Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3077 3077

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

MíšaS.
05.08.2019 1 z 5

Na tuto knihu jsem čekala půl roku v knihovně --- nestálo to za to.
Jediné plus je, že se to čte rychle. Asi bych si měla přestat půjčovat tyhle rádoby thrillery, kterých je teď jak hub po dešti.
Děj předvídatelný, velmi předvídatelný a velmi jednoduchý. V podstatě jsem věděla od začátku o co tam půjde a co se tam stane. Postavy takové nijaké, nemastné neslané. Hlavní hrdinka o sobě říká, jak je strašně chytrá a má vše promyšlené, a nedojde jí, kdo jí leze do baráku???

Hania932
04.08.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. A tohle byla opět pecka! Já jsem si styl psaní autorky naprosto zamilovala! Její knihy jsou velice jednoduše a čtivě napsané. Už od začátku jsem knihu hltala. Už od první stránky jsem věděla, že mě to bude bavit. Kniha mě nutila přemýšlet. Přemýšlíte a děláte si své teorie. Já jsem teda měla jen jednu teorii, které jsem se držele celý příběh. Nakonec to vypadalo, že moje teorie je správná, ale nakonec jsem se i já zmýlila. Kniha je plná převratů, překvapení, neustále se v knize objevují nová fakta. Tato kniha byla velmi nabitá napětím. Je to jednoduše skvělá detektivní kniha na jedno odpoledne. Já moc doporučiji.

cerna7151
26.07.2019 3 z 5

Taková jednohubka... Nenadchne, neurazí...

Pavlnka
24.07.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Závěr byl pro mě překvapivý a trochu mě to zklamalo, Karen jsem fandila.

Evik84
24.07.2019

Zajímavá kniha a velmi zajímavý konec, překvapilo mě, jaká vlastně hlavní hrdinka ve skutečnosti je. Závěr takový, že si každý může vymyslet, jak asi příběh pokračuje, kniha by mohla mít další díl.

Pajosek
22.07.2019 5 z 5

Čtivý a poutavý příběh. O kousíček lepší než předchozí autorčina kniha. Pokud to tak půjde dál, tak příští kniha bude pecka. Příběh se mi líbil, hltala jsem slovo za slovem a konec mě překvapil.

slaska77
19.07.2019 4 z 5

Líbila se mi více, než předchozí Manželé odvedle. Jeden z překvapivých konců jsem odhadla, druhý ovšem ne. Čte se jedna báseň a je realističtější než předchozí díl. Proto dávám plné a zasloužené 4 hvězdičky. (červenec: 1232 str.)

Deminka20
08.07.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla, byla napínavá a kobec překvapivý.

MonikaV
04.07.2019 4 z 5

Četlo se to celkem fajn, konec byl očekávaný

medovinka
03.07.2019 5 z 5

Dobře se četla, jen škoda, že tak brzy vyplulo na povrch kdo je vrah.

Kikuse13
25.06.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila, ale ten konec byl překvapením. Byla to moje první kniha od této autorky a určitě si od ní ještě něco přečtu.

MonikaS4
25.06.2019 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj ubíhal rychle. Nicméně od poloviny knihy jsem věděla kdo je vrah.

FishTailTea6
19.06.2019 2 z 5

V průběhu celé knihy a ještě i po jejím přečtení ve mně převládají smíšené pocity. Bohužel musím konstatovat, že tento styl psaní mi úplně nesedí. Mám raději knihy košatěji vyprávěné, tady mi to přišlo strohé odvyprávění příběhu. Pravdou je, že ke konci mi vyprávění již přišlo hlubší než na začátku knihy, ale výsledný dojem už to napravit nedokázalo.

V poděkování se píše "Tolika lidem dlužím nesmírný dík. Dostat thriller na trh, to si žádá spoustu talentovaných lidí a já mám to štěstí, že pracuju s takovými, kteří patří k těm nejlepším v oboru!" Ano, věřím, že to dalo hodně práce dostat tuto knihu na výsluní. Ale thriller? Tak to asi mám jinou představu o tomto formátu...

Nerada bych soudila tvorbu autorky podle jedné knihy, ale po přečtení této už asi další do ruky nevezmu, i přesto, že jsem si prapůvodně chtěla přečíst knihu "Manželé odvedle". A musím souhlasit s Mateo67, kde to je popsáno dle mého přesně. Trh je naplněn žánrem detektivka či thriller... kde je poptávka je i nabídka, ale někdy méně je více a já se obávám, že v tomto žánru jde poslední dobou spíše o kvantitu nežli o kvalitu.

A nedá mi to ještě tu neuvést přepis pár vět z Murdocha, kterého jsem shodou okolností shlédla právě po přečtení této knihy. Úplně jsem si tuto knihu do situace promítla...

***
"Jak zhodnotit úryvky, které jsou kostrbaté, aniž by byl raněn cit autora?"
"Najít nějaké pozitivní kvality a jimi pak vyvážit onu kritiku."
"A co když tam žádné pozitivní kvality nejsou?"
"Doporučte jinou profesi. Proč by měl někdo plýtvat úsilím na povolání, pro které nemá žádné vlohy?"
...
"Ta upřímnost je pozoruhodná, dokonce poetická, ale ty věty jsou jaksi monotónní. Možná je to přednesem... A také mám pocit, že obsah by mohl být popsán barvitěji... Musíme si uvědomit... Ne každý životní příběh stojí za vyprávění."
***

Dashow
14.06.2019 4 z 5

dávám 4*, protože jsem cca.od poloviny, možná kus za polovinou tušila, jak to bylo a kdo má v příběhu jakou roli.

Mateo67
06.06.2019 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Takový slušný průměr. V poslední době vyšla řada podobných knih, se kterými mi tato kniha splývá. Manzelé odvedle měli zajímavějśi zápletku i rozuzlení.

Kočička911
04.06.2019 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Mám ráda knihy, kde člověk pořádně neví kdo lže a kdo ne.
A konec.. Docela dobrej.. Sice to mohlo být trošku víc rozvedený, ale i tak překvapivě dobrý.

terimila
30.05.2019 1 z 5

Nuda, nuda. Četla jsem to jako e-knihu, takže jsem nevěděla, kolik mi ještě zbývá. Na konci jsem zůstala s údivem hledět - celou dobu jsem čekala, že se NĚCO stane a že to celé byla jen divná dlouhá předehra. No, ne. Smutný. Postavy z tohohle světa mě fakt moc nezajímají a nejsou mi obecně sympatické, ale když se to dobře napíše, dá se. Tohle ani kdovíjak skvěle napsané nebylo, četla jsem dál jen ze zvědavosti, co z toho bude... a ono vlastně nic. No nic.

spicule
28.05.2019 1 z 5

To byla blbost...
Protrpěla jsem to až do konce. Nesympatické postavy, celkově nudné, předvídatelné, naivní a konec byl k smíchu.

mag097
23.05.2019 3 z 5

Příběh bych ohodnotila jako průměrný, děj byl poněkud předvídatelný. Překvapil mě ale konec knížky, i když jsem se musela přemáhat se k němu pročíst, naštěstí knížka je poměrně útlá a tak děj nabírá rychle na obrátkách a příběh se nevleče.

Alexxxka
22.05.2019 4 z 5

Osobně se mi to fakt líbilo :-) Přečteno za pár hodin.