chvíli mi kniha nedala prostor pro nudu, s postavami jsem prožívala všechny jejich životní příhody a strašně mi přirostly k srdci, s koncem knihy jsem byla spokojená, více prozrazovat nebudu, protože kniha opravdu stojí za přečtení, moc se těším až si od autorky přečtu další knihy.

Kuci12
07.05.2021 3 z 5

Moje první knížka od CoHo a já vám teda nevím, ale mexická telenovela je oproti tomu slabý odvar. Děj mě vtáhl neuvěřitelně v tom by problém nebyl, ale jeho uvěřitelnost? Vážně takhle to ve světě nechodí. S každou další stránkou jsem se propadala do větších klišé, romantických gest a nelogického jednání.

nicole1990
05.05.2021 5 z 5