Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3093 3093

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Awča
24.09.2019 4 z 5

Zhltla jsem Manžele odvedle a hned jsem se začetla do dalšího příběhu.
Připadal mi povědomý, zjistila jsem, že knihu jsem již jednou četla, ale tehdy jsem měla málo času, v postavách jsem se špatně orientovala, přeskakovala jsem a příběh jsem vůbec nepochopila.
Na druhou dobrou se mi kniha líbila, zajímavá zápletka, různé postavy, nečekané komplikace, a líbil se mi konec.
Pěkná kniha, ale ostatní díla autorky se mi líbily více.

klaraj093
22.09.2019 5 z 5

Bavila mě více než Manželé odvedle..Zápletka skvělá, styl psaní super, napínavé, do konce se neví jak to dopadne, to mám u knih ráda. Teď jdu na třetí knihu autorky,jsem zvědavá.

Anna27
21.09.2019 1 z 5

Kniha se mi líbila o kapku víc, než Manželé odvedle, ale i tady musím říct, že bych ji bestsellerem určitě nenazvala. Přijdou mi příběhy často zbytečně rozpitvané, někdy až nepromyšlené. Plusem shledávám čtivost, počet postav a otevřené závěry. Od této autorky to pro mě nejsou knihy, u kterých by mi bušilo srdce a nemohla usnout, dokud to nedočtu, takový průměr.

Annkag
19.09.2019 4 z 5

Táto autorka má uchvátila.Toto bola už druhá kniha od něj a nesklamala.
Neohromí čitatela len námetim,dejovou zápletkov,nesúrodnosťou postáv.Ich psychologickým rozborom ale i zápletkou kedy vás autorka nechá do poslední stránky hádať o čo tu vlastně ide.Nehladáte ani tak vraha ako skôr příčinu,prečo k vraždě došlo.

Doubravka1975
18.09.2019 5 z 5

Hodně čtivá knížka, napínavá od začátku do konce a na konci překvapení. Super, moc se mi líbila !

babsi66
18.09.2019 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že bych ty dialogy mohla skoro psát sama, jak byly předvídatelné. Naštěstí se děj po chvíli rozjel a slabiny v literární stránce šly trochu stranou. Je to lehce nadprůměrný thriller, který se snaží vařit z úspěchu Zmizelé od G. Flynn. Nelze mu upřít vynikající rozuzlení, nicméně než se k němu autorka dopracuje, je potřeba přetrpět začátek, který působí jak nezdařená kopie již zmíněné Zmizelé, pár očekávatelných zvratů v ději a postavu Toma Kruppa, kterému by neškodilo být více chlap a ne taková bačkora.

SSTknihy
15.09.2019 4 z 5

Ani tentokrát autorka nezklamala a servíruje napínavý příběh, plný překvapivých zvratů. Na rozdíl od Manželů odvedle je sice děj víc předvídatelný a jednotlivá odhalení nejsou tak šokující, přesto vás příběh nutí obracet stránku za stránkou, dokud nejste na konci. Pomáhá tomu hlavně svižný děj bez zbytečných popisů a rychle plynoucí dialogy. Takže nakonec čtyři hvězdy a těším se na další autorčinu knihu.

evik_svistik
13.09.2019 4 z 5

Kniha je čtivá, udržela si mou pozornost, ale zas taková mega senzace to nebyla. Konec mi přišel strašlivě rychlý, jako kdyby už to chtěla mít autorka dopsané. Každopádně zkusím od S. Lapeny i další knihy.

peitho.1
09.09.2019 5 z 5

Jestli tato kniha něčím vyniká, tak neuvěřitelnou čtivostí, Manželé také nebyli špatní, ale tato kniha je ještě o kus lepší. Celou dobu jsem balancovala mezi 4 a 5*, ale za tu poslední kapitolu musím dát 5*, ta byla geniální a ukázala, že nic není tak jasné, jak by se mohlo zdát.

monci6485
09.09.2019 5 z 5

Jediná chytrá postava v knize byl detektiv. :D

m.valova
08.09.2019 4 z 5

Nebyla to špatná kniha..možná,že není na tolik hvěz co se týče stylu a propracovanosti,ale zase se dobře čte díky menšímu množství jmen a kratším kapitolám,zkrátka odpočinková detektivka s překvapivým koncem.

ZimníLidé
06.09.2019 5 z 5

Masakr :D Tak kdo ve finále vyhrál? :D Ti co to četli ví na co narážím :D Fakt super kniha!

Barca055
26.08.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechcem. Čte se opravdu skvěle, jen začátek jsem moc nechápala, ale autorka to po zbytek knihy hezky vysvětlila.

Doporučuji!!

ZetHolda
26.08.2019 2 z 5

Knížka je taková vlažná, táhne se, chybělo mi trochu víc akce. Trochu se to zlepšilo v poslední třetině, kde příběh konečně dostal spád.

Jani23
24.08.2019 5 z 5

Kniha je velice čtivá. Přečetla jsem ji za jediný den. Konec mě hodně překvapil nečekala jsem, že to takhle dopadne. Děj vás vtáhne rychle do napínavého vyšetřování záhadné minulosti.

ewisek22
18.08.2019 3 z 5

Kniha byla čtivá, rychle odsýpala. Od začátky knihy jsem byla plně přesvědčená o identitě vraha. Ovšem konec to zabil...v pozitivním slova smyslu:) A proč dávám jen tři hvězdičky? V dobré knize (rozuměj 4 až 5 hvězdiček) mám hnedle jasno v postavách - tzn. kdo je fajn, kdo je zloduch a komu "fandím". Tahle kniha neměla tuto postavu vykreslením od autorky ani jednu! Všechny postavy byly nudné, šedivé, průměrné a skončily u mě v propadlišti dějin...Podruhé bych tu knihu rozhodně nečetla:)

dalia1769
14.08.2019 3 z 5

Námět i styl se podobají "Manželům odvedle", nicméně tento příběh mi přišel trochu slabší. Byl sice napínavý a četl se dobře, ale byl jaksi předvídatelnější a také závěr se mi moc nezamlouval. Řekla bych, že chování hlavní postavy nebylo příliš konzistentní, čekala jsem také nějaké překvapivé odhalení, které se nedostavilo.

Lasi808
13.08.2019 4 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a protože kriminálky nemám obecně ráda, moc jsem od ní nečekala. Nakonec se mi četla velmi dobře a nutilo mě to číst dál a dál. Byť mi děj přišel celkem dost předvídavý, konec mě nakonec velmi překvapil :-) Velmi dobré čtení :-)

Fashion
10.08.2019

Kniha je fajn rýchlo sa číta :)

Lucieee@
06.08.2019 5 z 5

Výborná kniha. Výborný konec. Doporučuji!