Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3070 904

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

LuciKo
16.02.2019 4 z 5

Navzdory odpolední návštěvě se dá knížka zvládnout za jeden den. Co se týče děje, většina je celkem zřejmá, tak nějak to všechno tušíte a tak to nejspíš opravdu bylo. Co je překvapivé, nebo alespoň pro mě na tom všem bylo, je pozadí celého toho příběhu a pokus o již dříve v komentářích přede mnou zmíněný "wow konec". Bohužel mě zas tak nenadchl. Asi mi nevadí celou dobu tušit, jak to je, po potvrzení správného úsudku si užívám své detektivní schopnosti :D Ale když mi ten závěr zkazí všechno před tím.. To už úplně nemusím, a proto to není za pět.

Restang
14.02.2019 4 z 5

Zdařilý (psycho) thriller, dobře se četl a bavil mě podstatně víc než průměrní Manželé odvedle, kdy tato kniha byla hodně předvidatelná, tuctová. Tato stojí za přečtení, laťku autorka o kousek posunula, snad to tak půjde u dalších knih směrem nahoru.

LeSk
14.02.2019 5 z 5

Nenáročné čtení, málo postav, což mi vyhovovalo. Oddychové, poutavé s velmi překvapivým koncem až do poslední stránky....knížka, u které jsem po zaklapnutí řekla wauuuu.

Honey0105
13.02.2019 3 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Zajímalo mě, jak se to vyvine, ale napjatá jsem moc nebyla. Hlavní hrdinové si mé sympatie nezískali. Zase perfektní konec, to se musí autorce nechat, ale jinak žádná velká pecka. Osobně se mi asi více líbilo dílo Manželé odvedle. Pokud ale autorka přijde s další knihou, určitě si jí ráda přečtu.

Kamchaa
12.02.2019 4 z 5

Velmi čtivá, napínavá, děj se odvíjel dynamicky. Určitě mohu jen doporučit.

Dobby888
06.02.2019 3 z 5

Jedná se o mou první přečtenou knihu od autorky a musím říct, že psala velmi čtivě. Líbilo se mi rozvržení knihy mezi různé postavy, tj. jaké mají pocity a myšlení z vyvíjejících se událostí. Závěrečná část knihy byla pro mě spíš zdlouhavá, a v podstatě jsem od začátku tušila, jak to dopadne.

Katulinka69
05.02.2019 3 z 5

Četla se bezvadně,že bych ale byla extra odvarena se říct nedá...přesto mě bavila víc než Manželé od vedle.Myslim,že i další knihu bych přečetla.

Martasek5
05.02.2019 2 z 5

Na začátku jsem myslela že hned vím jak to dopadne. Bylo to moc předvídatelné. Kniha je pěkně napsaná, málo postav, děj plyne.. konec lehce překvapil, ale extra zvrat zde nenajdete. Jednodušší čtení..

Dominika_a
30.01.2019 4 z 5

Jsem mile překvapena. První kniha od této autorky kterou jsem četla byla Manželé odvedle, tam přišlo obrovské zklamání, ale dala jsem ještě jednu šanci.
Musím uznat, že kniha je velmi čtivá, ač jsem tušila kdo za to celé může, a na konci se mi to potvrdilo, tak kniha byla napínavá. Kniha mě bavila. :)

Sagka
28.01.2019 4 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Člověk až do konce neví, jak to vlastně bylo a kdo co a proč udělal. Moc se mi líbilo, jak si autorka se čtenářem zahrávala, psala knihu tak, aby si člověk myslel to, co autorka chtěla, aby si myslel, ale pravda byla nakonec vlastně trošku jinde. Prolínání se myšlenek hlavní hrdinky Karen, Toma, Brigdit i policistů jsem velmi ocenila, bylo vidět, jak která postava kde stojí. Pravdou je, že občas to autorka příliš zamotávala a komplikovala, na konci to bylo tolik domněnek a pravda pořád nikde, že se v tom člověk mohl i ztratit. Konec byl na mě velmi rychlý a trochu zmatený, závěrečnou pasáž jsem četla několikrát, abych dobře pochopila záměry hlavních postav a celkové rozuzlení příběhu. Oproti zbytku knihy, kde se děj spíš táhl...
Celkově si myslím, že je kniha velmi povedená, jako odpočinkové čtení s detektivní zápletkou mohu jen doporučit :)

terinkha
26.01.2019 3 z 5

Úvod, super. Sama jsem byla zvědavá, jak to dopadne. A čím víc stran jsem přečetla, tím víc jsem kroutila hlavou. Konec už byl vyloženě balast, úplně to zazdilo celou tu knihu.
Achjo. Myslela jsem, že mě to navnadí na autorčin hit Manželé odvedle, ale nějak ani nemám zájem...

Verisvlckova
25.01.2019 5 z 5

Ačkoli byl konec celkem předvídatelný, bavila mě velmi, možná víc než Manželé odvedle :)

Termina
23.01.2019 4 z 5

Ten konec nebyl zas až tak úplně nečekaný. A od hlavní hrdinky jsem čekala o trochu víc ale kniha je čtivá :)

Kanyyyyy
23.01.2019 3 z 5

Kniha dokáže zabavit ale rozhodně není nic extra.

Coolniczka12
19.01.2019 4 z 5

Knizku jsem zacinala cist s napetim jak to dopadne diky recenzim o prekvapivem konci. Ten se bohuzel moc nekonal. V podstate - prvotni myslenka, kdo je vrahem se na konci potvrdila.
Nicmene libila se mi autorcina snaha pohrat si s mysli behem cteni.

prochajda
17.01.2019 4 z 5

Jednoduché a nenáročné čtení, přesto ale napínavý příběh, který na konci překvapil.

Kokso
16.01.2019 3 z 5

Je to takové jednoduché zábavné čtení....Nemám nic moc co vytknout, ani nic co extra vyzdvihnout....

MaggieR
15.01.2019 5 z 5

Túto knihu som prečítala ako 2. od autorky. A táto novšia sa mi páčila viac. Znova jednoduché čítanie, zároveň napínavé chcete hneď vedieť ako to skončí. Záver prekvapí. Znova len odporúčam. Žiadne umelecké dielo ale oddychovka.

Karnager
13.01.2019 3 z 5

měl jsem ráno chvilku času a tahle kniha byla po ruce..styl psaní mi moc nevyhovoval a když pominu konec, tak to nebylo příliš velké překvapení...
Trochu pocit jako když si uděláte čaj a pak ten sáček čaje použijete ještě jednou..

Michaeles
08.01.2019 2 z 5

Kniha má velice plynulý děj, ale i díky malému počtu postav, se v knize nic moc neděje a konec ubral další hvězdu, nebudu spoilerovat, ale každý kdo přečte, pochopí co myslím. Aneb další bestseller, který je podprůměrné kvality.