Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3093 3093

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Joges
28.10.2019 4 z 5

Pod podbízivou stříbrnou plackou se skrývá docela překvapení. Velmi povedený začátek, příjemný autorský – vypravěčský styl, vyjadřování na úrovni, nápadité střídání kapitol - tj. gradace napětí i budování příběhu. To vše asi do čtyřicáté kapitoly. V závěru knihy jsem měl ale dojem, že pracně vystavěný příběh se začíná hroutit a rozpadat. No a závěru, kdy mi měla spadnout brada překvapením, jsem se dočkal jen překotného vysvětlování co, kdo, jak a proč. Ale i tak se mi kniha líbila.

Jessica007
26.10.2019 5 z 5

Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Moc se mi knížka líbila, napínavé čtení a nečekaný závěr.

Adell-ka
26.10.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a musím říct, že super. Bylo to napínavé, děj měl spád a nechyběly nečekané zvraty, zkrátka bavilo mě to a konec byl hodně nečekaný.

veronna
24.10.2019 4 z 5

Kniha měla spád, četla se moc pěkně. Líbila se mi již od začátku, říkala jsem si, že je jasné, kdo je vrah a nakonec bylo vše jinak.

Mirin1349
24.10.2019 4 z 5

Málokdy se stane, že knížka je ve skutečnosti daleko zajímavější než anotace, ale v tomto případě tomu tak bylo. Tématicky je kniha hodně podobně laděna do knih od B. A. Paris, taky je plná zvratů a když už si myslíte, že víte, jak to bylo, zase Vás autorka překvapí. Kapitoly jsou krátké, přispívá to k dynamickému čtení. Vynikající a znepokojivé čtení, jsem nadšená.

Aveli
22.10.2019 4 z 5

Kniha mě od začátku bavila, občas jsem si říkala, že už stejně vím, jak to dopadne, ale pak jsem zjistila, že jsem na omylu a že je to jinak. Konec byl překvapivý. Za mě doporučuji.

nakavusterezou
21.10.2019 4 z 5

Kniha se četla hezky. Autorka umí psát, to se musí nechat. Už od první stránky mě příběh vtáhl do sebe a nutilo mě to číst dál a dál. Vždy, když jsem si myslela, že už mi je jasné, jak to bude, Shari Lapena mi řekla "nene, takhle to teda nebude" :D

Konec byl pro mě překvapivý. Ačkoliv jsem celou dobu věděla, že s jednou postavou není něco v pořádku.

Becca_books
21.10.2019 4 z 5

Po knize manželé od vedle jsem po této sáhla trošku s nedůvěrou, ale hned prvních pár stran mě chytlo. Mám ráda, když se něco děje hned od začátku a kniha mě strhne hned. Příběh byl zajímavý a přiznám se, že jsem tomu nemohla ze začátku přijít na kloub. V jednu chvíli se to tak zamotalo , že jsem se trošku ztrácela. Štval mě Tom se svým postojem k životu a svým chováním. Zakončení knížky mě nechal hledět s otevřenou pusou. Přečteno za den. Pecka!

Magdyla.8
18.10.2019 3 z 5

Tohle byla lepší kniha než Manželé odvedle. Celou dobu jsem byla napjatá, jak tohle skončí. O zvraty nebylo nouze. Konec mě příjemně překvapil.

dagsvob
16.10.2019 5 z 5

Opět plné zvratů, i když někdy předvídatelných, ale na čtivosti to neubírá...

jana1941
15.10.2019 4 z 5

Za mě lepší, než Manželé od vedle, ale v podstatě velmi podobná kniha. Vše je skoro od začátku tak nějak předvídatelné ... Jinak se čte kniha dobře a rychle, ale není to takový ten správný, dech beroucí thriller, jaké mám ráda.

gilt
15.10.2019 5 z 5

Četla jsem i Manželé od vedle a tahle kniha byla o hodně lepší. Napinavejší.

NachlJ
14.10.2019 3 z 5

Od knihy jsem očekávala něco víc. Možná tím že první kniha Manželé odvedle se mi líbila a přečetla jsem jí hned. I tak jsem zvědavá na třetí knihu paní autorky. I když kniha pro mě nebyla až takovým hitem tak stojí za přečtení.

MišuleP
14.10.2019 5 z 5

Precteno za jeden den, zajimava zapletka, nad posledni kapitou jsem jen cucela:)

Lejdus
10.10.2019 3 z 5

První polovina knihy byla opravdu povedená. Následný děj byl ale vcelku předvídatelný a v duchu jsem si říkala - to jsou všichni tak pitomí? Proč nic neřeknou policii?! Proč si to nedají dohromady, vždyť je to naprosto logické! Poslední dvě stránky samozřejmě úplně převrátí celý význam knížky, nicméně polovina byla opravdu předvídatelná a tím pádem i nudná. Čekala jsem, kdy přijde ke zlomu a to byly až poslední dvě, tři stránky..

maličkán
01.10.2019 5 z 5

Perfekt, opět jedním dechem přečteno, co víc dodat.

veru_nedvedova
30.09.2019 4 z 5

Celou dobu si myslíte, že víte jak to dopadne. Ale konec vám vyvrtá díru do hlavy.

Falda
29.09.2019 4 z 5

Četlo se to dobře... bylo to chytlavé. Jen když se nad příběhem zpětně zamyslím, tak tam některé pasáže ani nemusely byt, páč nedávaly smysl...

lenuskav
29.09.2019 3 z 5

čtivý to bylo ale co se týče obsahu,tak za ně průměr ????

Štěpánka4
25.09.2019 5 z 5

Jako vždy-pohltí vás a na jeden nádech je přečteno.