Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3069 904

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Nikkaa
07.04.2019 3 z 5

Tak nějako slabší průměr,kniha se četla dobře,ale rozhodně jsou lepší knihy... vše bylo tak nějak předvídatelné

Georgine
07.04.2019 3 z 5

I když bylo víc než předvídatelné, jak příběh skončí, přesto mě kniha bavila.

J.x
02.04.2019 4 z 5

Mně se knížka líbila, dobře se mi četla. Jen ten konec, takový rychlý, pro mě jakoby neukončené.

Martink@
24.03.2019 2 z 5

Nečekala jsem nic extra a také to tak bylo. Chtěla jsem si půjčit něco, u čeho nemusím přemýšlet a nebude to červená knihovna. Oddechovka, nenáročný styl psaní a vesměs nuda...

P4vlin4
19.03.2019 4 z 5

Klidné, nenáročné čtení s lehce napínavým dějem. Neurazí.

Pheobe20
17.03.2019 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Dost se dal předpovídat děj a myslela jsem, že bude lepší rozuzlení na konci knihy. Možná jsem měla větší očekávání od knihy, která byla tak dobře hodnocená.

Leniiis
17.03.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. A ten konec? Bože můj! To jsem fakt nečekala. Jsem nadšená. Přečteno za jeden a půl dne. Doufám, že se někdy dočkáme pokračovaní..

Verrrunka
05.03.2019 3 z 5

O chlup lepší než Manželé od vedle, to mi přišlo jako fakt odfláknuté. Tohle je dobře čtivé, tak do půlky mi to přišlo i fajn napínavé, ale pak už se to začalo zbytečně protahovat, vlastně se pořád dokola omílalo to samé. A ten konec... To už si jako klidně mohla autorka odpustit, to je jak z nějaký nepovedený romantický komedie na Nově... :-D

hanča34
01.03.2019 4 z 5

Dobře napsaný a napínavý příběh. Konec se dal předvídat, ale nijak mi to nevadilo.

mirka71
28.02.2019 4 z 5

,,Manželé odvedle" se mi líbí víc, tohle je takový průměrný thriller, neurazí, ale ani nijak extra nenadchne, myslím, že za půl roku ani nebudu vědět, o čem to bylo....

Laza27
25.02.2019 3 z 5

Na můj vkus až příliš předvídatelné. Nebylo to špatné, ale naprostý zapomenutelný průměr

Aymira
24.02.2019 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli to byla průměrně dobré nebo spíše špatné. Vím jistě, že to bylo plytké. Postavy minimálně vykresleny, takže všechny do jednoho na mě působily nesympaticky. Příběh je neskutečně zhuštěný, jednotlivé události nemají ani čas se rozvinout a rozhodně to není jen tím, že je kniha rozdělena do krátkých kapitol. Po celou dobu se dalo tušit, kam to celé směřuje, i když v závěru se samozřejmě mohlo stát cokoliv. Knihu jsem přečetla za den, protože čtivá je, ale vlastně mě ničím novým nenaplnila. Nic, co bych už někde nečetla nebo neviděla v televizi.

Shibalka
24.02.2019 5 z 5

Kniha je úžasná a rychle čtivá. V příběhu je postav tak akorát a čtenář má šanci se nad věcmi zamýšlet a snažit se přijít na pravdu. Konec knihy opět překvapivý a pěkně vymyšlený. Tuto autorku jsem si opravdu oblíbila.

MiliKry
24.02.2019 4 z 5

Knížky této spisovatelky jsou napínavé od začátku až do konce. Moc se mi líbila.

Marčullkas
23.02.2019 3 z 5

Čtivá oddechovka, která mě neurazila, ale ani nenadchla. Děj byl napínavý a svižný.

Jolina
23.02.2019 4 z 5

Kniha byla napínavá, čtivá, často jsem netušila, zda hlavní hrdinka mluví či nemluví pravdu, sympatie se přelévaly z jedné postavy ke druhé, i když bylo vcelku jasné, kdo za čím stojí a že sousedka odvedle nebude jen tak ledajaká sousedka. Příběhy se postupně odkrývaly, aby stejně nakonec zůstaly některé životní události některých z hrdinů skryté pro ty ostatní hrdiny.

loudomar
23.02.2019 2 z 5

Po dlouhé době jsem měla tendenci nějakou knihu neodložit a číst dál a dál. Nebylo to tentokrát ale kvůli tomu že by kniha byla takový tahák ale spíš proto že už jsem to chtěla mít za sebou. Opět styl psaní nebo překladu mi tedy vůbec nesedl. Postupné uvolňování informacíco hlavní hrdince vyhozené sem tam do děje mi přišly úplně vytržené z kontextu bez jakékoliv návaznosti. A o posledních pár stránkách ani nemluvě.

Vinnareva7
19.02.2019 3 z 5

Závěr byl fajn, překvapil. Jinak bych řekla průměrné drama, dobře se to čte. Nebylo to ale nijak strhující, první kniha autorky byla lepší.

Pisquosus
18.02.2019 1 z 5

No, to byla teda hrozná slátanina.

Hrozně napsaný (nevím, zda to bylo překladem), velmi jednoduchá čeština, šíleně stylizované věty, říkala jsem si, kdo tak sakra v přímé řeči mluví?

Příběh bez hloubky.

Přišlo mi, že někdo vymyslel konec a pak před to MUSEL vložit 250 stran, tak aby kniha splnila nějakou normu danou vydavatelem.

Ztráta času, hrůza, nechápu, že je bestsellerem.

ivzu77
17.02.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, nebyl to nikterak složitý a zapletený příběh, konec překvapil.